alen_ka
29.05.15,09:10
Dobry den, po znaske nachadzam posledne dni tretinu vajec rozbitych /prasknutych/ vnutro je nedotknute, a preto sa mi nezda, zeby to mohlo robit nejake zviera. Citala som, ze by to mohla byt krehka skrupina, ak sliepka maju nedostatok vapnika, no vtedy sliepky vajcia pozieraju, co nase sliepky nerobia.. neviete co by to mohlo byt?
Terezia13
29.05.15,08:24
skús vysledovať, či na to hniezdo nechodí niečo spávať, napr. mačky si nachádzajú úplne nemožné ležoviská
pozri pre istotu aj škrupinu, či predsa len nie je tenšia ako na vajíčku býva, ak by to bol nedostatok vápnika, to ešte neznamená, že sliepky vajíčko budú ozobávať, ak je škrupina krehkejšia, stačí aj menej opatrné nasadnutie sliepky
ešte by som skúsila vyriešiť asi viac hniezdisk, možno sa sliepky jedna druhú pri znáške vytláčajú, chcú sedieť naraz dve
Anika61
30.05.15,09:19
Neviem čím kŕmite sliepky-ale sliepkam v znáške treba každodenne dopľňať vitamíny a minerály obzvlášť ak sú kŕmené kuchynskými zvyškami a trávou.Do žrádla treba pridať napr.toto...alebo iný prípravok
Anika61
30.05.15,10:18
Ďalšou možnosťou je častejšie zbierať vajcia,alebo zainvestovať do znáškového hniezda kde vajíčka sa skotúľajú do zbernej nádoby pod hniezdom.
Anika61
30.08.15,13:50
Trhni si-ty si spam!,-foto nie je reklama,je len ilustračne:-) :-) :-)