pomoc85
29.05.15,18:39
Dobrý deň

mame prišli papiere zo súdu ohľadom pôžičky, ktorú neplatila ( robila opatrovateľku svojej mame a keď zomrela v jej veku ju nechcel nikto zamestnať tak sa dostala do platobnej neschopnosti) , hneď som sa spojila s advokátom, ktorý pracuje pre vymáhacku firmu Pohotovosti , dohodli sme sa na splátkach, ktoré moja mama pravidelne spláca 9 mesiacov, dnes jej prišiel papier od exekútora ohľadom tej istej pôžičky, exekútor dal zriadiť účet kde pôjdu mamine peniaze z dôchodku, a pripočítal ďalšie poplatky takže dlžnej z sumy 1050 eur je to 7859,29 eur.... prosim o radu je to v poriadku ked sa s niekym dohodnete na splatkach, platite pravidelne a aj napriek tomu vas da na exekuciu a zo sumy 1050 eur mate zrazu 7859 eur, da sa proti tomu branit ........mam zavolat exekutorovi?, pravnikovi z ktorym som splatky vybavovala?, mam to dat na sud, alebo zavolat tej vymahackej firme....dakujem do predu za vasu pravnicku pomoc....
misoft
29.05.15,16:47
Zistiť, ktorý súd vydal exekučný titul a podať námietku. Komunikovať s exekútorom. Poukázať na fakt, že je splátkový kalendár. Ak sú k všetkému doklady - preukázať.
pomoc85
29.05.15,17:33
S právnikom som komunikovala telefonicky, nadiktoval mi číslo účtu, a variabilný symbol, mám všetky potvrdenky o zaplatení cez poštovú banku, dúfam že nebude tvrdiť že sme sa nedohodli, lebo som s ním volala sa....dohodli sme sa, mama dohodu dodržiava, oni nie.....a este ta vysledna suma je to v poriadku?
...
misoft
29.05.15,17:36
Komunikácia telefonicky - možné, ale zrádne! Nie je (okrem výpisu hovorov) žiadny relevantný dôkaz, ako ste sa dohodli, čo určil právnik. Komunikácia jedine písomne! A doporučene (aby sa nemohol vyhovárať, že nedostal....)
pomoc85
29.05.15,17:48
ale ved by sudca aj exekutor, mali uznat ze som si ten vyriabilny symbol nevymyslela a len tak posielam peniaze na ucet.... a sudca by mal pravo vyziadat si vypis hovorov, alebo nieco podobne.... ale dufam ze ten pravnik bude clovek s nejakou ctou a nedopadne to zle.....zavolam mu v pondelok aj exekutorovi...boze clovek uz nemoze nikomu verit,,,,
misoft
29.05.15,18:20
No práve tu je tá záludnosť dojednávania cez telefón. Právnik povie číslo, ty alebo nesprávne zapíšeš, alebo on nesprávne povie - ale dokáž to! Nemáš ako. Výpis hovorov - hovor z čísla na číslo, začiatok o - koniec o- a to je všetko. Obsah neznámy. Sudcovi ten výpis len potvrdí, že sa spolu komunikovalo, ale nepovie O ČOM!
Preto píšem - všetko na PAPIERI!
arizona
29.05.15,18:30
CARTEL
30.05.15,19:07
Podať od upovedomenia o začatí exekúcie písomne do 14 dní buď osobne s potvrdením kópie/ doporučene poštou n á m i e t k y voči exekúcii exekútorovi s preukázaním potvrdení o úhrade splátok, ideálne si to dať napísať advokátovi/ ak naňho nie sú peniaze, tak cestou Centra právnej pomoci, ktoré je v každom krajskom meste na úrade práce...