17Mirec17
31.05.15,22:43
Prebral som uctovnictvo firmy, ktora ma na pokladnici stav cca 250 tis. EUR, avsak realne tam je asi len 30 tis. - pozostatok, ze predchadzajuca uctovnicka nezuctovala vsetky hotovostne platby a zalohy. Chcem sa poradit a utvrdit akym sposobom to dam doporiadku...dakujem.
Dav
01.06.15,03:29
Všetky staré platby a zálohy vystopovať a naúčtovať, buď na náklady minulých období alebo na HV, a ak treba, podať dodatočné DP. Ak by boli náklady nedaňové, vysporiadať v tomto roku. Ten zbytok, ktorý bude chýbať po zaúčtovaní starých dokladov, zaúčtovať ako pohľadávku voči tej osobe/osobám, ktoré spôsobili tento stav. Ak je manko, predpísať k náhrade. Predpokladám, že je to činnosť konateľov-majiteľov,k tak ak sa dá, pohľadávku započítať s prípadnými záväzkami.
17Mirec17
04.06.15,19:38
dakujem, stare platby tazko vystopujem, ide o doklady asi za tri roky a konatel je v tomto nezodpovedny a neodklada si ich..so zavazkami viem zapocitat asi tretinu, ale aj tak tam este znacna suma zostane..
juzek691
05.06.15,07:04
Manko??? Veď nič nechýba v pokladni, práve naopak - predpisať pohľadávku? Čoho pohľadávku? Dokladfov???
Dav
05.06.15,09:27
Ak je skutočný stav pokladne tridsaťtisíc a účtovný stav dvestopäťdesiattisíc, podľa mojej matematiky chýba v pokladni dvestodvadsaťtisíc Eur, číslom 220.000,- Eur.
jslancik
05.06.15,10:03
predpokladám, že pôvodnú účtovníčku majiteľ zastrelil, alebo také niečo. Riešenie je komplikované až nemožné. Na tvojom mieste by to bol hlavný dôvod, prečo opustiť firmu v skúšobnej dobe.
Chrusťa
06.06.15,19:50
ono je možné, že sa tam veľa vecí robilo "cashom bez dokladov" mohli sa takto vyplácať mzdy, či iné kšefty a preto taký nárast pokladne. v takom prípade len popárovať čo sa popárovať dá a zvyšok postupne "prečistiť"