silvia999
01.06.15,08:42
som v 3mes.skúšobnej lehote a na začiatku tehotenstva - zo zdravotných dôvodov budem musieť ísť na PN - je mi jasné, že keď to donesiem do práce ukončia so mnou pracovný pomer - budem potom dostávať nemocenské od sociálnej poistovne alebo nič? do decembra 2014 som bola na RD potom do mája 2014 na dobrovoľnej neplatenej RD od 1.mája som zamestnaná (pred prvou materskou, ktorá mi začala v novembri 2011 som bola dobrovoľne zdravotne poistená) ďakujem
Jana Motyčková
01.06.15,07:01
Trochu pomotané pojmy asi, ale nevadí.
Nemocenské bude SP vyplácať aj po skončení pracovného pomeru.Aj v prípade, že by táto PN skončila a budete neskôr znovu PN, máte nárok na nemocenské zo SP v ochrannej lehote. Predpokladám, že ste predtým (v 2 rokoch pred pôrodom) iné nemocenské poistenie nemali, v takom prípade nevznikne nárok na materské, ale na PN môžete byť až do 6 týždňov po pôrode, PN bude platená. Ale pravdepodobne PN bude platená z minimálneho základu.
silvia999
01.06.15,07:11
no veď to že mám z tých všetkých pojmov trochu guláš, ale som rada, že ste sa vysomárili a ďakujem za odpoveď - pomohla veľmi..o) pekný deň, Silvia