mesiacik11
01.06.15,08:25
skoncila som prac. pomer dohodou. Pracovala som 7 mesiacov a nedostala som ziadne stravenky ani moznost stravovania. citala som ze sa daju vymoct spatne ak ano ako postupovat to iste aj 14 dni nepreplatena dovolenka. mam tam odpracovanych asi 15o dni aku sumu mozem pytat za jeden den alebo aku cast z je ho ceny. 8hod smena. ukoncenie prac. pomeru 31.5.2015.
kn-alka
01.06.15,06:38
1. ohľadne stravných lístkov sa treba obrátiť na inšpektorát práce
2. dovolenka sa počíta z priemernej mzdy za predchádzajúci štvrťrok a my nevieme, akú si mala mzdu
3. keďže nevieme, koľko máš rokov, nevieme, aký máš nárok na dovolenku.
základ je 20 dní na rok, ak máš viac ako 33 rokov, tak je nárok na 25 dní na rok
na 7 mesiacov je to 11,5 (príp.14,5) dní
mesiacik11
01.06.15,07:15
ok. a na inspektorate co. Mam tam zavolat alebo zaslat staznost. ako postupovat, alebo najprv zaslat byvalemu zamest. nejaky list s vycislenim o aku sumu sa jedna dakujem
IvetaH
01.06.15,09:48
Rovno na inšpektorát práce aj stravenky aj preplatenie dovolenky. 7 mesiacov je dlhá doba, či si tak čakala dlho. A z princípu nič nevyčísľuj, zamestnávateľ má na to odborníkov aby vyčísľovali. Veď niekto mu robí mzdy. A ty si prepočítaj sama pre seba, ale nie jemu, lebo ak sa vám budú výpočty rozchádzať, budete si dopisovať 4 roky. Len by som asi počkala, čo mi vyplatí s poslednou mzdou. Možno ti to teraz v poslednej výplate všetko doplatí. Pýtať môžeš všetko, na čo máš nárok zo zákona. Ale znovu žiadaj len stravné lístky za obdobie také a také a nepreplatená dovolenka v počte 14 dní, nežiadaj výpočty ktoré ti niekto vypočíta.
A Písomne.
mesiacik11
02.06.15,02:50
asi mi nevyplati nic ,mzdu som dostavala kolko som odrobila do tyyzdna hodin napr 34krat 2 dala mi68 eur v nedelu a to bolo vsetko ked to dam za 4 tazdne tak to je ani 270 e takze ani cista min . mzda takze uz nieje na co cakat. dik