janiely
01.06.15,10:14
Má používateľ vrituálnej erp povinnosť vyobraziť vzor pokladničného dokladu v rámci svojej prevádzky? Dáte mi sem nejaký odkaz / link na stránku, kde by som to našla. Ďakujem.

Pripájam odpoveď z finančnej správy:
Dobrý deň,

Podnikateľ je povinný na každom predajnom mieste sprístupniť vyobrazenie pokladničného dokladu, ktorý vyhotovuje každou VRP tak, aby toto bolo pre kupujúceho jednoznačné, prehľadné, zrozumiteľné, ľahko prístupné a dobre čitateľné. Podnikateľ na vyobrazenom pokladničnom doklade zvýrazní daňový kód VRP, dátum, čas, celkovú sumu platenej ceny a ochranný znak (§ 8 ods. 5 zákona č. 289/2008 Z. z.).

---
S pozdravom,
Ing. Lia Košalová

oddelenie služieb pre verejnosť
Finančné riaditeľstvo SR
Banská Bystrica
Kabaka123
01.06.15,13:17
pozri toto

http://www.podnikajte.sk/dane-a-uctovnictvo/c/2053/category/dane/article/elektronicka-virtualna-pokladnica.xhtml

Zákonné povinnosti – podnikateľ používajúci virtuálnu pokladnicu má menej povinností ako podnikateľ používajúci elektronickú registračnú pokladnicu. Obaja majú napríklad povinnosť vyhotovovať pokladničné doklady, neplatné doklady a doklady označené ako „vklad“, viesť náhradnú evidenciu prostredníctvom paragónov pri prerušení prevádzky pokladnice, mať vyobrazený vzor pokladničného dokladu atď. V prípade používania virtuálnej pokladnice je podnikateľ odbremenený napríklad od povinnosti viesť knihu pokladnice, vyhotovovať dennú uzávierku, mať v prevádzke komunikačný kábel a pod. Za neplnenie zákonných povinností hrozia podnikateľom sankcie, okrem finančných pokút to môže byť aj zrušenie živnostenského oprávnenia.

DOPLNENIE

(§ 8 ods. 5 zákona č. 289/2008 Z. z.).

Podnikateľ je povinný na každom predajnom mieste sprístupniť vyobrazenie pokladničného dokladu podľa odsekov 1 a 2, ktorý vyhotovuje každou elektronickou registračnou pokladnicou tak, aby toto bolo pre kupujúceho jednoznačné, prehľadné, zrozumiteľné, ľahko prístupné a dobre čitateľné. Ak je na predajnom mieste umiestnených viac elektronických registračných pokladníc toho istého typu, toto vyobrazenie pokladničného dokladu nemusí byť pri každej elektronickej registračnej pokladnici. Podnikateľ na vyobrazenom pokladničnom doklade zvýrazní daňový kód elektronickej registračnej pokladnice, dátum, čas, celkovú sumu platenej ceny a ochranný znak. Podnikateľ je povinný primerane postupovať aj pri používaní virtuálnej registračnej pokladnice.
janiely
01.06.15,19:07
Super, vďaka za tento link Kabaka123 :)
Kabaka123
02.06.15,10:14
zákon hovorí niečo iné...
janiely
02.06.15,10:14
super, ďakujem, máme to teda viac krát potvrdené (aj z finančnej správy, vyššie v mojom príspevku (hlavnom).
Kabaka123
02.06.15,10:16
tak si sa dozvedela, čo si potrebovala vedieť a môžeš byť spokojná... som rada, že som pomohla...