EvaL
24.05.06,13:34
Dobry den,
vie mi, prosim, niekto poslat vzor zmluvy o prenajme pozemku za ucelom parkovania vozidiel v kamionovej doprave??? Dakujem.
ivan.kalavsky
17.03.09,13:55
Som vlastníkom pozemkov - ornej pôdy.Najprv to vzali dedovi družstevníci a po rozpade družstva súkromné eseročky. Zneužívajú svoje postavenie - automaticky pošlú zmluvu na 10 rokov, bez možnosti vyjadrenia vlastníka. Ide o systém ber alebo neber! Za prenájom výbornej pôdy platia len 10 % z toho čo dostanú ako dotáciu od štátu.Prakticky podnikajú na vašej pôde, štát ich dotuje a vlastník opäť z toho nemá nič.
Moja požiadavka :
Poraďte mi vhodnú zmluvu na prenájom pôdy, podľa možnosti nie na 10 rokov, s tým, aby sa moje postavenie aspoň trochu zlepšilo.
Vopred ďakujem múdrym ľudom.
elaurie
28.04.09,08:11
Som vlastníkom pozemkov - ornej pôdy.Najprv to vzali dedovi družstevníci a po rozpade družstva súkromné eseročky. Zneužívajú svoje postavenie - automaticky pošlú zmluvu na 10 rokov, bez možnosti vyjadrenia vlastníka. Ide o systém ber alebo neber! Za prenájom výbornej pôdy platia len 10 % z toho čo dostanú ako dotáciu od štátu.Prakticky podnikajú na vašej pôde, štát ich dotuje a vlastník opäť z toho nemá nič.
Moja požiadavka :
Poraďte mi vhodnú zmluvu na prenájom pôdy, podľa možnosti nie na 10 rokov, s tým, aby sa moje postavenie aspoň trochu zlepšilo.
Vopred ďakujem múdrym ľudom.

Máte aj možnosť zmluvu neuzavrieť. Alebo dohodnúť zmluvu s inými podmienkami (napr. inou dobou nájmu, inou výškou nájomného), ak s tým bude súhlasiť aj druhá strana. Záleží na tom, ako sa dohodnete...
sybila3
30.07.09,07:54
ako zaúčtovať faktúru za prenájom pozemkov? môžem dať do réžie?
Watson
30.07.09,08:14
Som vlastníkom pozemkov - ornej pôdy.Najprv to vzali dedovi družstevníci a po rozpade družstva súkromné eseročky. Zneužívajú svoje postavenie - automaticky pošlú zmluvu na 10 rokov, bez možnosti vyjadrenia vlastníka. Ide o systém ber alebo neber! Za prenájom výbornej pôdy platia len 10 % z toho čo dostanú ako dotáciu od štátu.Prakticky podnikajú na vašej pôde, štát ich dotuje a vlastník opäť z toho nemá nič.
Moja požiadavka :
Poraďte mi vhodnú zmluvu na prenájom pôdy, podľa možnosti nie na 10 rokov, s tým, aby sa moje postavenie aspoň trochu zlepšilo.
Vopred ďakujem múdrym ľudom.

Ak máte svoje vytýčené parcely, tak je iba na Vás či takú zmluvu uzavriete. Ak máte iba podiely na pozemkoch v podielovom spoluvlastníctve, tak by ste sa mali zúčastňovať schôdzí podielnikov organizované družstvom, ktorému pozemky prenajímate a v prípade, že budete na schôdzi prehlasovaný obrátiť sa na súd. Ďalším problémom úžerníckych majiteľov družstiev je vnucovanie naturálnej formy nájomného a jeho neplatenie - mám podobný prípad a idem to riešiť súdnou cestou. Napísal som iný návrh nájomnej zmluvy načo prenajímajiteľ ani nereagoval a keď som ho videl minule na červenej audine pred barom, tak myslím, že s ním jednať inak ako súdnou cestou už nebudem.