evika
02.06.15,08:59
Pri športových hrách- futbale pracovník krivo skočil, postupovali sme správne,
nie je to pracovný úraz.
ivka70
02.06.15,08:29
Pracovný úraz je poškodenie zdravia, ktoré bolo zamestnancovi spôsobené pri plnení pracovných úloh alebo v priamej súvislosti s ním nezávisle od jeho vôle krátkodobým, náhlym a násilným pôsobením vonkajších vplyvov“ .

Sportove dni nie su plnenie pracovnych uloh. Nemoze ist teda o pracovny uraz.

http://www.steiniger.org/sk/%C4%8Dlanky/occupational-accident-sports-games-and-employers-accountability#.VW1oh8_tk4k

http://www.mzdovecentrum.sk/clanok-z-titulky/ucast-zamestnanca-na-sportovych-hrach-zamestnavatela-a-pracovny-uraz-2.htm
kopretinka
02.06.15,09:03
a ak to bolo v pracovnom čase a na príkaz zamestnávateľa?
ivka70
02.06.15,09:10
a kde je tam: pri plnení pracovných úloh alebo v priamej súvislosti s ním ?

ani ked krivo stupi na dvore u zamestnavatela cestou na pracovisko a vytkne si clenok, nepojde o pracovny uraz

Moze ist o mimopracovny uraz, moze byt uhradeny z poistky zamestnavatela, ktory zamestnancov na akciu poisti .. .ale nemoze ist o pracovny uraz, kym sa nepreukaze priama suvislost s plnenim pracovnych uloh

Ak ten sportovy den organizuje HR oddelenie a pri organizacii si vytkne clenok pracovnicka, tam uz to moze byt posudene ako pracovny uraz ....
kopretinka
02.06.15,09:12
hm.........veď to je plnenie pracovných úloh,je to na príkaz zamestnávateľa v pracovnom čase......teda v tomto mojom príklade.
willma
02.06.15,09:14
Ivka závisí od uhla pohľadu - ked išiel po dvore u zamestnávateľa v súvislosti s plnením si pracovných úloh - sklad v jednej budove prevádzka v druhej tak to za PÚ pokladám :) Vždy je treba poznať všetky okolnosti, prečo sa na tom dvore nachádzal.
kopretinka
02.06.15,09:15
u nás by to vytknutie nohy pracovný úraz bol.
ivka70
02.06.15,09:17
wilma, suhlasim, preto som dopisala, cestou na pracovisko .... skladnik pri premiestnovani materialu na dvore to moze kludne mat posudene ako pracovny uraz

ale hra futbalu suvisi s plnenim pracovnych uloh tak u profesionalneho futbalistu .... ...
evika
02.06.15,10:48
Myslím, že som to posúdila správne a nie je to pracovný úraz
dmc
02.06.15,11:11
Vychadzam s predpokladu ze bol sportovy den normalne oficialne v plane ktory urcil zamestnavatel a bol v ramci pracovneho casu a je riadne zaplateny resp, sa povazuje ako by bol zamestnanec v praci. Ide o "stuzenie kolektivu" alebo o sportovu aktivitu z dovodu zdravia alebo regeneraciu sil - ktoru stanovil zamestnavatel a je teda v suvislosti s plnenim pracovnich uloh. Podla mojho nazoru ide o pracovny uraz - v pracovnej dobe pri cinnosti a na mieste urcenej zamestnavatelom .
evika
02.06.15,11:19
Kde by som našla nejaké upresnenie
evika
02.06.15,11:34
zistila som si to nie je to pracovný úraz,zamestnávateľ ich mohol komerčne pripoistiť.