peeter22
02.06.15,12:20
Dobrý deň.

Dňa 17.12.2015 som si zakupil v jednej predajni motocyklov a náhradnych dielov remeň, ktorý mi odporučili podľa modelu a roku výroby môjho motocykla.Zvolil som lacnejší model, ktorý však bol tiež určený pre môj motocykel. Predajca povedal, že keby bol nejaký problém, tak mi ho vymení za iný. Doma som remeň porovnal s údajmi, ktoré udáva výrobca môjho motocykla, podla nich bol rozmer v poriadku.
Kedže motocykel je sezonna záležitosť, výmenu tohto remeňa som riešil až v máji roku 2015. Žial remen spôsobuje nesprávny chod prenosovej sústavy, klepotanie, vibrácie... Vzhladom na to že ide o takmer nepoužitý výrobok (dokopy bol použitý asi 30 minút pri snahe vyriešiť závadu), Snažil som sa s predajcom dohodnúť na výmene remeňa za remeň od iného výrobcu (s mojim doplatkom), čo však po zistení, že som ho kúpil ešte v decembri, odmietol, vraj on už má rok 2014 uzavretý v účtovníctve a tým nepohne.
Tak som mu povedal, že ho chcem reklamovať, načo mi bolo povedané že to je blbosť a to sa nedá. Chcem mu teda v najbližšej dobe podať písomnú reklamáciu.

Chcem sa opýtať ako vôbec v takomto prípade postupovat ? je vlastne to, či bude ochotný a remeň mi vymení (samozrejme ak vznikne cenový rozdiel, ten doplatím), len na dobrej vôli predajcu ?
Akým spôsobom musí predajca dokázať, že remeň je v poriadku ?


Za vašu odpoveď vopreď ďakujem,
ivka70
02.06.15,10:48
Takato vymena je len na dobrej voli predajcu.
Ty si kupoval v kamennej predajni, vedel si co kupujes a ako spravne pises, aj udaje od vyrobcu boli rozmerovo v poriadku. V takom pripade nemas dovod na vratenie tovaru a ani predajca povinnost ho prijat.

Samotny remen mozes reklamovat, ale predpokladam, ze to nebude chyba remena ako skor jeho montaze a za tu uz predajca nezodpoveda.
Lebo co vlastne na tom remeni chces reklamovat?
Remen bol aj je asi fyzicky v poriadku.
Predpokladam, ze aj keby ho poslali na expertizu, remen by bol v poriadku a nemal by ziadnu vyrobnu vadu.
Ale skusit mozes.