73stanley
02.06.15,13:36
Dobrý deň, chcem sa spýtať teraz mi prišli dve faktúry ešte do apríla, KV aj DPH je samozrejme podané, teraz musí odísť dodatočné priznanie. Ale v dodat.KV DPH vlastne len doplním tie faktúry ??? Program mi to nevie urobiť, takže to vyriešim ručným nahodením, ale ako ? Vopred ďakujem
evuš
02.06.15,11:38
Pokiaľ ide o tuzemské faktúry, nemusíš podávať DDP..... Uplatníš si odpočet v mesiaci máj, alebo jún....

(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.
Tweety
02.06.15,11:39
Zrejme ide o dodávateľké faktúry. Tak tu nemusíš podávať DDP ani DKV, nárok na odpočet si môžeš uplatniť aj neskôr ako vznikol. Platí § 51 Zákona o dph.
73stanley
03.06.15,06:41
ano sú to dodavateľské , obe prišli 2.6. - ale jedna je tuzemská a druhá je za služby z EU
73stanley
03.06.15,06:46
tina.mm
03.06.15,08:09
Ani pri dodávateľskej FA z EÚ nemusí podať dodatočné DP?
zabu
03.06.15,08:50
a ked mi pride na zauctovanie dodavatelsky dobropiis - tak to musim spravit dodatocne DP?
evuš
03.06.15,09:20
Nie, nerobíš DDP - dobropis zaúčtuješ k dátumu, kedy Ti prišiel...
tina.mm
03.06.15,09:21
Dobropis ide do toho mesiaca, v ktorom ho doručia do firmy. Ak sa mýlim, tak ma, prosím, opravte.
zabu
03.06.15,10:13
tak nam do firmy prisiel dobropis za januar v januari, len ho konatel stratil a dal mi ho v aprili. vtedy som spravila dodatocne DP a aj dodat.KV. Tak mam teraz v tom nejasno, ako to staci spravit do buducna?