Diamant
24.05.06,14:12
Dobrý deň, dala som túto otázku v predchádzajúcom príspevku, žiaľ bez odpovede. Naozaj by som chcela vedieť, či môžem ukončiť pracovný pomer v skúšobnej lehote, pokiaľ je zamestnanec PN, prípadne pokiaľ je PN kvôli pracovnému úrazu. Mám niekoľko zamestnancov, ktorí odpracovali u nás 1 týždeň a hodili sa na "maródku". Nechce sa im chodiť do práce a ja netrpezlivo čakám, kedy sa ráčia vrátiť a ukončím im PP, lebo PN-ka predĺžuje skúšobnú lehotu. Teda tak som to vedela doteraz.
Tweety
24.05.06,12:17
Dobrý deň, dala som túto otázku v predchádzajúcom príspevku, žiaľ bez odpovede. Naozaj by som chcela vedieť, či môžem ukončiť pracovný pomer v skúšobnej lehote, pokiaľ je zamestnanec PN, prípadne pokiaľ je PN kvôli pracovnému úrazu. Mám niekoľko zamestnancov, ktorí odpracovali u nás 1 týždeň a hodili sa na "maródku". Nechce sa im chodiť do práce a ja netrpezlivo čakám, kedy sa ráčia vrátiť a ukončím im PP, lebo PN-ka predĺžuje skúšobnú lehotu. Teda tak som to vedela doteraz. V skúšobnej dobe nie. Môžeš ukončiť PP.
Zita4
24.05.06,12:26
Dobrý deň, dala som túto otázku v predchádzajúcom príspevku, žiaľ bez odpovede. Naozaj by som chcela vedieť, či môžem ukončiť pracovný pomer v skúšobnej lehote, pokiaľ je zamestnanec PN, prípadne pokiaľ je PN kvôli pracovnému úrazu. Mám niekoľko zamestnancov, ktorí odpracovali u nás 1 týždeň a hodili sa na "maródku". Nechce sa im chodiť do práce a ja netrpezlivo čakám, kedy sa ráčia vrátiť a ukončím im PP, lebo PN-ka predĺžuje skúšobnú lehotu. Teda tak som to vedela doteraz.
V Zákonníku práce je počas PN len zákaz výpovede a skončenie PP v skúšobnej dobe nie je výpoveď.;)
dana9
24.05.06,12:34
Dobrý deň, dala som túto otázku v predchádzajúcom príspevku, žiaľ bez odpovede. Naozaj by som chcela vedieť, či môžem ukončiť pracovný pomer v skúšobnej lehote, pokiaľ je zamestnanec PN, prípadne pokiaľ je PN kvôli pracovnému úrazu. Mám niekoľko zamestnancov, ktorí odpracovali u nás 1 týždeň a hodili sa na "maródku". Nechce sa im chodiť do práce a ja netrpezlivo čakám, kedy sa ráčia vrátiť a ukončím im PP, lebo PN-ka predĺžuje skúšobnú lehotu. Teda tak som to vedela doteraz.

Ide o skončenie pracovného pomeru podľa § 72 ZP. Na takúto situáciu sa nevzťahujú ustanovenia o výpovednej dobe, ochrannej dobe, ide o úplne iný, samostatný spôsob ukončenia pracovného pomeru. Takže treba si len dať pozor na doručenie.

dana:)
Diamant
24.05.06,12:42
Aha, no ja všetko také odosielam doporučene. Dúfam, že to stačí??
Diamant
24.05.06,12:42
Inak vám všetkým ďakujem.
Zita4
24.05.06,12:44
Aha, no ja všetko také odosielam doporučene. Dúfam, že to stačí??
Radšej s doručenkou. Istota je guľomet:) .
dana9
24.05.06,12:44
Aha, no ja všetko také odosielam doporučene. Dúfam, že to stačí??

stačí, skončenie PP v skúšobnej dobe nie ja až také náročné na formálnu stránku, ale v každom prípade je lepšie dodržať písomnú formu a dodržať aj ustanovenia o doručovaní aj keď to ZP v tomto prípade nesankcionuje neplatnosťou.

dana:)
blondy
24.05.06,12:49
toto je odpoveď z poradcu:
ricij
31.05.06,09:02
Ahojte poraďáci, dnes mi došla maródka, že zamestnankyňa je na PN od 29-teho. Zdá sa, že ostane dlho, nie je nejaká skvelá pracovníčka. Chcel by som s ňou ukončiť PP v skúšobnej dobe. Môžem jej dnes poslať doporučený list so skončením PP dnes? (ide o ušetrenie koruniek v rámci prvých 10 dní PN - nech si ju platí SP).:mad:
dana9
31.05.06,09:08
Ahojte poraďáci, dnes mi došla maródka, že zamestnankyňa je na PN od 29-teho. Zdá sa, že ostane dlho, nie je nejaká skvelá pracovníčka. Chcel by som s ňou ukončiť PP v skúšobnej dobe. Môžem jej dnes poslať doporučený list so skončením PP dnes?

Ak je ešte stále v skúšobnej, tak áno (nepíšeš dátumy). SD sa predlžuje o dobu PN.
A to už tak rýchlo viete, že nie je skvelá :p ?

dana:)
ricij
31.05.06,09:18
Ak je ešte stále v skúšobnej, tak áno (nepíšeš dátumy). SD sa predlžuje o dobu PN.
A to už tak rýchlo viete, že nie je skvelá :p ?

dana:)Nerozumiem, veď predsa musím napísať, že ku ktorému dátumu s ňou končím PP.
Zita4
31.05.06,09:23
Nerozumiem, veď predsa musím napísať, že ku ktorému dátumu s ňou končím PP.
Vidíš, ako sa dá rôzne pochopiť jedna veta :p .
Danka myslela tým, že nepíšeš dátumy, len toľko, že si nenapísal, odkedy u vás pracuje, takže nevieme posúdiť, či ešte výpovedná doba trvá.
Chobot
31.05.06,09:24
Nerozumiem, veď predsa musím napísať, že ku ktorému dátumu s ňou končím PP.

Nepochopil si o čo ide. Dana9 podotkla, že si neuviedol dátumy: od kedy je u vás zamestnaná, na ako dlhej skúšobnej dobe ste sa dohodli a pod. Nie že v liste o skončení PP v skúšobnej dobe nemáš písať dátumy.
dana9
31.05.06,09:27
Nerozumiem, veď predsa musím napísať, že ku ktorému dátumu s ňou končím PP.

Som zmätená :confused: je tiež nechápem otázku:o , tak sa pokúsim odpovedať komplexne.;)
1. Možnosť ukončiť PP. - toto je v podstate vyriešené, počas trvania SD je možné ukončiť so ZC PP bez ohľadu na prípadnú PN, resp. inú ochrannú dobu.
2. Dátum, ku ktorému sa ukončuje PP. ZP ustanovuje, že skončenie PP v SD sa má doručiť druhému účastníkovi aspoň tri dni pred dňom, kedy sa má PP skončiť, (ak sa táto lehota nesplní, tak sa nič nestane), samozrejme, táto lehota môže byť aj dlhšia.(teda oznámite skončenie tri týždne vopred). Takže, môžete si vybrať ktorýkoľvek deň, až do skončenia SD.

Dúfam, že som odpovedala k veci :D

dana:) :)
ricij
31.05.06,09:27
Nepochopil si o čo ide. Dana9 podotkla, že si neuviedol dátumy: od kedy je u vás zamestnaná, na ako dlhej skúšobnej dobe ste sa dohodli a pod. Nie že v liste o skončení PP v skúšobnej dobe nemáš písať dátumy.
Aha takto, pracovníčka je stále v skúšobnej dobe do 15. júna.
ricij
31.05.06,09:28
Som zmätená :confused: je tiež nechápem otázku:o , tak sa pokúsim odpovedať komplexne.;)
1. Možnosť ukončiť PP. - toto je v podstate vyriešené, počas trvania SD je možné ukončiť so ZC PP bez ohľadu na prípadnú PN, resp. inú ochrannú dobu.
2. Dátum, ku ktorému sa ukončuje PP. ZP ustanovuje, že skončenie PP v SD sa má doručiť druhému účastníkovi aspoň tri dni pred dňom, kedy sa má PP skončiť, (ak sa táto lehota nesplní, tak sa nič nestane), samozrejme, táto lehota môže byť aj dlhšia.(teda oznámite skončenie tri týždne vopred). Takže, môžete si vybrať ktorýkoľvek deň, až do skončenia SD.

Dúfam, že som odpovedala k veci :D

dana:) :)
Áno, aj nie. V podstate mi ide o zodpovedanie otázky, či môžem pracovníčke poslať doporučene dnes list so skončeni PP v skúšobnej dobe dnes.
dana9
31.05.06,09:29
Až po prečítaní príspevku od Chobota a Zitky som pochopila :o ,
takže sa ospravedlňujem za zmätky a budem sa snažiť písať v rozvinutých vetách :)

dana
dana9
31.05.06,09:31
Áno, aj nie. V podstate mi ide o zodpovedanie otázky, či môžem pracovníčke poslať doporučene dnes list so skončeni PP v skúšobnej dobe dnes.


Podľa môjho názoru áno.

d.
ricij
31.05.06,09:33
Podľa môjho názoru áno.

d.List totiž prevezmne najskôr zajtra, možno až o týždeň a možno vôbec. A mne ide o každý deň, aby som ušetril...
dana9
31.05.06,09:40
List totiž prevezmne najskôr zajtra, možno až o týždeň a možno vôbec. A mne ide o každý deň, aby som ušetril...

Bohužiaľ, to je časť, ktorú neovplyvníš. Doručovanie bude určite chvíľu trvať, ale nemusíš sa obávať, ak to neprevezme, tak sa písomnosť považuje za doručenú, len čo vám ju pošta vráti ako nedoručenú. (§ 38 ods. 4 ZP).

:o No áno, je viem, asi som Ťa moc nepotešila.:)

dana
Zita4
31.05.06,09:46
List totiž prevezmne najskôr zajtra, možno až o týždeň a možno vôbec. A mne ide o každý deň, aby som ušetril...
Nemôžeš mu to doručiť osobne? Podpíše prevzatie a hotovo.
ricij
31.05.06,09:56
Nemôžeš mu to doručiť osobne? Podpíše prevzatie a hotovo.Býva 25 km odtiaľto a mám pocit, že teraz je v špitáli.
monickab
24.01.08,08:15
Ja by som sa chcela spýtať.
Chceme ukončiť pracovný pomer v skúšobnej lehote so zamestnankyňou, ktorá je vraj od 21.1.2008 PN (Pn-ku ešte nemáme).
- k 28.1.2008 jej končíme PP v SD, čo jej dnes pošleme poštou doporučene
- môžem ju k tomuto dátumu 28.1.2008 odhlásiť zo SP aj keď si list prevezme treba 1.2.2008,alebo vôbec??

ďakujem
Tweety
24.01.08,08:17
Ja by som sa chcela spýtať.
Chceme ukončiť pracovný pomer v skúšobnej lehote so zamestnankyňou, ktorá je vraj od 21.1.2008 PN (Pn-ku ešte nemáme).
- k 28.1.2008 jej končíme PP v SD, čo jej dnes pošleme poštou doporučene
- môžem ju k tomuto dátumu 28.1.2008 odhlásiť zo SP aj keď si list prevezme treba 1.2.2008,alebo vôbec??

ďakujem
PP môžete v SD ukončiť kedykoľvek aj počas DPN. Takže k tomu dátumu skončenia PP ju odhlásite aj zo SP.
monickab
24.01.08,08:33
ďakujem
BOBY
28.01.08,14:43
Pracovníčke zamestnávateľ oznámil - ústne, že s nou rozväzuje pracovný pomer v skúšobnej dobe, ktorá jej trvá do 31.1.2008. Nestihol jej to zatiaľ dať písomne s vedomím, že to do 31.1. to ešte stihne. Ona na to zareagovala tak, že do práce už na druhý den neprišla a od dalšieho dna má vypísanú PN. Teda jeden den absentovala. Kto bude platiť DPN?
Tweety
28.01.08,14:47
Pracovníčke zamestnávateľ oznámil - ústne, že s nou rozväzuje pracovný pomer v skúšobnej dobe, ktorá jej trvá do 31.1.2008. Nestihol jej to zatiaľ dať písomne s vedomím, že to do 31.1. to ešte stihne. Ona na to zareagovala tak, že do práce už na druhý den neprišla a od dalšieho dna má vypísanú PN. Teda jeden den absentovala. Kto bude platiť DPN?
Až do skončenia PP- zamestnávateľ.( max.10 dní)
ricij
28.01.08,14:49
Typická reakcia zamestnanca... A lekára, ktorý vypíše aj zdravého človeka. Zamestnávateľ jej bude platiť do toho dňa, kým jej nepošle skončenie PP v skúšobnej dobe (môže tak urobiť aj počas PN).
BOBY
28.01.08,15:04
vdaka za odpoved, pojde sa na kontrolu liečebného režimu a ak nebude doma nezaplatí sa jej ani PN.
Marti.ka
15.02.08,07:15
Ahojte. Predpokladám, že skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe sa dá aj počas OČR. Ďakujem.
Tweety
15.02.08,07:16
Ahojte. Predpokladám, že skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe sa dá aj počas OČR. Ďakujem.
Áno, dá.
Marti.ka
15.02.08,07:45
Ešte jedna vec. Zamestnankyňa mala nastúpiť do zamestnania 04.02.2008. Nastúpila však hneď na OČR. OČR skončila 13.02.2008, 14.02.2008 nastúpila na PN. Dnes sme jej dali skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe ku 15.02.2008. Prevzatie odmietla podpísať s tým, že výpoveď jej môžme dať až po skončení PN. Darmo som jej vysvetľovala, že nejde o výpoveď, kde by platil zákaz výpovede počas PN, ale o skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe, teda zákaz výpovede sa na ňu nevzťahuje. Ona pozná zákony lepšie. Ide mi o ďalší postup. Chceme jej toto skončenie poslať poštou. Zaujíma ma, či to musí byť doporučenou poštou a aký dátum ukončenia mám napísať. Môže to byť aj k 15.02.2008? Ďakujem.
Tweety
15.02.08,07:48
Ešte jedna vec. Zamestnankyňa mala nastúpiť do zamestnania 04.02.2008. Nastúpila však hneď na OČR. OČR skončila 13.02.2008, 14.02.2008 nastúpila na PN. Dnes sme jej dali skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe ku 15.02.2008. Prevzatie odmietla podpísať s tým, že výpoveď jej môžme dať až po skončení PN. Darmo som jej vysvetľovala, že nejde o výpoveď, kde by platil zákaz výpovede počas PN, ale o skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe, teda zákaz výpovede sa na ňu nevzťahuje. Ona pozná zákony lepšie. Ide mi o ďalší postup. Chceme jej toto skončenie poslať poštou. Zaujíma ma, či to musí byť doporučenou poštou a aký dátum ukončenia mám napísať. Môže to byť aj k 15.02.2008? Ďakujem.
NO, ZP v tomto neovláda, skončiť PP počas SD môžete hocikedy, teda aj k tomu 15.2.
Marti.ka
15.02.08,08:37
Takže by to mohlo stačiť poslať dnes poštou obyčajne, s ukončením 15.02.2008? To len aby to bolo v poriadku a nešpekulovala, že je to neplatné skončenie.
Tweety
15.02.08,08:39
Takže by to mohlo stačiť poslať dnes poštou obyčajne, s ukončením 15.02.2008? To len aby to bolo v poriadku a nešpekulovala, že je to neplatné skončenie.
Nie, musíš to poslať do vlastných rúk.
Marti.ka
15.02.08,11:20
Takže, aby to bolo v poriadku. Dnes jej pošlem skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe k 15.02.2008 listom s doručenkou. A ak ju neprevezme? Stačí, aby to skončenie bolo platné k 15.02.2008 poslať ho 15.02.2008 doručenkou a už ma nezaujíma kedy ho ona prevezme? Ďakujem za trpezlivosť.
Bionda
15.02.08,11:32
Aj keď to odmietne prevziať, vráti sa vám to späť, ty si to založíš a považuje sa to za doručené.
brčko
15.02.08,11:37
A nezabudni s doručenkou "do vlastných rúk"!, to je podstatné. Inak by to nemuselo byť platné. § 38 ods.2 Zákonníka práce.
Podla § 72 ods.2 by sa malo oznámenie o skončení PP doručiť druhému účastníkovi spravidla aspon 3dni pred dnom, ked sa má PP skončiť. Takže nad dátumom ukončenia PP by som asi porozmýšlala, aj ked firma jej bude musieť zaplatiť náhradu za dočasnú prac.neschopnosť.
Marti.ka
15.02.08,12:14
Napísala som ukončenie k 18.02.2008. Pošlem ho dnes s doručenkou "do vlastných rúk".
Keďže je na PN, tak doma by mala byť. Bude to takto ok?
Tweety
15.02.08,12:23
Napísala som ukončenie k 18.02.2008. Pošlem ho dnes s doručenkou "do vlastných rúk".
Keďže je na PN, tak doma by mala byť. Bude to takto ok?
A prečo nie dnešný dátum? veď si písala , že 15.2., Pošli to s doručenkou do vlastných rúk.
brčko
15.02.08,12:30
A prečo nie dnešný dátum? veď si písala , že 15.2., Pošli to s doručenkou do vlastných rúk.

Tweety, asi ja som ju ovplyvnila. Myslíš, že by to bolo v poriadku, aj ked "sa má doručiť spravidla aspon tri dni pred dnom, ked sa má PP skončiť"
tie slovíčka "má" a "spravidla" si trochu protirečia:o
Tweety
15.02.08,12:33
Tweety, asi ja som ju ovplyvnila. Myslíš, že by to bolo v poriadku, aj ked "sa má doručiť spravidla aspon tri dni pred dnom, ked sa má PP skončiť"
tie slovíčka "má" a "spravidla" si trochu protirečia:o
Na platnosti to nič nemení, to nie je taxatívne určené, že to musí byť.
brčko
15.02.08,12:46
Na platnosti to nič nemení, to nie je taxatívne určené, že to musí byť.

Takže "má", neznamená "musí" :rolleyes: je fajn sa dať poučiť skúsenou mzdárkou.

Ešte je možno dobré poznať takúto možnosť doručenia, ked chcete urýchliť prípadné vrátenie zásielky.
Ak doporučenú zásielku s doručenkou do vlastných rúk pošlete "s úložnou lehotou napr. 7dní" (obvyklá je 18dní), tak sa v prípade, že to neprevezmú, zásielka vráti rýchlejšie. A ZP niečo také nevylučuje.
Marti.ka
15.02.08,13:03
Ďakujem veľmi pekne za rady. Človek sa vždy niečo nové, poučné a zaujímavé dozvie, ak sa takto pekne "rozvíri" diskusia.:rolleyes:
Pošlem to dnes k 15.02.. Mám aj svedkov, že mi to skončenie odmietla prevziať a keď to pošlem ešte poštou s doručenkou "do vlastných rúk", tak by to malo byť v poriadku. Ešte raz vďaka.
VERONIKA6
21.02.08,05:55
Pracovníčka v skúšobnej dobe bola DPN 1,5 mesiaca. Môžeme jej predĺžiť skúšobnú dobu o čas tejto DPN?
Zoltán Kovács
21.02.08,05:59
Pracovníčka v skúšobnej dobe bola DPN 1,5 mesiaca. Môžeme jej predĺžiť skúšobnú dobu o čas tejto DPN?

Zo zákona sa jej predlžuje skúšobná doba o dlžku PN.

§ 45
Skúšobná doba

(1) V pracovnej zmluve možno dohodnúť skúšobnú dobu, ktorá je najviac tri mesiace. Skúšobnú dobu nemožno predlžovať.

(2) Skúšobná doba sa predlžuje o čas prekážok v práci na strane zamestnanca.
VERONIKA6
21.02.08,06:06
Zo zákona sa jej predlžuje skúšobná doba o dlžku PN.

§ 45
Skúšobná doba

(1) V pracovnej zmluve možno dohodnúť skúšobnú dobu, ktorá je najviac tri mesiace. Skúšobnú dobu nemožno predlžovať.

(2) Skúšobná doba sa predlžuje o čas prekážok v práci na strane zamestnanca.
Ďakujem za skorú odpoveď.
Lucinka23
21.08.11,17:38
Dobrý večer, prosím poraďte mi.
Od 1.7. zamestnankyňa, 3 mes. skúšobná doba, 5.8. nástup na PN-ku v súvislosti s tehotenstvom. Chceli by sme ukončiť PP. Z vyššie uvedených príspevkov je mi jasné, že môžeme ukončiť PP aj počas PN-ky nakoľko sa na to vzťahuje par. 72 ZP. Skúšobná doba sa predlžuje o dobu prekážok na strane zamestnanca, takže podľa ZP platného do 31.8 by sme jej mohli dať výpoveď aj po návrate z PN-ky. Ale ako si máme vyložiť nový ZP platný od 1.9.? Budeme jej dať môcť výpoveď aj potom alebo nie?
Ešte sme neabsolvovali odborný seminár k tejto téme, takže nám to nie je jasné.

Ďakujem všetkým za rady.

L.
veronikasad
21.08.11,17:42
Dobrý večer, prosím poraďte mi.
Od 1.7. zamestnankyňa, 3 mes. skúšobná doba, 5.8. nástup na PN-ku v súvislosti s tehotenstvom. Chceli by sme ukončiť PP. Z vyššie uvedených príspevkov je mi jasné, že môžeme ukončiť PP aj počas PN-ky nakoľko sa na to vzťahuje par. 72 ZP. Skúšobná doba sa predlžuje o dobu prekážok na strane zamestnanca, takže podľa ZP platného do 31.8 by sme jej mohli dať výpoveď aj po návrate z PN-ky. Ale ako si máme vyložiť nový ZP platný od 1.9.? Budeme jej dať môcť výpoveď aj potom alebo nie?
Ešte sme neabsolvovali odborný seminár k tejto téme, takže nám to nie je jasné.

Ďakujem všetkým za rady.

L.
v skúšobnej dobe môžete ukončiť pracovný pomer (neide o výpoveď, treba to správne formulovať) bez uvedenia dôvodu, aj počas PN-ky.

Alebo s touto zamestnankyňou chcete skončiť pracovný pomer vo výpovednej dobe predlženej o prekážky v práci ?
Lucinka23
21.08.11,18:01
Ja si myslím, že do konca tohto mesiaca by sme to mohli stihnúť. Len tak ma zaujímalo, ako to je chápané podľa toho nového zákonníka práce, či sa jej môže dať potom tá výpoveď alebo nie.

Ďakujem za urýchlenú reakciu.
veronikasad
21.08.11,18:07
Ja si myslím, že do konca tohto mesiaca by sme to mohli stihnúť. Len tak ma zaujímalo, ako to je chápané podľa toho nového zákonníka práce, či sa jej môže dať potom tá výpoveď alebo nie.

Ďakujem za urýchlenú reakciu.
Ukončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe môžeš aj podla starého, ale nie "dať výpoveď". Na PN zamestnancov a tehotné pracovníčky sa vzťahuje zákaz výpovede.

Dať výpoveď (okrem zákazu výpovede) môžeš aj v skúšobnej dobe - ale bol by to nezmysel.
strakulka22
22.08.11,18:10
Dobrý večer,
chcela by som požiadať o zhodnotenie takejto pracovnej zmluvy:
- PZ je uzavretá na dobu neurčitú s 3-mesačnou skúšobnou dobou
- v ďalšom článku tejto PZ je však uvedené, že PP môže byť ukončený podľa !59 ods. 1 písmeno a),b) a c)

Písmeno d) skončenie PP v skúšobnej dobe je zámerne vynechané a zamestnávateľ sa vyhráža všetkým, ktorý chcú PP ukončiť v skúšobnej dobe postihmi, lebo vraj musia aj tak dodržať 2 mesačnú výpovednú lehotu.
Čo v takomto prípade robiť???
Ďakujem za radu.
Strakulka
Tweety
22.08.11,18:30
Dobrý večer,
chcela by som požiadať o zhodnotenie takejto pracovnej zmluvy:
- PZ je uzavretá na dobu neurčitú s 3-mesačnou skúšobnou dobou
- v ďalšom článku tejto PZ je však uvedené, že PP môže byť ukončený podľa !59 ods. 1 písmeno a),b) a c)

Písmeno d) skončenie PP v skúšobnej dobe je zámerne vynechané a zamestnávateľ sa vyhráža všetkým, ktorý chcú PP ukončiť v skúšobnej dobe postihmi, lebo vraj musia aj tak dodržať 2 mesačnú výpovednú lehotu.
Čo v takomto prípade robiť???
Ďakujem za radu.
Strakulka
To, že to nie je uvedené v PZ, ešte neznamená, že takto v SD nemôžete skončiť PP, zamestnáv. sa môže vyhrážať koľko chce, ale platí ZP, ktorý takéto skončenie PP umožňuje.
strakulka22
23.08.11,04:49
Ďakujem Tweety za radu. Tiež si to myslím. Nemôže predsa so ZP manipulovať tak, ako mu to vyhovuje a nechcené časti proste ignorovať.
pekný deň všetkým poraďákom.
veronikasad
23.08.11,05:22
Ďakujem Tweety za radu. Tiež si to myslím. Nemôže predsa so ZP manipulovať tak, ako mu to vyhovuje a nechcené časti proste ignorovať.
pekný deň všetkým poraďákom.
Pre každého zamestnávatela platí zákonník práce v plnom rozsahu. Nad rámce ZP môže isť len o plnenia, ktoré sú pre zamestnancov výhodnejšie.