alzbetka4
24.05.06,15:19
Ahojte poraďáci,

mám klienta, ktorý si zriaďuje kanceláriu v rodinnom dome, do ktorého sa práve nasťahoval, je majiteľom toho domu, ale trvalý pobyt má niekde inde. Môže si do vybavenia kancelárie zaradiť aj chladničku s mrazničkou? Podľa mňa je to dosť diskutabilné, veď on ju môže používať aj na súkromné účely! Môže si uplatniť napr. len 50 % nákupnej ceny? Čo Vy na to?
Poradte prosím!
KEJKA
24.05.06,13:46
treba sa pozerať na to tak..že ZDP určuje pravidlá, čo nie je v rozpore, sa uplatniť môže. Náklady tohto druhu sa riešia individuálne. U jedneho je to opodstatnené u druhého to neprejde. Nie je paušálna odpoved, ktorá by bola jednoznačne za alebo proti. Jedine ak moje obľúbené ..."všetko s mierou"

alebo "čokoľvek s citom pre mieru"
Aj pri použití pomeru 50:50 bude musieť odpovedať na otázku...prečo práve takýto pomer....
....................
Zvážiť treba, že sa nasťahoval do RD, kde zrejme býva, aj ked nemá trvalý pobyt.
Na akom základe? Nájomná zmluva? ako je koncipovaná? ako má vyriešené kancelárske...teda nebytové priestory napr. vo vzťahu k dani z nehnuteľnosti?
Atď. atď..... je tu veľa príspevkov, treba prečítať, posúdiť , a rozhodnúť sa....
alzbetka4
25.05.06,12:27
Lida,
ďakujem pekne za odpoveď...
Píšeš, že je tu veľa príspevkov, treba prečítať, posúdiť, a rozhodnúť sa...

Keďže sa tu veľmi nevyznám, som tu nová, kde mám tie príspevky hľadať?
ďakujem :-)
Miriam.x
25.05.06,14:05
Lida,
Keďže sa tu veľmi nevyznám, som tu nová, kde mám tie príspevky hľadať?
ďakujem :-)
Hore máš také biele políčko s nápisom Hľadaj... , tam napíš slovo, ktoré chceš násť v príspevkoch alebo si daj rozšírené hľadanie a tam si môžeš presne určiť čo chceš nájsť.:)