lotina
03.06.15,07:56
Zdravím, chcem poprosiť o radu. Zamestnanec chodí hrať tenis a chcel by som mu na vstup prispievať zo SF. Či je to možné a ak áno, ako mám postupovať. Počul som,že musí byť nejaká zmluva a on mi má nosiť vstupenky? Ja mu ich preplatím, ale ako to zaúčtujem? Ak treba, doplním otázku,ďakujem.
Tweety
03.06.15,06:57
To je len tvoj jedniný zamestnanec? Ak áno, môžeš mu prispievať zo S.F.( ak by bolo zamestnancov viac, tak S:F: čerpať aj na iných) ale treba urobiť smernicu na tvorbu a požitie S.F. Len nezabudni, že príjem zo S.F. podlieha dani a odvodom. Na základe vstupeniek by si preplatil zo S:F.
lotina
03.06.15,07:46
Mám dvoch zamestnancov, ale len jeden chodí na tenis. SF je dosť malý mesačne asi 10 eur. Ak by priniesol mesačne povedzme 2 lístky, tak by som dal jeden na jedného zamestnanca a druhý na druhého. No a v JÚ by som dal čerpanie SF a do mzdy by som dal príspevok, ten by bol v ich mzde zdanený? Ďakujem
Tweety
03.06.15,07:49
áno, zdanený, už som to napísala, ale nemôžeš peniaze čerpať len na jedného a druhého nie, ako ten druhý príde, že sa mu zdaní príjem, ktorý nemal?
lotina
03.06.15,13:00
Ja viem, ale on to dostane, to sa nebojte, len doložím lístok, ktorý mu dá kolega. To už sa vyrieši k spokojnosti oboch.
Ešte by som sa opýtal, či možno vyčerpať fond aj z predchádzajúcich rokov, lebo sme ho nečerpali. Moc dík
Tweety
03.06.15,13:07
samozrejme, že áno
lotina
04.06.15,10:16
Ďakujem moc.