jumo
03.06.15,09:27
Dobrý deň, nikde som tu nenašiel odpoveď a preto zakladám novú tému. Budem mať predajňu s náradím a zistil som, že doma sa mi za tie roky nakopilo dosť vecí, ktoré som si kúpil súkromne pre seba a už ich nevyužijem. Mnohé z nich sú úplne nové - nepoužité.
Môžem tieto veci umiestniť v predajni a predať ich mimo reg. pokladňu? Predpokladám, že ich treba nejako označiť že sa jedná o "bazárový" predaj. Môže mi prípadná kontrola niečo na tom vytknúť? Samozrejme zákazníka by som na to vždy upozornil, že doklad nedostane.
kukučka
03.06.15,07:43
Aj bazáry musia používať registračnú pokladňu.
Doplnené:
Kúpna zmluva a predaj normálne cez pokladňu.
Xanti
03.06.15,07:44
Som še pobavila.

Podme na to logicky ... príklad : otvorím si ja predajňu, nakúpim 10 ks šrubovaky v jeden den , mám doklad o kúpe, na další doklad nakúpim 10 ks šrubovaky a doklad vyhodím.
DO predajne si dám 10 ks šrubovaky s cenou, a predám cez kasu,
a do predajne si dám 10 ks šrubovaky " z mojej zbierky" a predám mimo kasy ...

ked si sa tak začítal čo ti z toho vychádza? Mne len, že by si mal riadne problémy lebo by si predával na čierno ...
kopretinka
03.06.15,07:47
nemôžeš to predať mimo pokladne,vieš,aké sú za to pálky???
Okrem toho,na všetko,čo predávaš,tak musíš mať nadobúdacie doklady........
Ja by som to tam vystavila,dala k tomu papierik,že nepredajné,dekorácia....a záujemcovi to predaj po pracovnej dobe,doma....
jslancik
03.06.15,08:10
oficiálne: nemôžeš.

Ale ak si šikovný (a ochotný mierne riskovať), tak by nemal byť problém. Umiestni ich tak, aby si o nich vedel iba ty, ukážeš ich iba zákazníkovi, ktorý má konkrétny záujem o niečo také, čo ponúkaš súkromne. Ty musíš odhadnúť, komu to ponúknuť môžeš, kto je rizikový, a kto je kontrola (v tom spočíva riziko - že neodhadneš správne). Ak si to netrúfaš odhadnúť (málo skúseností), tak to popredávaj iba na inzerát. Podľa mňa to rýchlejšie predáš cez bazoš, ako keď to budeš iba ukazovať na predajni.

Pokutu za to, že máš v sklade nejaké vlastné veci, ti nemá kto dať. Ani zistiť to nie je také jednoduché.

Mimochodom - mám pocit, že zisťuješ niečo úplne iné, ako sa tváriš. "dosť vecí" "úplne nové" - bol si snáď nákupný maniak, ktorý kupuje zbytočné veci, ktoré nepoužije nikdy?
marjankaj
03.06.15,08:14
Tiež mám dojem, že sa chystá postupne všetko predávať ako "súkromné"
Šak nech ide na burzu a predáva tam. U nás takú burzu zorganizovali. Bolo tam zo 10 predávajúcich a kupujúcich ešte menej.:---
jumo
07.06.15,14:37
Ach preco hned kazdeho podozrievate? To naradie som ziskal za dobru cenu, kedze sa v tej oblasti pohybujem, podarilo sa mi kupit nejake veci za vypredajove ceny, alebo som dostal nieco ako dar za to ze som kupil vacsie mnozstvo tovaru - napriklad kupil som 3ks vacsich vrtaciek a karbobrusku som k tomu dostal zadarmo. Kupil som si to pre seba, lebo som chcel mat vybavenu dielnu. Teraz som zistil, ze niektore veci mam 2-3x alebo ich vobec nepotrebujem.
Su to sukromne veci, nemam ich evidovane na firmu.
Viem ze to mozem predat cez bazar a asi to tak urobim, ale myslel som, ze v predajni ked to bude kazdemu na ociach to predam skor. No nich, asi to teda fakt radsej predam cez pokladnu a cez ten bazar. Dakujem za rady.
kukučka
07.06.15,16:24
zrejme si nečítal moju odpoveď