veronika.tisonova
03.06.15,10:24
Dobrý deň potrebovala by som poradiť dnes som absolvovala chirurgický zákrok vyrezávanie zarastajuceho nechta chirurg vyrezal dive mäso a polovicu nechta a teraz mi to presakuje krv na povrch je to normálne alebo mam s tým ešte isť Ďakujem
Chobot
03.06.15,08:27
Je to normálne, rana sa hojí aj niekoľko dní.
monika74
03.06.15,08:34
Mne už dvakrát robili plastiku palca na nohe - na pravej a ľavej, akurát včera som absolvovala plastiku palca na pravej nohe. Tiež mi pravidelne zarastali nechty na palcoch na oboch nohách. Pri prvej operácii mi tiež presakovala krv, ale stačí si nechať previazať len vrchnú vrstvu obväzu. V spodnej vrstve obväzu som mala špeciálnu náplasť inadine a gazové tampony a na to ešte obväz. Je dôležité aby si si práve tú vrstvu obväzu, ktorá je priamo na zošitej rane sama neodstraňovala a nemenila. Ak ale máš nejaké obavy že je to vážnejšie treba navštíviť chirurga aby zistil príčinu priesaku krvi.
veronika.tisonova
03.06.15,09:10
Ďakujem nie ta krv nieje taká vážna že by mi to strašne krvácalo ani nieje mokrý obväz z vonku len vidím že je to červene tak preto.
veronika.tisonova
03.06.15,09:11
dúfam že sa to aj zahojí a bude pokoj lebo som s toho na nervy ved už som to raz mala len si už nepamätám či to tak bolo
veronika.tisonova
03.06.15,09:13
vobec tam nemám tampóny ako vy len tenkú vrstvu gázy a na tom hneď obväz
buchač
03.06.15,09:18
dnes som absolvovala
...
je to normálne alebo mam s tým ešte isť
Dnes je dôležitý výraz a z toho vyplýva :
1. Je
2. Nie
monika74
03.06.15,17:52
ja idem po dvoch dňoch od zákroku na previaz, predpokladám, že aj ty, stehy by mi mali vyberať tak cca do týždňa. držím palce nech sa ti to dobre vylieči :-)
buchač
03.06.15,18:01
monika74
Je dôležité aby si si práve tú vrstvu obväzu, ktorá je priamo na zošitej rane sama neodstraňovala a nemenila.
====================================
Nie vždy a nie za každých okolností je to pravdou.
veronika.tisonova
05.06.15,07:40
ano mala by som ale nakolko mam male dieta povedali že mam prist o tyžden a sama si to mam po dvoch dnoch previazat namočit v repiku a potom previazat a zaliat betadine