Marek Rigo
03.06.15,10:30
Dobrý deň,
neviem či mi nejaká dobrá duša poradí, ale dúfam, že áno.
Stala sa taká vec: Pracovník údržby, ktorý bol vyslaný konateľom na miesto poruchy do bytového objektu. Pri odchode stratil DEK kľúč.Zistilo sa to až po 4 dňoch, že chýba DEK kľúč .V tom okamžiku sa nahlásila strata dek kľúča správe objektu.
Otázka znie: Keď pracovník stratil DEK kľúč, teraz má uhradiť nové DEK kľúče pre 144 domácností?
Môj názor je, že je to blbosť, lebo pokiaľ je mi známe, každý DEK kľúč sa dá od kódovať a nahradiť novým.
Ide mi iba o princíp, lebo keď stratí kľúče majiteľ bytu, tak sa nič nedeje a keď stratí pracovník čo tam chodí na poruchy, tak všetky domácnosti musia mať nový.
Prosím povedzte mi svoj názor a odpoveď na otázku. Ďakujem
marjankaj
03.06.15,08:38
Šak môžeš všetky kľúče odkódovať a potom zakódovať sám. A zadarmo.
Pre tvoje modré oči ti to zadarmo nikto robiť nebude.
arizona
03.06.15,08:45
DEK kľúče sú čipové kľúče, ktoré majú niekoľko výhod oproti bežným kľúčom. Vytvárať ich kópie je prakticky nemožné, keďže každý čipový DEK kľúč je unikátny.

Preto ak sa jeden čipový kľúč stratí, tak ho stačí vylúčiť z databázy a pridať iný. To znamená, že namiesto výmeny všetkých kľúčov stačí vymeniť jeden, čím sa ušetria peniaze .

Nový DEK klúč sa dá zakúpiť u správacu domu,stojí okolo 4 €.
Marek Rigo
03.06.15,08:53
ja nehovorím, že nič nerobiť alebo neplatiť. Ide o to , že keď vlastník stratí kľúč, nahlási si to správe, tak a tá dá zablokovať ten kľúč a zakúpi si nový za 4€ a nedá mu urobiť 144 kľúčov x 3 ľudia v domácnostiach.