zorran
03.06.15,12:47
Zdravim vsetkych. Chcem sa opytat takuto cec. Teraz cez vikend mi idu stavat plot a bude v nom aj brana na vjazd s autami. Plot som riadne ohlasil a mam to schvalene. Chcem sa ale opytat, ci musim hlasit aj ked si na pozemku budem robit nejaku betonovu, alebo spevnenu plochu, lebo logicky autom nebudem prichadzat na pozemok do travy, ale chcem tam spravit asi nejaku platnu na parkovanie. Ma niekto skusenosti?
bodliak
03.06.15,10:58
Použil by som zatrávňovacie tvárnice a hotovo.
Samozrejme, jedno max dve autá, nie firemné parkovisko.
buchač
03.06.15,11:01
§ 139b a § 54
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/stavebny-zakon/

-------------------------------------------------------------
Moja skúsenosť je taká.
Mám dva pásy z kameňa osadeného do betónu, ktorý je cca 30 cm pod úrovňou zeme.
Na stavebný úrad som nešiel, starosta obce je môj sused...vybavili sme otázkou a odpoveďou :
" Potrebujete ohlásenie stavby ?"
" Nie....."
zorran
03.06.15,11:04
No auta mame 3 + zahradny traktor :-D Preberali sme to zo zenou, zatravnovacie tvarnice nechceme. Keby som to chcel riesit z takychto tvarnic, tak sa ani nepytam a dam ich tam. V nasom pripade sa bude jednat urcite o cca 30m2 plochy, ktoru chceme na to pouzit. Do uvahy prichadza bud zamkova dlazba, alebo jednoducho vyliat to betonom.
zorran
03.06.15,11:05
kolko m2 tak mas spravene prosim ta?
buchač
03.06.15,11:16
Hm...to máš asi tak, nejde len o samotné pásy.

Dve pásy na auto, plus chodník, plus terasa...všetko rovnaký technologický postup.
Ale jeden pás na auto cca 50-60 cm x 13 m.
-------------------------------------------
Ale tu sa až tak nebazíruje na takýchto §§§.
Starosta je rád, že chalupárov má...;)
zorran
03.06.15,11:21
Aha jasne, tak to je oproti tomu, co ja chem skoro nic. Nikde neviem zistit, ci sa to musi hlasit, alebo ako to je. v podstate o stavbu sa nejedna, teda dokial by som to robil zo zamkovej dlazby, tak urcite nie. Otazne je, ako by to bolo keby som to chcel vyliat betonom, co je pre mna jednoduchsie riesenie
buchač
03.06.15,11:52
Máš jednoduché riešenie predsa.

1. Stiahni si tlačivá na obe možnosti.
2. Vyplň
3. Choď na príslušný stavebný úrad
4. Daj otázku...je alebo nie je potrebné povolenie alebo ohlásenie
5. Podľa odpovedi vytiahneš patričné tlačivo v počte 2 ks, jeden kus si dáš parafovať a ideš domov
6. Alebo nepotrebuješ žiadne povolenie a ani oznámenie
7. Na druhý deň makáš...
arizona
03.06.15,12:05