liduska
24.05.06,16:12
Už sa objavila demo verzia na www.somitrencin.sk (http://www.somitrencin.sk) o ktorej hovoril p. Mihál. Ale nejako sa mi nedá stiahnuť . Poradíte ako nato ?
Hlinkovx
24.05.06,14:27
no..tá verzia je zazipovaná ...koncovku má ZIP...potrebuješ nejaký program, ktorý to rozbalí..

ale po rozbalení fakt vypíše chybu...takže niečo nieje v poriadku....
musíš počkať na SOMIJ než to opraví
ALDA
24.05.06,14:29
Silvi k tomu je cd, nie je to preto?
danica
24.05.06,14:29
áno aj ja som teraz skúšala tú stránku, nedá sa zatiaľ stiahnuť, pretože na tej stránke je napísané "chyba požadovaný dokument je nedostupný" - môj názor je že sa zrejme ešte na stránke pracuje, musíme vydržať...
Hlinkovx
24.05.06,14:32
Silvi k tomu je cd, nie je to preto?

Heli..podľa mňa nie...je tam problém, že prístup je zamietnutý k nejakému súboru...zato sa to nepodarí ani nainštalovať ....
k demu by podľa mňa nebolo nutné mať CD
liduska
24.05.06,14:32
ja som sa už aj u nich pýtala a povedali , že nevedia ako sa to u mňa javí ale že by na tom ešte pracovali to nepovedali.
Hlinkovx
24.05.06,14:36
takto sa to javí mne
liduska
24.05.06,14:41
mne podobne
ZuzanaP
24.05.06,16:08
Mne tiež vypisuje chybu, ale pri tlačení RZ. Ale asi som to nenainštalovala úplne - to sa kľudne priznám, lebo som nerozbalila druhý zazipovaný súbor s koncovkou exe:D . Do programu som sa dostala, vypísala potrebné údaje (pre typ B), ale keď som to šla tlačiť v PDF, tak mi to vypisovalo chybu.

Tak som si vytlačila aspoň opis RZ (ten sa dal vytlačiť) a v súbore PDF je tlačivo typu B, do ktorého sa dá písať, tak som to tam napísala a tak vytlačila.

Je to zdĺhavé, ale teraz som ho len skúšala, ako to funguje.;)
Manual
24.05.06,16:18
Heli..podľa mňa nie...je tam problém, že prístup je zamietnutý k nejakému súboru...zato sa to nepodarí ani nainštalovať ....
k demu by podľa mňa nebolo nutné mať CD
Tiež sa nedarí nainštalovať
Simonab
24.05.06,18:00
Tiež sa nedarí nainštalovať
Ja som už aj nainštalovala aj vypísala, len mi to nejako divne tlačí.:confused:
Ešte musím prísť na to, aby mi to tlačilo na tie predpísané hárky.
Už mi to nejako moc nepáli.:rolleyes:
Simonab
24.05.06,18:27
Takže slávnostne oznamujem, že mi tlačí aj na predpísané tlačivá. Bolo treba zadať cestu pre acrobat reader v parametroch.
liduska
24.05.06,18:48
a to znamená čo ?
katjab
24.05.06,19:11
Ahojte!
Mne sa zdá, z toho ich popisu na stránke www.somitrencin.sk (http://www.somitrencin.sk), že demo asi nebude fungovať bez licenčného kódu. Teraz som stiahla demo z netu, idem nainštalovať, a potom sa ozvem.:)
katjab
24.05.06,19:28
Simona!
Ty už si zaplatila licenčný poplatok a máš aj licenčný kód, že ti do funguje?
Alebo ja tej demo verzií nerozumiem?
KEJKA
24.05.06,19:40
nainštalovať sa to dá..dostanete sa až po adresár RZP na diku C
aj som to spustila, ale chápem to tak, že je to RZP , ktoré robí zamestnávateľ...
síce som tam objavila aj SB...neviem.
myslím, že pre 1-2 prípady tgo urobím vo Formiku, hm.
liduska
25.05.06,04:18
poradí niekto ako na Demo verziu ?
Janca
25.05.06,04:55
No tiež si neviem dať s tým rady, zatiaľ som použila len tlačivá zo stránky www.vszp.sk- ich tlačivá sa dajú priamo vypisovať, je tam matematická kontrola a niektoré kolonky ponúka tlačivo samé. Zatiaľ majú urobené len typy A,B,C, S a X by vraj mali byť hotové v najbližších dňoch (tak ma informovali u nás na VŠZP).
liduska
25.05.06,05:08
No tiež si neviem dať s tým rady, zatiaľ som použila len tlačivá zo stránky www.vszp.sk- (http://www.vszp.sk-) ich tlačivá sa dajú priamo vypisovať, je tam matematická kontrola a niektoré kolonky ponúka tlačivo samé. Zatiaľ majú urobené len typy A,B,C, S a X by vraj mali byť hotové v najbližších dňoch (tak ma informovali u nás na VŠZP).Ale mne sa do nich vpisovať nedá je tam stále tá ručička , kde si ich našla ty ?
blondy
25.05.06,05:11
môžete použiť aj tieto, včera som ich skúšala,
http://www.sideria.sk/preplatitelov_administrativne_tlaciva.asp
Janca
25.05.06,05:12
Dúfam, že sa mi to podarí:
http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=241

Je to v záložke PRE PLATITEĽOV - Ročné zúčtovanie.
Dáš si stiahnúť tlačivá a cez WINZIP Ti ich stiahne všetky. Tie čo sú ako xls (teda excelovské súbory) na tie keď klikneš tak sa Ti otvoria. Urobím ešte jeden pokus, ak sa mi to bude dať uložiť a pripnúť a následne otvoriť a použiť, prilepím ich. Kto je zdatnejší v obsluhe PC nech ma predbehne.
Janca
25.05.06,05:15
Hiň se ukáže ....
Marína
25.05.06,05:59
môžete použiť aj tieto, včera som ich skúšala,
http://www.sideria.sk/preplatitelov_administrativne_tlaciva.asp
Tieto tlačivá sú nepoužiteľné. Aspoň typ_B nie je použiteľné, ak potrebujete vyplniť odd.IV, VI.
blondy
25.05.06,06:12
Tieto tlačivá sú nepoužiteľné. Aspoň typ_B nie je použiteľné, ak potrebujete vyplniť odd.IV, VI.

Okej, asi máš pravdu, ja som včera vypĺňala B, ale keďže oddiel IV ani VI mi nebol treba tak som toto prehliadla. Ako je to možné že dajú na stránku nepoužiteľné tlačivá a "trápme sa" ...
Jana Motyčková
25.05.06,08:10
Simona!
Ty už si zaplatila licenčný poplatok a máš aj licenčný kód, že ti do funguje?
Alebo ja tej demo verzií nerozumiem?
Na demo sa dá robiť 1 osoba bez licenčného kódu.
Jana Motyčková
25.05.06,08:15
takto sa to javí mne
Najskôr to treba rozbaliť (z toho .zip alebo .rar prekopírovať niekam) až v tomto rozbalenom spustiť setup.exe.

a ešte problém môžu robiť diakritické znamienka na ceste (priečinku), kde ste si to uložili alebo tam, kde to inštalujete.
Barbara
25.05.06,08:18
Tieto tlačivá sú nepoužiteľné. Aspoň typ_B nie je použiteľné, ak potrebujete vyplniť odd.IV, VI.



presne je to tak. som sa s tým zbytočne namáhala a nervačila:confused: :confused:
Jana Motyčková
25.05.06,08:18
Mne tiež vypisuje chybu, ale pri tlačení RZ. Ale asi som to nenainštalovala úplne - to sa kľudne priznám, lebo som nerozbalila druhý zazipovaný súbor s koncovkou exe:D . Do programu som sa dostala, vypísala potrebné údaje (pre typ B), ale keď som to šla tlačiť v PDF, tak mi to vypisovalo chybu.

Tak som si vytlačila aspoň opis RZ (ten sa dal vytlačiť) a v súbore PDF je tlačivo typu B, do ktorého sa dá písať, tak som to tam napísala a tak vytlačila.

Je to zdĺhavé, ale teraz som ho len skúšala, ako to funguje.;)
Ten pdf zrejme nešiel, lebo nie je nastavená cesta na AcrobatReader v parametroch - to treba nastaviť.
Jana Motyčková
25.05.06,08:20
a to znamená čo ?
AcrobatReadrer (AdobeReader) je softvér, ktorý umožňuje zobrazovať súbory pdf. Bez toho tlačivá nepôjdu.
ZuzanaP
25.05.06,08:52
Ten pdf zrejme nešiel, lebo nie je nastavená cesta na AcrobatReader v parametroch - to treba nastaviť.


Už som na to prišla, ďakujem veľmi pekne.


Somij, ale ešte mi netlačí potvrdenie o podaní ročného zúčtovania, vytlačí mi prázdnu stranu.
Jana Motyčková
25.05.06,08:54
Už som na to prišla, ďakujem veľmi pekne.
Chvalabohu aspoň komusi to ide.
Simonab
25.05.06,15:22
Pre tých, ktorým to nešlo nainštalovať prikladám návod na inštaláciu. Riadite sa ikonkami v červenom rámiku.
5772
Simonab
25.05.06,15:27
Ešte by som chcela dodať, že v tejto demo verzii sú aj editovateľné tlačivká. Dajú sa vypĺňať cez acrobat reader. Keď bude hotový návod ako ich otvoriť priložím ho sem.
5773

Chcem len dodať, že tam nie sú vzorce teda vám neprepočítava riadky, ale dá sa do nich písať a vytlačiť.
ZuzanaP
26.05.06,05:31
Poprosím o radu:

spravila som RZ zamestnanca (typ X), chcem si už vytlačiť všetky potvrdenia, oznámenia. Keď chcem tlačiť oznámenie o nedoplatku, preplatku zamestnávateľa, tak mi vytlačí len prázdnu stranu.

Kde robím chybu?
Jana Motyčková
26.05.06,05:53
Bol preplatok (nedoplatok) zamestnávateľa aspoň 100 Sk ?
ZuzanaP
26.05.06,06:44
Áno, preplatok zamestnávateľa je Sk 1459.
Jana Motyčková
26.05.06,07:30
A ešte v zozname má mať zakliknuté Vykonať r.zúčt. Ak aj to je v poriadku, zavolaj na t.č. uvedené na web stránke.
Vestman
26.05.06,09:58
Mne to funguje absolutne v poriadku. Bolo by dobre to este trochu doladit.
liduska
28.05.06,05:37
zabudla som napísať, že sa to konečne podarilo aj mne
Jana Motyčková
28.05.06,16:08
Mne to funguje absolutne v poriadku. Bolo by dobre to este trochu doladit.
Námety na doladenie berieme, ale vzhľadom na čas urobíme iba najnutnejšie. Ale čert nikdy nespí, možno sa RZZP bude robiť aj za rok 2006.
katjab
28.05.06,18:10
Ahoj Liduška!
Napíšeš mi ako si nastavila v parametroch Acrobat?
Neviem na to prísť! Buď tak dobrá napíš mi úplnú cestu, aby som mohla vytlačiť RZP už zadané do demo verzie.
Ďakujem ti krásne!:)
bepo
28.05.06,18:19
Námety na doladenie berieme, ale vzhľadom na čas urobíme iba najnutnejšie. Ale čert nikdy nespí, možno sa RZZP bude robiť aj za rok 2006.
Čert síce nespí ale dôležité je či sa dostane do parlamentu :D
katjab
28.05.06,18:22
Dobrý večer, pomôže mi niekto ako treba nastaviť v RZP Demo v parametroch Acrobat, aby som mohla vytlačiť RZ cez pdf?
liduska
28.05.06,18:42
Ahoj Liduška!
Napíšeš mi ako si nastavila v parametroch Acrobat?
Neviem na to prísť! Buď tak dobrá napíš mi úplnú cestu, aby som mohla vytlačiť RZP už zadané do demo verzie.
Ďakujem ti krásne!:)
Veľmi rada by som Ti poradila ale mne to pomohol skopíróvať kámoš takže neviem ako to robil.
ebeš
28.05.06,18:45
Choď do parametrov, klikni na umiestnenie AcrobatReader a tam si nastav cestu na svojom počítači až ku .exe
NApr: C/Program files/Adobe/Acrobat 7.0 CE/Reader/AcrRd.exe
katjab
28.05.06,19:01
Re: DEMO verzia RZZP

--------------------------------------------------------------------------------

Choď do parametrov, klikni na umiestnenie AcrobatReader a tam si nastav cestu na svojom počítači až ku .exe
NApr: C/Program files/Adobe/Acrobat 7.0 CE/Reader/AcrRd.exe


Tak isto mám nastavené s tým rozdielom, že ja mám tam Acrobat 6.0 CE.
Musím mať Acrobat 7.0 CE?
Ďakujem za odpoveď!
katjab
28.05.06,19:06
Chyba analýzy xml: neznáme kódování, kód chyby 18, riadok 1, stlpec 31 súboru C:\RZP\FIRMY\_POIST\\TYP_S.XFDF

Chybu vypisuje túto!
ebeš
28.05.06,19:18
Keď máš Acrobat Reader 6, tak Ti síce pdf.pôjde tlačiť, ale nesprávne budú znaky s mäkčeňmi.
Tú chybu ti hlási pri tlači?
Budeš musieť počkať na odpoveď do zajtra, v tomto ti neporadím.
katjab
28.05.06,21:17
Predsa sa mi podarilo!
Celý večer som skúšala a úspešne! Mám z toho radosť.
Stiahla som z net-u Acrobat 7.0, nastavila som parametre, a skúšala som vytlačit. Hlásilo mi chybu, opravila som v zamestnávateľoch názov bez dlžne a takto som vytlačila.
Ďakujem všetkým za radu.
ZuzanaP
29.05.06,08:35
A ešte v zozname má mať zakliknuté Vykonať r.zúčt. Ak aj to je v poriadku, zavolaj na t.č. uvedené na web stránke.


Somij, nemôže to byť tým, že ten zamestnanec pracoval celý rok u nás, a teda nemám akým iným zamestnávateľom oznamovať výšku preplatku a nedoplatku zamestnávateľa (to, ktoré sa má oznámiť do 31.07)?
Jana Motyčková
29.05.06,08:55
Samozrejme - oznámenia robí iba ostatným zamestnávateľom.
Viera J
02.06.06,17:28
na www stranke nove zdravotnictvo prináša elektronicky vyplniteľné formuláre na ročné zúčtovanie poistného. Pre ich vyplnenie je potrebné použiť voľne dostupný nástroj 602XML Filler, ktorý si je možné bezplatne stiahnuť. Skúšala som to a na tých tlačivách sú nejaké chyby, lebo v riadku 54, ktorý je uzamknutý nevykazuje výšku poistného a zároveň aj nesprávne počíta riadok 55, pretože v riadku 26 mám uvedený úhrn preddavkov, tak je zle vykázaný aj rozdiel medzi výškou poistného a zaplatených preddavkov. Môže mi niekto poradiť ako to mám opraviť?
DanielaSL
02.06.06,17:40
na www stranke nove zdravotnictvo prináša elektronicky vyplniteľné formuláre na ročné zúčtovanie poistného. Pre ich vyplnenie je potrebné použiť voľne dostupný nástroj 602XML Filler, ktorý si je možné bezplatne stiahnuť. Skúšala som to a na tých tlačivách sú nejaké chyby, lebo v riadku 54, ktorý je uzamknutý nevykazuje výšku poistného a zároveň aj nesprávne počíta riadok 55, pretože v riadku 26 mám uvedený úhrn preddavkov, tak je zle vykázaný aj rozdiel medzi výškou poistného a zaplatených preddavkov. Môže mi niekto poradiť ako to mám opraviť?

1. Trošku si sa zle zaradila...toto je priestor na odborné články.
2. Zrejme nemáš zaškrtnuté , či nebol alebo bol osobou so zdravotným postihnutím na prvej strane.....04 ak si to urobíš automaticky ti dá aktuálne percentá.
liduska
02.06.06,18:41
Neviem čo sa stalo ale netlačí mi RZZP stále mi vypisuje
Parametre príkazového riadku
/LID Jazyka
/S skrytý inicíal.dialogy Pro režim bez obsluhy použije /S/V atď. čo mám stým robiť ?
Jozef Mihál
02.06.06,20:23
Súhlas .
DanielaSL
03.06.06,20:00
Súhlas .

A s čím?:eek:
RenataK
03.06.06,21:00
na www stranke nove zdravotnictvo prináša elektronicky vyplniteľné formuláre na ročné zúčtovanie poistného. Pre ich vyplnenie je potrebné použiť voľne dostupný nástroj 602XML Filler, ktorý si je možné bezplatne stiahnuť. Skúšala som to a na tých tlačivách sú nejaké chyby, lebo v riadku 54, ktorý je uzamknutý nevykazuje výšku poistného a zároveň aj nesprávne počíta riadok 55, pretože v riadku 26 mám uvedený úhrn preddavkov, tak je zle vykázaný aj rozdiel medzi výškou poistného a zaplatených preddavkov. Môže mi niekto poradiť ako to mám opraviť?
Máš pravdu, naozaj tam prilepili chybné formuláre. Ale Danielka aj v našich (starších) formulároch som našla chyby tak asi preto 31.5. a 1.6. prilepili tam nové, ktoré sú takisto chybné. No neviem, kedy tam už konečne dajú tie správne
DanielaSL
04.06.06,05:21
Renátka a čo tam je chybné?
ekopo
04.06.06,07:09
Stiahol som si tento software a musím napísať, že funguje dobre, je to dobrá pomôcka hlavne pre tých, čo spracujú viac zúčtovaní. Treba si len poriadne prečítať postup inštalácie a hlavne správne zadať cestu pre Adobe Reader. Mimochodom je tu dosť príspevkov mimo danej témy.
Jozef Mihál
04.06.06,07:42
Zrejme nemáš zaškrtnuté , či nebol alebo bol osobou so zdravotným postihnutím na prvej strane.....04 ak si to urobíš automaticky ti dá aktuálne percentá.Súhlas, nezabudnite na prvej strane vyznačiť, či nebol alebo bol osobou so zdravotným poistihnutím. Vo formulári sa potom automaticky nastavia sadzby.
DanielaSL
04.06.06,08:21
Viacerí na to zabúdajú........:)
Hlinkovx
06.06.06,08:59
takže ešte raz návod
ebeš
16.06.06,04:43
Kto má záujem o demoverziu RZZP môže si ju stiahnuť , chyby sú už opravené.
liduska
16.06.06,17:57
Kto má záujem o demoverziu RZZP môže si ju stiahnuť , chyby sú už opravené.
a kde tam boli chyby? keď už raz mám demo stiahnuté môžem si ho ešte raz stiahnutˇ???
Jana Motyčková
16.06.06,19:15
V pondelok sme dávali opravu, ale začali nám "blbnúť " tlačivá X - vyhadzovali chybu (ale nikto sa neozval, tak nám chvíľku trvalo, kým sme na to prišli).
KEJKA
16.06.06,19:43
nechcem robiť reklamu, ale na www.novezdravotnictvo.sk je program na voľné stiahnutie, je tam každé tlačivo s podrobným návodom, tiež s vysvetlivkou ku každej kolonke - automaticky to "skáče" na najbližší údaj, ktorý treba vyplniť. Ostatné dopočítava sám.
Vyskúšala som - perfektné. Po vyplnení stačí prehodiť do pdf. formátu (nie je to však nutné) a vytlačiť. Úžasná pomôcka.
ebeš
17.06.06,02:28
nechcem robiť reklamu, ale na www.novezdravotnictvo.sk (http://www.novezdravotnictvo.sk) je program na voľné stiahnutie, je tam každé tlačivo s podrobným návodom, tiež s vysvetlivkou ku každej kolonke - automaticky to "skáče" na najbližší údaj, ktorý treba vyplniť. Ostatné dopočítava sám.
Vyskúšala som - perfektné. Po vyplnení stačí prehodiť do pdf. formátu (nie je to však nutné) a vytlačiť. Úžasná pomôcka.
Nechcem rozpútavať polemiku, ale nedá mi nereagovať. Demoverzia RZZP nielenže po vyplnení niekoľkých údajov vyberie a vytlačí príslušné tlačivo v pdf formáte, ale aj Potvrdenie o podaní ročného zúčtovania, Oznámenie zamestnancovi, Oznámenie zamestnávateľovi, Oznámenie poisťovniam.....
liduska
17.06.06,03:57
nechcem robiť reklamu, ale na www.novezdravotnictvo.sk (http://www.novezdravotnictvo.sk) je program na voľné stiahnutie, je tam každé tlačivo s podrobným návodom, tiež s vysvetlivkou ku každej kolonke - automaticky to "skáče" na najbližší údaj, ktorý treba vyplniť. Ostatné dopočítava sám.
Vyskúšala som - perfektné. Po vyplnení stačí prehodiť do pdf. formátu (nie je to však nutné) a vytlačiť. Úžasná pomôcka.
Mne sa zase zdá úžasný program od somij, k tomu nepotrebuješ ani návod ku kažadej kolonke, pretože do koloniek ti to dá automaticky sám a tiež ti vyberie správne tlačivo, zo začiatku som sa sním potrápila ale to bola moja chyba. Prehliadla som odpoveď od ebeš , môžem dať len súhlas.
princezna
19.06.06,08:32
Prosím Vás pomôžte mi niekto pri riešení môjho problému, nedarí sa mi vyplniť tlačivo typu S, v programe z www.novezdravotnictvo.sk, tlačivo A a B, vyplnim v pohode, ale keď otvorim formular S, tak mi nedovoli dońho vpisať ani R.Č.
katkaj
19.06.06,08:37
Prosím Vás pomôžte mi niekto pri riešení môjho problému, nedarí sa mi vyplniť tlačivo typu S, v programe z www.novezdravotnictvo.sk (http://www.novezdravotnictvo.sk), tlačivo A a B, vyplnim v pohode, ale keď otvorim formular S, tak mi nedovoli dońho vpisať ani R.Č.

Neviem kde môže byť problém ale ja som si stiahla to univerzálne tlačivo kde si určíš ktorý typ chceš a tam to bolo v poriadku
Muška
19.06.06,09:15
Prosím Vás pomôžte mi niekto pri riešení môjho problému, nedarí sa mi vyplniť tlačivo typu S, v programe z www.novezdravotnictvo.sk (http://www.novezdravotnictvo.sk), tlačivo A a B, vyplnim v pohode, ale keď otvorim formular S, tak mi nedovoli dońho vpisať ani R.Č.
Ešte môže byť, že máš nainštalovanú staršiu verziu toho programu 602XML, urob si upgrade.

V staršej verzii išli iba tlačivá A,B
princezna
19.06.06,11:00
Dakujem za radu, uz si to vyplnam na univerzalnom tlacive, ale prosim vas, som konatel a zamestnance zaroven, ked vyplnim SB ako konatel a vsade dam nulu, pretoze som nemala ziadny prijem tak mi nechce do tlaciva vpisat riadok S 31, tlacivo SA mam vyplnene spravne
katkaj
19.06.06,11:05
Dakujem za radu, uz si to vyplnam na univerzalnom tlacive, ale prosim vas, som konatel a zamestnance zaroven, ked vyplnim SB ako konatel a vsade dam nulu, pretoze som nemala ziadny prijem tak mi nechce do tlaciva vpisat riadok S 31, tlacivo SA mam vyplnene spravne

A v SB máš všetko vyplnené správne? Pozri či máš všade nuly kde majú byť a či máš správne dátumy. Nemal by tam byť problém.
princezna
19.06.06,11:18
skontrolovala som SB, mam vsade 0, aj nas r. B31
asi si to tlacivo vypisem rucne
katkaj
19.06.06,11:28
skontrolovala som SB, mam vsade 0, aj nas r. B31
asi si to tlacivo vypisem rucne

Neviem mne to v poriadku vyplnilo. Skus si to pripadne ulozit a este raz otvorit