vieraatr
04.06.15,04:28
Poprosím všetkých , ktorí už majú skúsenosť so zaradením leasingu od roku 2015. Obstarali sme gastro zariadenie formou leasingu , faktúra znie na gastro zariadenie, priložený odovzdávací protokol s rozpisom jednotlivých položiek-celková suma 57800€. Obsahuje zariadenie kuchyne-plynový sporák, umývačku riadu, pulty na spracovanie potravín, zariadenie baru - pulty, chladiace boxy, umývačku riadu, mixéry,pult na výrobu zmrzliny. Zaradiť každé zariadenie zvlášť, aj keď nespĺňa podmienku ceny obstarania 1700€, sú položky s nižšou cenou, alebo zaradiť to ako celok? Splátky sú dohodnuté na 48 mesiacov.Neviem si s tým rady. Pomôže mi niekto? Vopred ďakujem .Skúste mi prosím poradiť
Takže ako vidím nikto to nevie, ja som si to zistila priamo u dodávateľa, a presne ako som predpokladala je to zaradené komplet v 2.odpisovej skupine ako gastro zariadenie, dúfam, že aspoň tiež niekomu pomôžem. Ahojte
Rozalaia
11.10.15,10:31
Ahoj,
minimálne mne si pomohla, prosím ťa ... a dodávateľ ti aj upresnil kódy klasifikácie produkice?

My máme obdobný leasing od septembra a zatiaľ riešim, že prečo je iba na 36 mesiacov, čím nespĺňame podmienku, že leasing musí trvať minimálne 40% doby odpisovania.


Ďakujem.


Rozalia
Consultix
11.10.15,17:11
Trvanie je definovane ako minimalne 60% doby odpisovania, nie 40%.
§ 2 Základné pojmy
Na účely tohto zákona sa rozumie
s) finančným prenájmom obstaranie hmotného majetku na základe nájomnej zmluvy s dojednaným právom kúpy prenajatej veci, pri ktorom cena, za ktorú prechádza vlastnícke právo k prenajatému majetku z prenajímateľa na daňovníka, ktorý obstaráva hmotný majetok formou finančného prenájmu, je súčasťou celkovej sumy dohodnutých platieb, ak
2. doba trvania nájmu je najmenej 60 % doby odpisovania podľa § 26 ods. 1,
Rozalaia
13.10.15,05:31
ďakujem, viem o tom, ale čo ak netrvá 60% doby prenájmu? Leasingovka tvrdí, že im to nevadí a mňa sa pýta, prečo to vadí nám.
vieraatr
19.10.15,07:29
Ahoj Rozalia, nedefinoval mi presne kód produkcie, dala som to 29.7, a ty to dávaš pod akým kódom?
Rozalaia
20.10.15,05:45
Hm ... ako vieš že 29.7 je druhá odpisová skupina? Ja som si predbežne našla 27.51 teda "27.51.57 Mikrovlnne rury, 27.51.28 Ostatné rúry, pece, varné dosky, varné telesá, grily, opekače" - čo by bola odpisová skupina 2. No a potom 28.93.15 "Neelektrické pekárenské pece, stroje a prístroje na varenie alebo ohrievanie jedál okrem prístrojov pre domácnost" - čo je odpisová skupina 1