zuzkyy
04.06.15,07:32
Potrebujem poradiť....v jednom malom svadobnom salóne som si v katalógu vybrala svadobné šaty. Keďže ich nemali pani v salóne mi ich objednala s tým, že prídu do 4 mesiacov, no musela som zaplatiť zálohu 200 € s tým, že ak nebudem chcieť tie čo prídu tak potom si musím vybrať iné, ale z toho istého salónu. Nič sme ale nepodpísali, dokonca aj objednávka bola dohodnutá iba cez telefón. Mám však doklad o zaplatení (poštovou poukážkou). Problém je v tom, že svadba nebude :( potrebujem zrušiť objednávku a tak by som chcela vedieť či mám nárok na vrátenie zálohy predtým než tam pôjdem.
Ďakujem pekne za radu, veľmi mi to pomôže.
ivka70
04.06.15,05:43
Aj nepodpisana (teda ustna) dohoda je dohoda, tazke narok na vratenie zalohy nemas.
Ale salon moze byt natolko ustretovy, ze ak mu vysvetlis, ze svadba sa nekona, ze mozno zoberie na seba tu financnu zataz, ktoru mal s objednavanim siat a pod., ktore nevedia, ci vobec budu vediet predat dalej, a zalohu ti vratia.
arizona
04.06.15,06:31
Nie,nemas. Ale skus sa s nimi dohodnut,mozno ti zalohu znizia,alebo odpustia. Ale to bude iba ich dobra vola
Bednarova J
04.06.15,18:00
Nárok na vrátenie zálohy určie máte, podobný problém bol riešený :
http://www.porada.sk/t126878-pozadovanie-vratenia-zalohy.html