candyman218
04.06.15,07:54
Dobrý deň,
rád by som sa spýtal, aký je rozdiel medzi pozmeňovacím a doplňujúcim návrhom v zastupiteľstve mesta? Ide o to, že ak primátor predloží návrh a následne napríklad ja predložím pozmeňujúci návrh, tak najprv sa hlasuje o návrhu primátora (predkladateľa) a až potom o tom mojom. teraz som však narazil na problém, že s jedným z predložených návrhov súhlasím, avšak rád by som ho doplnil ešte o jednu vetu. V rokovacom poriadku mesta som našiel kolónku, kde sa uvádza o pozmeňovacích návrhoch a doplňujúcich návrhoch. Avšak nikde sa nepíše aký je medzi nimi rozdiel. Moja teória je, že ak, je to pozmeňovací návrh, tak sa hlasuje najprv o návrhu predkladateľa (primátora) a ak neprejde, tak potom o tom pozmeňujúcom. S tým, že schváliť sa môže len jeden. Doplňujúci je taký, že hlasuje sa o návrhu predkladateľa a následne o doplňujúcom návrhu. S tým, že schváliť je možné obidva, keďže nič nemení, ale len dopĺňa. Ale to je taká moja teória len. Vedel by mi niekto, na toto odpovedať, prosím? Ďakujem
misoft
04.06.15,14:52
Ako laik to vidím takto:
Pozmeňovací návrh.
"...... odpredať *********** za cenu 1000€............" - pozmenenie " opraviť cenu z 1000€ na 1100€"...
teda si zmenil pôvodné znenie úpravou- pozemenením textu návrhu (buď úpravou, opravou pôvodného návrhu.
Doplňujúci návrh - je samostatný a ním navrhuješ ešte niečo naviac, napr, že tá platba bude formou ....... a pod. Teda doplnenie ďalších podmienok.