Bristolka
04.06.15,08:55
v roku 1994 som bola uznana ciastocne invalidna a poberala ciastocny ID, v 2005 som odisla do UK, kde som pracovala a platila vsetky odvody 10 rokov, teraz som sa vratila kvoli zlemu zdravotnemu stavu, ak mi bude po posudeni uznany cely invalidny dochodok, ako sa mi vypocita?
avalik
04.06.15,07:17
10 rokov si prispievala do soc. systému v inej krajine z tohto systému by si mala poberať aj dávky. Pravdepodobne pôjde o prechod dôchodkových práv. Je to zložitá problematika preto ti kompetentnú odpoveď asi dá len Sociálna poisťovňa.
Katy a R
04.06.15,08:26
ak by si mala u nás zamestnanie .. tak sa vlastne len zoberie do úvahy vyšší koeficient (resp koef 1 ak by to bolo nad 70%) - a zárobok za tie roky nezohľadnia - len pri výpočte starobného dôchodku by zohľadnili...
teraz uz čiastočný ID neexistuje - ty si ešte poberala podľa starého zákona - možno si aj prehodnotená podľa nového zákona bola:confused: ...

ako zahraničie ??? - ako píše avalik - je to "náročnejšie" a SP má všetky údaje
Bristolka
04.06.15,10:02
Dakujem, za odpoveď, jedná sa o anglicko áno všetky doklady som odovzdala Soc.poist. teraz čakám na, kedy ma pozvú na posudenie, invalidný po dobu v zahraničí mi nebol zrušený, len pozastavená výplata inv.dôchod.od 2006