Benjamín Kušický
04.06.15,10:53
Dobrý deň, som študentom vysokej školy. Chcel by som predať platené aplikácie cez Google Play. Chcel by som sa spýtať, či potrebujem na to živnosť, alebo to sa podlieha pod autorským zákonom ? Čo všetko potrebujem, aby som s tým vedel venovať legálne? Ďakujem.
marjankaj
04.06.15,08:54
Popracuj najprv na slovenčinovi.:eek:
Jana Motyčková
04.06.15,09:03
Predať raz, či predávať častejšie? Je to autorské dielo? Tvoje alebo niekoho iného?
Benjamín Kušický
04.06.15,09:08
Je to môj vlastný program, robil som ho sám. Chcel by som ho predávať častejšie.
Jana Motyčková
04.06.15,10:12
Môže to spadať pod autorské dielo, nepredávaš potom program ale poskytuješ licenciu na používanie, zdaňuje sa to v DP ako pasívny príjem z autorských honorárov (§6 ods. 4 tuším) a na to nepotrebuješ živnosť a myslím, že pri týchto pasívnych príjmoch nepotrebuješ zatiaľ ani DIČ. Odvádzaš ale príspevok do literárneho fondu mesačne 2% z príjmu.
Benjamín Kušický
04.06.15,10:51
Ďakujem za odpoveď. A stačí mi tá licencia, ktorú bezplatne poskytuje Google Play, alebo budem potrebovať inú.

Licencia od Google:
5. Poskytnutie licencie

5.1 Spoločnosti Google udeľujete nevýhradnú, celosvetovú a bezplatnú licenciu na tieto účely: reprodukovať, prevádzkovať, zobrazovať a používať Produkty v súvislosti s (i) prevádzkou a marketingom Obchodu; (ii) marketingom zariadení a služieb, ktoré podporujú používanie Produktov, a (iii) zlepšovaním platformy Android.

5.2 Udeľujete spoločnosti Google nevýhradnú a bezplatnú licenciu na distribúciu Produktov spôsobom uvedeným v Konzole pre vývojárov.

5.3 Spoločnosť Google môže na plnenie záväzkov a uplatňovanie práv vyplývajúcich z tejto zmluvy využiť služby poradcov a iných zmluvných partnerov za predpokladu, že pre týchto poradcov a zmluvných partnerov platia rovnaké záväzky ako pre spoločnosť Google. Po ukončení tejto Zmluvy nebude spoločnosť Google váš Produkt distribuovať, môže si však ponechať kópie Produktu a používať ich na podporu Obchodu a platformy Android.

5.4 Používateľovi poskytujete nevýhradnú, celosvetovú licenciu s časovo neobmedzenou platnosťou na prevádzkovanie, zobrazovanie a používanie Produktu v Zariadení. Ak chcete, môžete k Produktu priložiť samostatnú licenčnú zmluvu koncového používateľa (EULA), ktorá bude stanovovať práva používateľa namiesto predchádzajúcej vety.

5.5 Vyhlasujete a zaručujete, že vlastníte všetky práva na duševné vlastníctvo vrátane všetkých potrebných patentov, ochranných známok, obchodných tajomstiev, autorských práv a ďalších vlastníckych práv týkajúcich sa Produktu. Ak je v Produkte použitý materiál tretej strany, vyhlasujete a zaručujete, že máte právo distribuovať materiál tretej strany zahrnutý v Produkte. Súhlasíte s tým, že do Obchodu nebudete odosielať materiál chránený autorskými právami, obchodným tajomstvom alebo inak podliehajúci vlastníckym právam tretích strán vrátane patentov, práva na publicitu či práva na ochranu osobných údajov. Výnimku predstavujú iba prípady, keď ste vlastníkom týchto práv alebo keď máte od právoplatného vlastníka povolenie na odoslanie daného materiálu.
Jana Motyčková
04.06.15,11:26
Áno, to je licenčná zmluva, je to OK, stačí to.
Benjamín Kušický
04.06.15,11:32
Veľmi pekne Vám ďakujem za informácie :)