sybila3
24.05.06,18:12
Ahojte, chcela by som sa opýtať či je chyba keď nechám nákup destil.vody medzi pohon.hmotami na 501900 alebo ho mám prehodiť medzi spotreb.mat. na501400, nejako som si nevšimla, že pod naftou je aj dest.voda až teraz ked kontrolujem doklady, sumy sa mi nemenia, len zaúčtovanie, ako by to bolo správne, môžem to nechať medzi PHM alebo prehodiť na spotr.m.a opraviť. dík
Marianna01
24.05.06,19:51
Ahojte, chcela by som sa opýtať či je chyba keď nechám nákup destil.vody medzi pohon.hmotami na 501900 alebo ho mám prehodiť medzi spotreb.mat. na501400, nejako som si nevšimla, že pod naftou je aj dest.voda až teraz ked kontrolujem doklady, sumy sa mi nemenia, len zaúčtovanie, ako by to bolo správne, môžem to nechať medzi PHM alebo prehodiť na spotr.m.a opraviť. dík

No, je to nesprávne účtovanie z analytického hľadiska. De facto to máš všetko na 501, len pri analytickom členení tam vzniká nezrovnalosť. Keď si na t došla, nebude Ti zrejme robiť veľké problémy takúto chybičku opraviť. Radšej ju oprav, aby Ťa zbytočne nemrzela.
ANNAP
24.05.06,20:01
ja účtujem PHM na 501A na každé auto zvlášť, na konci roka porovnám s uzávierkou auta a ak mi vyjde uzávierka menšie číslo ako mám zaúčtované, rozdiel dám pripočítateľnou položkou do daňového priznania, takže je dobre ked mam na účte 501A len PHM
sybila3
29.05.06,08:28
Tak bude lepšie, keď to opravím. Díky