domee
04.06.15,17:01
V januári som prišiel z UK a požiadal som si o dávku v nezamestnanosti zo Sociálnej Poisťovne (SP) tu na Slovensku.
SP požiadala Anglicko o doklad, že som skutočne zarobil tak ako som uviedol. Po 2 mesiacoch mi prišiel papier, že sa moje konanie predlžuje o 60 dní, nakoľko SP stále neobdržala papier s mojim prímom zo štátu UK. Počkal som teda ďalších necelých 60 dní, kým mi dnes prišiel papier že sa moje konanie prerušuje, a bude sa ďalej riešit až po obdržaní môjho dokladu o príjme z UK. Plus ma zarazila veťa, že voči tomuto listu sa nieje možné odvolať. Ešte to nieje ani 60 dní a SP už prerušila konanie. Ako to mám chápať, koľko mám ešte čakať? To akože vážne nevie SP zistiť kedy ten papier príde, či skutočne bol doručený, že bol skutočne zaslaný naspäť a v akom stave to je?

A to ešte nehovorím o arogantnej pani za okienkom, že na odpoveď v akom štádiu to je mi odpovie že nevie, a že môže to trvať aj pol roka aj rok aj 5 rokov....
avalik
04.06.15,15:57
Ak by si si požiadal o dávku v nezamestnanosti v UK s následným prenosom dávky na SK mal by si to určite skôr vybavené. Pani za okienkom naozaj nemôže vedieť v akom štádiu riešenia je tvoj prípad. Ide o medzinárodnú koordináciu a tam musíš počítať so zdržaním. SP neovplyvní rýchlosť doručovania a vybavovania formalít v UK.

Tu máš ďalšie info: http://www.socpoist.sk/davka-v-nezamestnanosti-a-europska-unia/34684s
domee
04.06.15,16:31
dobre, to že som si mal o to požiadať ešte v UK chápem. Riešil som to všetko prvý krát, nevedel som čo a ako... ale teraz ma napáda, chápem že ide o medzinárodnú koordináciu, ale to fakt pani nemôže zavolať a spýtať sa či to došlo v poriadku, či sa to nestratilo atď? zdržanie chápem, ale nechápem že pristupujú tak ako pristupujú. V druhom liste mi napísali že sa to predlžuje o 60 dní, keďže je to mimoriadny prípad. Akože ako mimoriadny? Myslím že je to normálny prípad, tak nech aspoň do tých listov píšu veci normálne. Píšem to pod vyplvom zlosti, a chápem že možno zveličujem ale akože co mám teraz robiť? ja som sa na tie peniaze spoliehal a nechápem akože prečo si dovolia ukončiť konanie, keď na to majú UK ľudia ešte týžden a Slováci už to zahadzujú za hlavu. Niečo mi tam proste nesedí.
avalik
04.06.15,16:41
to chceš aby tetuška za okienkom volala konkrétnemu pracovníkovi v UK, či mu došla žiadosť zo SK? Tetuška za okienkom, nemá kompetencie komunikovať so zahraničím ... aj keby to veľmi chcela, tak jej ešte ten telefonát dajú k úhrade ... proste z UK ešte nedoručili odpoveď tak ťa informovali, že čakajú, dovtedy nemôžu nič robiť.
avalik
04.06.15,16:47
doplnila som odpoveď
domee
04.06.15,16:49
a nedá sa to nejako urgovať, alebo aspon upozorniť na to či sa to nestratilo? keby áno, tak pošleme nový formulár na schválenie. len chcem predísť tomu že budú tam za okienkami čakať kým to príde, a pritom overovaním môžeme aspoň zistiť, či bol formulár odoslaný, alebo nedoručený, alebo čokoľvek iné.
misoft
04.06.15,16:52
Dá, ale tetuška za okienkom to neurobí. Ak ty chceš to mať hotové, musíš sa o to sám pričiniť....
avalik
04.06.15,17:02
načo chodíš k okienku? tetuška za okienkom nemá tvoj spis k dispozícii, možno je tvoj spis aj v inom meste, na oddelení, ktoré to má na starosti ... zavolaj si do SP, predpokladám, že na tom liste máš osobu, ktorá to vybavuje a jej telefón