tRO
05.06.15,08:31
Dobrý deň,
sme základná škola so školskou jedálňou, samostatný právny subjekt, zriaďovateľom je rehoľná spoločnosť. Účtovanie prevádzky školy a aj jedálne robí ekonómka školy, podklady pre zaúčtovanie školskej jedálne dostáva od vedúcej školskej jedálne, tj. vedúca školskej jedálne si sama neúčtuje. Prosím o informáciu, kto vydáva rozhodnutie o cene stravy pre žiakov ako aj zamestnancov školy a ako často sa môže meniť táto cena stravy. Kvôli porovnaniu nášho zákonného postupu tvorenia predpisov v školskej jedálni by som poprosila by som aj zmienku, podľa ktorých zákonov a paragrafov sa môžeme v tomto riadiť.
Ďakujem.
avalik
05.06.15,07:10
"Kvôli porovnaniu nášho zákonného postupu tvorenia predpisov v školskej jedálni by som poprosila by som aj zmienku, podľa ktorých zákonov a paragrafov sa môžeme v tomto riadiť."

Čo keby si do otázky uviedla aj ten váš "zákonný postup"?
Použila si google? Je tam dosť info k tvojmu zadaniu.
tRO
05.06.15,11:54
Môžem. Zákon 245/2008 par. 140, odst. 9 a 10 definujú, kto - obec - stanovuje VZN podľa pásem, ktoré uverejňuje ministerstvo. My nie sme zriadení obcou. Náš zriadovatel dostava financie na podľa zák. 597/2003 o financovaní zákl. a stredných škol - z podielových daní ,j to len cca 80 %. Tieto nám ako školskému zariadeniu, prideluje a my účtovne ich vedieme. Potom sú to zákony o školskej jedálne 330/2009 - ale to sa tyka viac menej formálneho chodu.
Nakoľko sme samostatný právny subjekt, zriadovateľ neúčtuje naše náklady v školskej jedálni, máme na to účtovníčku, ktorá vyhodnocuje ročne náklady a s vedúcom kuchyne v zmysle pĺatnej metodiky tvorenia ceny stravy stanovujú 45 % a 55 % podiel ceny stravy.
Záver mojej otázky je vlastne takyto: Musí byť vydané rozhodnutie o hodnote stravy samotným zriadovateľom, alebo stačí na to rozhodnutie riaditeľky skoly? Pytam sa vlastne len na toto posledné. Dakujem.