tornads
05.06.15,09:52
prave som sa prestahoval do vlastneho bytu a potreboval by som nejaku vykonnu ale nie priliz drahu pracku, pomoze mi niekto vybrat? neviem ci si mam kupit whirlpool alebo nejaku inu znacku, ale rodicia nemali dobre skusenosti s whirlpool
duves
05.06.15,08:05
S poslednym modelom whirlpool ani my. Ale inak, je tu kopec tem o pračkach. Za 400€ je jedno aku kupiš. My mame 3/4 roka samsung a zatial OK.
lujza.j
05.06.15,08:26
Ja som v stave bud lacnu aj za 200-250e...tiez nie wirpul uz....alebo potom extrem miele....
Uzcite by som nehladala pracku ktora operie v minime vody....
Chobot
05.06.15,08:29
Choď do najbližšieho elektra. STanov si, čo je pre teba priorita (napr. pre moju manželku bolo, aby práčka mala krátky program - 15 min.). Potom si povedz, či chceš zhora alebo spredu plnenú (ak ti to je jedno, trochu sú lepšie spredu plnené - majú pevnejšie uchytený bubon).

V elektre sa poprechádzaj medzi práčkami a vyberaj v cene od 250 dod 350 EUR. Ak sa ti nejaká bude páčiť, napíš si značku a typ a objednaj si ju cez internetového predajcu - bude lacnejšia možno až o 10-20 %.
ninka24
05.06.15,08:42
Kamarát tiež potreboval rýchlo a hlavne lacnú práčku, nakoniec kúpil Philco, vraj nízka cena a dlhá záruka.
Ja som zasa domov vybrala AEG Elektrolux a som s s ňou veľmi spokojná. Cena práčky bola do 400,-€, a je brutálne tichá! ani keď sú dvere na kúpeľni otvorené, ju nepočuť :) :) :)
erik555
07.06.15,07:14
nepochopim, ze uvadzas vyrobok, s ktorym si spokojna, bez konkretneho modelu!!! Kazda znacka ma niekolko modelov a tie sa mozu tiez lisit svojimi parametrami atd.!
erik555
07.06.15,07:18
Samozrejme zalezi aj na tom, ze ci plnenie zhora, alebo zboku. Ked zhora, tak taky model, kde sa da nasypka aj rozobrat! Tusim, ze Whirlpool taku nasypku ma na dverach a ta sa neda ani rozobrat, iba vybrat z dveri. Potom ten sajrajt nachytany vo vnutri sa neda poriadne umyt.
Ing. Ľubomír Janoška
07.06.15,07:54
Dlhoročné dobré skúsenosti s pračkami Whirlpool, v poslednách rokoch menej dobré s pračkou Electrolux. Ako píše Lui, pozor na spotrebu vody. Keď je moc nízka, pranie a hlavne plákanie nestojí za nič.
ninka24
08.06.15,19:55
čo je na tom nepochopiteľné??? u nikoho tu nevidím ani jeden typ práčky, tak o čo ti ide??? nepochopím.....ale keď teda si sa mal potrebu opýtať, tak to aj zdôvodním: nevidím sumu, akú chce zadávateľ za práčku minúť, neviem či chce z hora plnenú, alebo z predu, neviem na koľko kg by ju chcel mať, aké programy by tam určite chcel mať, či chce slim-ku, alebo klasiku, atd.... AEG Elektorlux preto že už som vyskúšala whirpool, gorenie, elektrolux, ale najspokojnešia som z AEG elektorlux. Ak tak veľmi chceš aj ten konkrétny typ je to : lavamat ls 70840
mahony1
09.06.15,04:59
Ked das zhora plnenu, mas vyhodu, ze kedykolvek do nej zabudnes nieco vhodit, staci len zastavit program, otvorit veko a dolozit zabudnutu vec. Pri zpredu plnenych by si musel dat odcerpat vodu a spustit program odznovu.

Zaroven by som odporucal taku, co ma samostatne nastavitelnu teplotu pre kazdy program - samostatne kolecko ci prepinac na teplotu. Da ti to viac moznosti urcovat, na akej teplote chces prat.
lujza.j
09.06.15,05:18
No neviem...ja mam bubon zablokovany pocas prania....je tam casovy spinac....ale na pracke na ktorej som prala pred rokom 2003...sa to dalo...
mahony1
09.06.15,05:47
Neodblokuje sa ti, ked das pozastavit program? (po par minutach by ti to malo odblokovat). To by bola strata aj ten poslednej vyhody zhora plnenej pracky... :-(
Mackovka
09.06.15,12:07
Ja som mala Whirlpool predné plnenie, bola len na 4kg tak sa prádlo nekopilo, čo sa mi páčilo. Ale nemala program na ručné pranie. Teraz mam vrchné plnenie ale s programom ručné pranie. Mám málo času, tak sa mi osvedčilo, že nemusím prať nič v rukách. Už by som nemenila.
erik555
12.06.15,09:43
no konecne! velmi tazke mu to bolo napisat hned napoprve?
buchač
12.06.15,10:39
Chladničku si nevieš vybrať...práčku tiež nie...
Ako je to s televízorom ? Aký si vyberieš ?...alebo zadáš novú tému ? Podobne to bude aj s inými spotrebičmi ?????? :rolleyes:

Ešte dobre, že máš priateľku v novom byte...snáď Ti občas vyberie...či ??? ;)
Oliwa
12.06.15,12:15
ani si nechcem predstaviť, ako dlho si si vyberal byt a priateľku... :D
Spíš si všetky spotrebiče, ktoré ešte budeš potrebovať, choď do elektra a ukáž im ten papier... Možno to zjednáš s majiteľom alebo vedúcim predajne na množstevnú zľavu...
Ak ich teda nemáš už zabudované v kuchynskej linke a zháňaš už len tú práčku a chladničku...
kopretinka
12.06.15,12:19
odblokuje sa,po minúte
tornads
15.06.15,12:58
priatelka mi pomohla vybrat :D
tornads
15.06.15,13:06
tak priatelka nasla mna by som povedal :) uz mame vsetko co sme potrebovali dakujeme :)