pocarovskadajana
05.06.15,12:44
Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť s niekým kto tomu rozumie viac ako ja..dostala som pracovnú ponuku z jedného kozmetickeho salonu,kde je majiteľkou salónu istá osoba,ktorá je ale aj zároveň kadernicka a pracuje vo svojom salóne. Keďže som ja len teraz vyšla strednú školu kde som vyštudovala kozmetiku a vizazistiku,chcela by som sa najprv zamestnať na nejakú dohodu,nechcem si hneď otvárať živnosť pretože nemám svoju klientelu a v tomto remesle je to veľmi riskantné hneď po škole prvú prácu začať so zivnostou..odhliadnuc od toho mi majiteľka povedala že ona mi nemôže dať dohodu nakoľko je kadernicka a dohody môže poskytovať iba zamestnancom svojho odboru teda kadernickam..a ja by som mala pracovať ako kozmeticka..poradíte mi prosím niekto ci je nejaké východisko z tejto situácie aby som bola platená na základe nejakej písomnej dohody? A samozrejme aby bola chránená ona ako majiteľka a aj ja ako zamestnanec...vrela vďaka
pocarovskadajana
06.06.15,16:41
Ake povinnosti spadajú pod jej osobu voči mne? ..ďakujem
pocarovskadajana
06.06.15,17:14
Ďakujem pekne
pocarovskadajana
06.06.15,17:37
Ak nemá zahrnuté vo svojej živnosti kozmetiku len kadernictvo zmluvu medZi sebou uzavrieť nemôžme?
marjankaj
06.06.15,22:56
No keďže dotyčná nemá živnosť na kozmetické služby, tak ťa ako kozmetičku zamestnať nemôže. Rovnako ani ako opravárku televízorov. Maximálne by si mohla urobiť tej majiteľke kozmetiku. Ale to by zrejme nechcela každý deň. A ty by si aj tak na to tú živnosť potrebovala. Alebo sa zamestnaj v kozmetickom salóne.
lacotinka
07.06.15,06:12
môžeš
za činnosť živnosti (ak treba) zodpovedá ona