tajomna21
05.06.15,20:18
Ide o to, ze obec prerusila ziadost o stavebne povolenie a jeden z bodov, ktore su prekazkou je napisane, ze min. vymera pozemkov v danej lokalite musi byt 800 m2. Mozu takto zasahovat do mojho vlastnickeho prava a obmedzovat ma, ked mam mensi pozemok? Ako sa branit? Nemam malicky pozemok, mame pozemok cez 600m2. Dakujem za odpovede.
arizona
05.06.15,18:43
tajomna21
05.06.15,18:59
dakujem ... ale nie celkom je tam odpoved na moju otazku ....
misoft
05.06.15,19:06
Ale je tam odpoveď! Ide o to, aký je ŠIROKÝ ten pozemok. A to by si sa mal dozvedieť na miestnom stavebnom úrade (obecnom úrade), ako si stanovili min. šírku pozemku.
Lebo môžeš mať pozemok 2x300m (no a tam asi nič riadne nepostavíš), alebo 20x30m (a tam už niečo postavíš).
tajomna21
05.06.15,19:35
pozemok ma rozmer dobry, 20x30 m zhruba, ale v prerusenom konani je napisana len veta, ze citujem : taktiez je potrebne splnit poziadavku na vymeru pozemku, ktora je v predmetnej lokalite stanovena na min. 800 m2." Zastavanost pozemku nebude ani 20%
arizona
05.06.15,19:49
precitaj si prispevok od wagner,mas tam zakony
misoft
05.06.15,19:55
Ak toto majú u vás - tak je to fakt blbosť. Obráť sa vyššiu inštanciu - okresný, krajský stavebný úrad. Pretože tá ich "podmienka" mi pripadá scestná. A čo na to ich územný plán?
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/stavebny-zakon/ §11, §12
Ale nikde v zákone §11, ods.5 nie je nariadené, že v územnom pláne obce sa určuje min. veľkosť pozemku. Obec (ako stavebný úrad) prekračuje svoje právomoci - a je tu i podozrenie zo zneužitia právomoci verejného činiteľa.
"(5) Územný plán obce ustanovuje najmä

a) zásady a regulatívy priestorového usporiadania a funkčného využívania územia obce v nadväznosti na okolité územie,
b) prípustné, obmedzené a zakázané funkčné využívanie plôch,
c) zásady a regulatívy starostlivosti o životné prostredie, územného systému ekologickej stability a tvorby krajiny vrátane plôch zelene,
d) zásady a regulatívy ochrany a využívania prírodných zdrojov, kultúrno-historických hodnôt a významných krajinných prvkov,
e) hranice medzi súvisle zastavaným územím obce alebo územím určeným na zastavanie (ďalej len "zastavané územie") a ostatným územím obce,
f) zásady a regulatívy verejného dopravného a technického vybavenia a občianskeho vybavenia,
g) plochy pre verejnoprospešné stavby, na vykonanie asanácie a pre chránené časti krajiny.

(6) Územný plán obce ustanovuje, pre ktoré časti obce treba obstarať a schváliť územný plán zóny."

Takže podľa toho konaj. Odvolanie voči zamietnutu na okresný stav. úrad. Ak bude odvolaniu vyhovené - obecný stav. úrad musí vydať. Ak by však nie - tak TO na funkcionára obce, ktorý má na starosti stav.úrad obce (a väčšinou je to starosta)!
tajomna21
05.06.15,20:11
dakujem .. zakon mam precitany, aj vyhlasky k nemu ... tiez sa mi zda takto urcena velkost pozemku zcestna :-( uzemny plan som sa snazila nastudovat, ale pravdu povediac, nerozumiem vsetkych tym skratkam a bodom
misoft
05.06.15,20:13
Tá veľkosť pozemku (ich podmienka) nemá oporu v zákone - teda je to protizákonné rozhodnutie...
tajomna21
05.06.15,20:26
dakujem ... snad to dobojujeme k spokojnosti :-(