jafjufa
06.06.15,16:16
mili poradcovia

mam otazku!
v roku 2001 som odisla do zahranicia kde zijem doteraz. a pred odchodom som sa odhlasila zo zdravotnej poistovne a socialnej poistovne.ked som sa odhlasovala nebolo mi povedane ze nieco dlhujem. a ani som dalsich 5 rokov nedostala ziaden list
do terajsieho dna nie som ani v jednom zozname dlznikov.
v tychto dnoch mi bolo oznamene ze je voci mne vedene exekutorske konanie zo zdravotnej a socialnej poistovne.
aka je premlcacia doba ,ked exekucia je vedena od roku 2010 a 2013 ?
maju pravo vymahat po tolkych rokoch ?
pre zaujimavost:
socialna poistovna vymaha:23.89 euro
dovera:13.94 euro
vszp:226.94 euro
Mária27
06.06.15,19:10
Treba pozrieť zákony z r. 2001, aká tam bola premlčacia doba.
V roku 2012 sa mi podarilo úspešne vzniesť námietku premlčania za r. 2005 Všeobecnej zdravotnej poisťovni. Námietku uznali a výkaz nedoplatkov zrušili.
Ty daj námietku exekútorovi.
branislavp
19.06.15,17:25
Mala si sa ihneď skontaktovať s exekútorom a povedať mu skutočnosť, alebo napísať. Dúfam, že máš doklad -odhlášky
Podľa § 126, odst. 3 zákona o zamestnanosti sa právo vymáhať príspevok na poistenie v nezamestnanosti premlčí uplynutím troch rokov. Z tohto dôvodu vznášam námietku premlčania voči rozhodnutiu č .... V Tvojom prípade neviem či sa toto na teba vzťahuje v sociálnej poisťovni. Si to prever, či tento zákon sa na teba vzťahuje. Čo sa týka zdravotných poisťovní, ak máš odhlášky ako dôkazné listiny a nepýtali v roku 2001 od teba dlhy, nech to zaplatí ten pracovník, ktorý to spôsobil. Môj názor. Rozhodne si to popreveruj a vyrieš si to, lebo ťa to počká.