janci1954
07.06.15,10:05
Sme SVB a mame spolocnu plynovu kotolnu. Splacame za nu uver. Mozem si urobit vlastné bytové elektr. kurenie? Budem platit aj iné poplatky za kotolnu, alebo len uverové? Dakujem.
sito
07.06.15,08:27
Najprv potrebuješ súhlas spoluvlastníkov bytového domu, jeho spoločných zariadení, kotolňa je a bude vždy spoločná pokiaľ bude v dome slúžiť na vykurovanie domu.

Ak ti dovolia sa odpojiť budeš platiť do FPÚaO v rovnakej výška na jeden m2 ako ostatní spoluvlastníci, samozrejme, že aj úver budeš splácať a aj časť nákladov zo spoločných nákladov domu, závisí na dohode spoluvlastníkoch domu akú v akom podiely.
lacotinka
08.06.15,16:57
a ešte aj časť nákladov UK :D
marjankaj
08.06.15,17:34
A ak susedia nebudú kúriť, tak ich bude dobrovoľne vykurovať za svoje.
sito
08.06.15,19:56
anyčka, Ty si bystrý ...

"a bude vždy spoločná pokiaľ bude v dome slúžiť na vykurovanie domu."

"budeš splácať a aj časť nákladov zo spoločných nákladov domu, závisí na dohode spoluvlastníkoch domu akú v akom podiely."

... vieš si to dať do hromady, že?
lacotinka
08.06.15,20:46
Sitko.

Prepáč , že som si myslel, že si aj trochu inteligentný

ale vyzerá, že v IQ neúspešne súťažíš so starou Tatrovkou
lacotinka
08.06.15,20:51
Sitko, keď chceš rýpať, aby iní boli precízni , tak najprv musíš byť

"" spoluvlastníkov bytového domu, jeho spoločných zariadení, ""

ak je spoluvlastník BD, tak aj všetkého ostatného !!!!!!!!!!!!

a nemusíš zvlášť písať spoločné zariadenie (lebo už je zahrnuté v BD :D )
sito
09.06.15,14:03
anyčka, a ozaj si myslela? Mne moja stačí.

Vieš, aj by so Ti dal za pravdu, lenže niektoré spoločné využívané zariadenia sú, jednoducho musia byť v byte, bytoch. Meracie zariadenia podľa ktorých sa rozpočítavajú spoločné náklady domu na jednotlivé byty. A sú správcovia, ktorí dokážu vlastníkom natrúbiť do hlavy, že čo je v ich byte je ich majetok! Ak správa domu, teda aj Ty môžeš využívať ich majetok len s ich súhlasom a ich rozhodnutia, alebo je to inak? Keď povie , že na jeho meracích zariadeniach je nula, tak nebude platiť nič, že?

Či pri teple v teplej vode len podiel z 10 % nákladov?

A pri teple na vykurovanie 60 % z priemeru na jeho byt, prípadne ako sa dohodnú spoluvlastníci domu, teda vlastníci spoločných zariadení na meranie spotreby tepla a vody v byte.

A Ty, čo si svojím natrúbil do hláv, že ich sú?
mackoivan
10.06.15,04:30
okrem bežných pravidelnývh platieb - musí odpojený byt platiť aj za kúrenie, záleží na tom koťko mu SVB odsúhlasí, Ak sa jedná o vnútorný byt- ja osobne by som takémuto bytu odsúhlasil 30% zo základnej zložky
lacotinka
10.06.15,06:20
TUV dávam celú podľa vodomerov = kto by zneprehľadňoval výpočet pri vyúčtovaní

PS
aj tak mi v druhom BD (tam som dal 2 riadky
teplo na TUV
SV na TUV )
ofrflali, že bývalý správca im to dal v 1 riadku (ako TUV)
Vravím akože by ste od neho nemali roydelené
v prílohe
a mal tam dokonca 5 zložiek (ale to vraj pre yložitosť vôbec NEČÍTALI :D )
SVTUV
základná fix
základná spotrebná
variabilná fix
variabilná spotrebná
lacotinka
10.06.15,06:30
"" sito (Včera 17:03)
1, A sú správcovia, ktorí dokážu vlastníkom natrúbiť do hlavy, že čo je v ich byte je ich majetok!
2, ... teda aj Ty môžeš využívať ich majetok len s ich súhlasom
3, ...Keď povie , že na jeho meracích zariadeniach je nula, tak nebude platiť nič, že? ""

1, spoločné u mňa = pre nich logicky končí
vodomerom
termohlavicou

2, ťažko (aj to sotva) môžem JA užívať ich majetok :D
POUŽÍVAŤ = to je akomak iné !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3, chodí jedna firma a píše stav
SV
TUV
blomby
počet bývajúcich
Kopie rozdá / originály mne
ak je logický rozpor/nedostali sa dnu, JA určím spotrebu
ak sa nedá odčítať ani určiť = dohoda s vlastníkom, že ako spotrebu dostane priemer BD
(ešte som nemal podozrenie, tak som ešte nedal 1,5 násobok / / / tak ako síce v Zmluve mám, ale nedávam penále za oneskorené platby / nedoplatené nedoplatky )
sito
11.06.15,18:17
No nech to už máte akokoľvek dohodnuté v zákone je to takto napísané.

"Správca je povinný vykonávať správu domu samostatne v mene vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome a na ich účet a je oprávnený konať pri správe domu za vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome pred súdom."

K 1. Takže spoločné, na spoločný účel sú využívané v mene všetkých správou domu, správcom, že?

K 2. Nepísal som, že užívať, ale využívať, teda na rozpočítanie spoločných nákladov domu na jednotlivé byty v dome, že?

K 3. A čo Ty robíš, akú správu domu? Keď všetko domu spraví firma, prípadne firmy. Len financ majstra?
lacotinka
11.06.15,20:12
ja mám opravovať ??
ako správca ?
čo ti onéééééééé

ja max tak strhnem blombu z elektromeru
(čulenák odpojil 1 vchod spoločné osvetlenie)
keď sa ostatní boja