Em Jake
07.06.15,14:01
Dobrý deň, Vedel by mi niekto poradiť prečo ma nepočuje druhá strana pri telefonovaní?
Pri telefonovaní cez skype ma počuje každý, avšak keď mi niekto zavolá cez operátora, alebo volám ja niekomu tak ma druhá strana nepočuje. Problém sa stáva sporadicky. To znamená, že mi to normálne funguje, potom napr. 3 dni mi to nejde, potom znovu ide a stále dokola. Neviem si s tým rady a všetky voľby pri hovore mám nastavené na maximum.Skúšal som aj reštart telefónu no nepomohlo. Telefón bol už raz s týmto problémom v oprave a prišiel s vyjadrením, že bol prečistený mikrofón. Tak nechápem kde je chyba, cez skype ma počuje každý ale cez operátora to blbne. Operátorom to určite nie je a neviem ani o tom, že by s5 mini používal iný mikrofón na skype a iný na normálne hovory. Telefón mám S5 mini, Android verzia 4.4.2, operátor Telekom. Za každú odpoveď ďakujem..
stefan_k
26.06.15,12:59
Ale ano moze to byt operatorom. Tento problem riesi viac ludi. Bud nepocut niektoru stranu alebo je zvuk plechovy a uplne nezrozumitelny. Skus nejaku dobu pouzivat inu SIMku v tom telefone od ineho operatora
misoft
26.06.15,13:03
Aby bolo jasné - Skype je iný spôsob komunikácie cez internet. Vraví sa tomu aj P2P spojenie (peer-to-peer) - je to dátová komunikácia.
Cez operátora je to však iné spojenie - mobilnými sieťami (rádiovými) GSM a tie má pod palcom (svoju sieť) operátor.
Takže chyba bude buď v Samovi Sungovi, alebo v T-debiloch.....