Katka2919
07.06.15,15:21
Dobrý deň, stala sa mi nehoda.Dcéra si do notebookuinštalovala hru ale mala málo priestoru na disku tak vymazávala nejaké súbory a zrazu klikla na prac.plochu a tam ani jedna ikona.Čo mám robiť? Mala som tam dôležité súbory a keďže som už hľadala pomoc na internete tak som našla -RECUVA ..Všetky súbory mi vrátilo ale keď som klikla na jednu z nich, nešlo mi to .Všetky ikony majú iné meno napr.MIP9KL3J .prosím poraďte čo robiť.ĎAKUJEM!
Kabaka123
08.06.15,04:23
A mala si na ploche súbory alebo len odkazy na súbory? A ktoré súbory vymazávala? Z ktorého miesta? Z plochy? Dôležité súbory netreba mať na ploche, môžu sa nechtiac zmazať. Je potrebné si na ne vytvoriť odkaz a pre istotu robiť aj záložnú kópiu. To je možné nastaviť priamov v office.
excel.sk
08.06.15,04:53
windows tie subory nemaze cele, ale len na zaciatku retazca, cize mala by sa dat vacsina obnovit, je na to vela programov, samozrejme aj free, dolezite je aby ste teraz uz po disku nerobila zbytocne ziadne operacie, win nema subor ulozeny v jednom retazci (nie je to jedna sekvencia znakov na disku) ale vo vela, ak bude prepisane aj nieco ine ako ten zaciatok suboru, tak potom to asi nepojde alebo nie korektne

https://www.google.sk/?gws_rd=ssl#newwindow=1&q=undelete+software

.
lacotinka
08.06.15,14:15
a vybrať z koša ?
excel.sk
08.06.15,14:22
mala málo priestoru na disku, tak kôš asi nie :D
misoft
08.06.15,15:37
Ako čítam.....
Najskôr vymazala súbory, aby získala priestor. Potom chcela inštalovať (alebo inštalovala) hru - začala sa ďalšia operácia. Windows totiž nemaže samotné súbory, ale údaje o ich umiestnení - MFT (master file table) - a i keď sú tam fyzicky tie súbory, Windows to považuje za prázdne miesto a PREPISUJE ich.
Takže ak začala inštalovať - už prepísala údaje v MFT - strata údajov o uložení súborov.
RECUVA síce číta tie súbory, skúša obnoviť hlavičky súborov a porovnať s MFT a skúša dosadiť aspoň časť názvu súboru. Ale tieto názvy (hore spomínané) - RECUVA nevie identifikovať, pôvodný názov (alebo časť), typ, veľkosť.

Ak by si vedela, čo to bolo za súbor, dalo by sa premenovať súbor a jeho príponu (extension) a možno by sa to otvorilo. Ale výsledok nie je zaručený.

Dôležite je jedno, ak sa niečo "vymaže" a chce sa to vrátiť späť - tak a) bod obnovy - ako jedna z možností (niektoré údaje sa ukladajú); b) žiadna ďalšia akcia s diskom (zápisy, defragmentácia, čistenie) a použiť ihneď program na obnovu vymazaných súborov (najlepšie použiť portable verziu napr. na USB. Vtedy je veľká pravdepodobnosť obnovy.
lacotinka
08.06.15,16:45
mala málo priestoru = mne poradili vyhodiť "dočasné súbory"
vyhadzovalo mi ich 75 minút
nad 140 G :D