Alexan.horko
07.06.15,18:16
Ľudia potrebujem pomoc. Pozeram normalne telku , potom ju vypnem odidem prec a ked sa vratim a ju zapnem tak je zaseknuty obraz . Vytiahnem kabel pd telky ,spolu od routra a inymi v predlzovacke a ked sa telka nacita vypise ze no connection , internet cable problem. Ale ja som skontrolovala vsetky kable aj vytiahla a dala naspet a nic . A na mobile mi wifi normalne najde ale ked chcem napr nacitat nejaku stranku tak nejde . Neviere mi poradit?
misoft
07.06.15,16:29
Problém je v tom, že telka si "pamätá" posledné údaje z pripojenia. Tým, že len jednoducho vypneš telku, tieto údaje zostanú v nej, ale pripojenie (nakoľko "prijímač" sa odpojil) sa preruší. Novým zapnutím telky sa obnovuje pripojenie, lenže sa zoberie to, čo bolo posledné, ale router už pridelí inú IP vo svojej sieti - a telka ju nenačíta. Pozri v nastaveniach telky (ale bolo by dobré aj prezradiť, aká je to telka a aký router), či pre pripojenie sa nedá nastaviť "Automaticky".

Bude istotne len chyba v nastaveniach. Je však dobré, ukončiť pripojenie telky a routera korektne a potom vypínať.

P.S. Pokiaľ máš telku spojenú s routerom káblom - nie je to WiFi!
Alexan.horko
07.06.15,16:34
No to je ten problem ze je spojena s routrom pomocou kabla ale taky notebook napr. Tak ten nie je spojeny kablom ten ide na wifi a tiez nejde. Proste akokeby prestal ist router ale normalne svieti aj vsetko.
misoft
07.06.15,16:43
Pozor! NB má asi Windows, má svoju WiFi kartu (a to je trochu iná karta, ako modul v telke), tá je nastavená na automatiku, takže ihneď nájde. Telky používajú moduly a Android! A pripája sa káblom. I keď princíp je rovnaký, sú to dva rozdielne systémy.
Problém bude v telke a v jeho nastaveniach.
Je aj rozdiel byť pripojený cez WiFi a cez kábel - cez kábel sa dostanú pripojovacie údaje pre kartu (a tá musí byť buď nastavená na pevné IP - ale to potom aj router, alebo na Automatiku - takže zoberie všetko, čo router ponúka). To isté platí i pre WiFi karty a navyše je tam ešte šifrovanie siete.

A stále si neprezradila, čo máš za telku a router.
Alexan.horko
07.06.15,16:47
Ta keby som vedela :D viem akurat tak ze telka je sharp aquos a router je canyon-wireless 11g AP Router CNP -WF 514
misoft
07.06.15,17:02