nordic
08.06.15,09:01
Ahojte, zazil som taku situaciu kde sa mi zamestnavatel nebezpecne vyhrazal (konkretne riaditel divizie) nad ktorym hierarchiou nieje ani generalny riaditel, ale rovno predseda predstavenstva. Je to jedna z najvacsich IT firiem na slovensku. Chcem sa spytat ci mam nejaku moznost to riesit. Pripadne podanie okamzitej vypovede alebo tak nejak. Problem je ten ze to nemam ako dokazat a povedal mi to do oci bez svedkov. Ide o dost osobne a nebezpecne vyhrazanie.
marjankaj
08.06.15,07:07
A čím sa ti vyhrážal? Povedal ti bu-bu-bu?
ivka70
08.06.15,07:09
Ak chces skobncit pracovny pomer, daj riadnu vypoved alebo sa dohodni na ukonceni PP k nejakemu konkrretnemu datumu.

Vyhrazanie bez svedkov je nedokazatelne a teda na jeho zaklade nemozes riesit nic. Pri akomkolvek dokazovani by to bolo tvoje slovo proti jeho slovu.

Mozes vyvolat problem v praci, napisat na neho staznost (posles ci odovzdas na HR), ktoru velka firma riesit asi bude. Ale vaz opatrne slova, ktore das na papier.
nordic
08.06.15,07:09
Nechcel by som rozoberat detail toho konkretne. Ale som si konkretne isty ze keby to bolo v SMS alebo v maile tak to rozhodne splnuje naplnenie trestneho cinu nebezpecne vyhrazanie a vydieranie. Teraz mam len otazku ci sa to da riesit ked nemam dokaz.
nordic
08.06.15,07:14
Takze nemam vlastne sancu. Ja v tej praci uz chcem okamzite skoncit na zaklade tohoto. Len neviem ci mozem.
ivka70
08.06.15,07:19
Skus si dat navrh na dohodu o skonceni PP. Kedze ide o tvojho nadriadeneho, mozno bude rad a podpise ti ju, cize bude suhlasit. Skoncis potom dnom, ktory si v dohode definujes.
buchač
08.06.15,07:55
nordic
tak to rozhodne splnuje naplnenie trestneho cinu nebezpecne vyhrazanie a vydieranie

ivka70
daj riadnu vypoved
-------------------------------
Hm...možno ide o http://cs.wikipedia.org/wiki/Mobbing
Je to fest nepríjemná záležitosť.
-------------------------------
Ale ak ide o faktické vyhrážanie ..viď TZ ?
Šak Pištikovi jednu riadnu vypáľ (bez svedkov) aspoň bude v obraze...;)
Veď odísť chceš tak či tak...a v neposlednej miere sa situácia bude len zhoršovať.
misoft
08.06.15,16:13
Tie posledné vety.... niekedy je to najúčinnejšie riešenie. Jedna vzduchom chladená bez svedkov..... on nebude môcť dokázať, že tvoja ruka vzduchom letela a on - somár - sa jej neuhol. A potom si i on bude pamätať, že ak sa bude ešte raz vyhrážať, opäť bude "letecký" deň.....
nordic
01.07.15,16:05
Tak nakoniec som to vyriesil tak ze som dal vypoved.
Chobot
01.07.15,17:33
A dokedy budeš ešte pracovať? Počas 2 mesačnej výpovednej doby?