filome555
08.06.15,11:32
Uz asi rok si hladam pracu a nedari sa mi, hoci mam prax 15 rokov. Hladam si pracu, kde pozaduju stredoskolske vzdelanie, ale ja mam titul ING., co mi robi na pohovoroch problemy. Hned ako sa priznam, ze som Ing, tak uz ma zrazu nechcu. Ze oni chcu radsej stredoskolacku. Kedze mam zdravotne problemy a 48 rokov, nechcem pracovat v narocnom zamestnani. Mozem do CV a na pohovore nepriznat, ze mam titul a ukazat len maturitne vysvedcenie ? Ked ma bude mzdarka prihlasovat do ZP a SP, ona tam moze zistit, ze mam VŠ ? ( na občianskom preukaze to uvedene nemam. )
ivka70
08.06.15,09:46
Je len a len na tebe ,ci v zivotopise uvediet vysokoskolske zvdelanie alebo nie.
Treba mat, pre kazdy pripad pripravenu vhodnu odpoved, ak nahodou k tomu pride pripadne ak niekto bude vediet, ze mas aj VS.

Socialna poistovna neeviduje ani neposkytuje informacie o studiu.

Skor treba porozmyslat, ci skutocne je titul jedina prekazka, pre ktoru na pohovore neuspejes. Lebo ak by to tak malo byt a doteraz si mala titul v zivotopise, na pohovor by ta ani nepozvali, neriesili by to ako problem na pohovore.
arizona
08.06.15,10:17
Ked chcu stredoskolacku a nie inziniera v strednom veku,tak nenarobis nic.

Je vela miest,kde uprednostnuju ludi s titulom, len kvoli prestizi.
Ale taktiez je vela firiem, kde radej zoberu mladu stredoskolacku,lebo u nej predpokladaju, ze nebude mat take vysoke naroky na plat,ako ING s praxou.
A taktiez vek moze robit problem. Aj ked oficialne do inzeratu to nik nemoze uviest,prax je zial taka, ze ludia v strednom veku si tazsie hladaju zamestnaie.
Skusaj dalej,urcite sa niekto najde, kto tvoje kvality oceni...