kovalčik
08.06.15,13:36
Dobrý deň,
dá sa zneužiť rodné číslo napríklad na zmluvy - orange,02, požičky. Myslím, ak niekto vie iba rodné číslo. Jedna sa o to, že som zistila na polícii že jedna podvodná spoločnosť disponuje mojim rodným číslom nestratila som doklady.
Ďakujem všetkým za odpoveď
Nandrolon
08.06.15,12:07
Iba RC nie. Samo osebe to nie je ziaden bezpecnostny kod...
misoft
08.06.15,16:01
Nuž ak disponuje RČ - tak na 100% aj adresou, menom. Dátum narodenia majú z RČ.
A potom nie je problém vytvoriť "zmluvu s týmito údajmi ......
Inak pre Nadrolon - RČ je jedným z osobných údajov, na ktoré sa vzťahuje Zákon na ochranu osobných údajov.....
Nandrolon
08.06.15,16:22
Ak by sa objavila falosna zmluva, tak hadam existuje grafologia...
Podvody sa robia, ale samotne rc este nic neznamena.
misoft
08.06.15,16:29
Nuž - grafológia - áno existuje. Ale tá nastúpi až v prípade získavania dôkazov - ak sa podá žaloba, lenže do tej doby (než sa naš orgány rozhýbu) - ten dotyčný bude mať na krku exekútora, majetok možno fuč. A keď súdy konečne rozhodnú v prospech poškodeného - majetok mu už nikto nevráti.....
Veď koľko takýchto prípadov na Slovensku bolo....
Peggynka
08.06.15,16:34
U nás je možné všetko...viď kauza "Bytová mafia".
Ing. Ľubomír Janoška
08.06.15,16:44
Informácia o zneužití rodného čísla môže byť pre niekoho návodom, preto nie je rozumné to zverejňovať.
marjankaj
08.06.15,17:07
No jeden taký nápad na zneužitie rodného čísla by som vedel. Čo keby za teba platil maximálne zdravotné odvody? Šak to by ťa mohlo aj zruinovať.:---
buchač
08.06.15,17:36
....ajajáááj....a návodov je plno.
felix1
08.06.15,20:44
Napriklad taketo udaje postacovali na to aby ma bez mojho vedomia a podpisu isty pan prepoistil v zdravotnej poistovni. Udaje ziskal prevdepodobne od vrátnika jedneho z nasich odberatelov na opacnej strane SR. Stratil som dost casu dat vsetko do povodneho stavu. Od tejto udalosti mam RC na doklade prelepene .
Katy a R
08.06.15,20:51
a len na ilustráciu - že nie je to až tak dávno, čo hocikde na dverách bytoviek, nástenkách na chodbe a pod - viseli zoznamy s menami a aj s rodným číslom ...

.. alebo pri hocijakej reklamnej "súťaži" sa na letáčik vypisovali komplet údaje (aj r.č.)
vicktor
10.06.15,12:36
Samo osebe sa da lahko vygenerovat.
vicktor
10.06.15,12:37
Ale nejaku zmluvu treba podpisat aj s dokladom totoznosti, nestaci iba poznat udaje.
Nandrolon
10.06.15,14:06
Akurat bez toho cisla za lomitkom. To je najdolezitejsie a prave ono sa casto pouziva ako bezpecnostny kod na overenie po telefone.