Jasinsky
08.06.15,14:06
Dobrý den

Dostal jsem nabídku, elektrikář, San Francisco, Kitai Daško, dnes mi volal, že dnes mám odpovědět, na 11 týdnů, plat 5 eur na hodinu a 60 usd denně dieta.

Letenka a ubytování prý zaplaceno, jen umět anglicky, dostanu prý auto a volat, jezdit zapojovat bůh ví co.

Co poradíte ? Máte osobní zkušenost s tímto ?

R.
Chobot
08.06.15,12:50
No jasné, Kitaiho poznám osobne!

Prosím ťa, aká je pravdepodobnosť, že tu na porade bude niekto poznať nejakého tajtrlíka zo SAn Franciska?

Však ty musíš vedieť, ako je spoľahlivý. Ako si k nemu prišiel? Našiel si ho na inzerát? Niekto ti ho doporučil? Niekto ti dohodil džob? Spýtaj sa toho "niekoho". Ako ste sa kontaktovali? Telefonicky? Mailom?

A zrátal si si to celé? To máš v hrubom 5500 za 3 mesiace. NEch ti z toho odrátajú daň a poistenie, bude to 4500 USD. Za letenku dáš cca 1200 USD. Takže na ubytovanie a jedlo ti zostane 3300 USD, Koľko ti zostane, až sa vrátiš domov?

Ale ty sa rozhodni, ak sa ti to oplatí, tak choď.
misoft
08.06.15,15:58
Už len to meno Kitai Daško - šak to jasný odrb..... prý dostaneš to a hento... a následný e-mail bude.... ale bude potrebné na vybavenie poslať 500€ na účet......
Peggynka
08.06.15,16:08
Už si počul o minimálnej mzde? Núka ti 5,58 $/hod. a tu máš tabuľku:
http://chcidoameriky.cz/minimalni-hodinova-mzda-v-usa
V San Franciscu je minimálna mzda 11,05 $/hod.To je nejaká haluz,pretože na prácu v USA potrebuješ kopu povolení,nedaj sa nachytať.
A tu je vyjadrenie jedného,čo má skúsenosť:

06.05.15 09:34

fero007
Čaute,rád by som sa podelil o skúsenosti s Kitai Partners.Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú.Je to všetko jeden veľký podvod.Naslubujú ti hory-doly a polovica nieje pravda.Ak máš problém,tak p.Daško,p Mičko a p.Trokanová okamžite prestanú komunikovať.Ja nepoznám človeka ktorý pre nich pracoval a mal by riadne zaplatené.Takže veľmi veľký pozor na túto " FIRMU".!!!!!