miamia2411
09.06.15,10:46
Sme rok rozvedený. Pred mesiacom sme podpísali dohodu po rozvode, s tým že mi ex-manžel bude prispievať na úver, ktorý som refinancovala po rozvode. Pretože sme začali spolu naspäť žiť tak som myslela, že bude vhodnejšie platiť nie 380 eur ale 180 eur. Mali sme počas manželstva 4 pôžičky, tak som to spojila.Všetky boli preto, aby ho nezavreli,lebo pred manželstvom a počas manželstva mal niekoľko súdov a exekúcii. tak sme to splácali. O všetkom som sa dozvedela až deň pred svadbou.Teraz sa mi vyhráža, že platiť nebude, že žiadnu dohodu nepodpísal, aj keď to mám overene. Môžem s tým niečo robiť? Poradte.Som zúfala....
taiko
09.06.15,10:39
co je to "dohoda po rozvode"? To odobril nejaky pravnik, notar, alebo sud?
miamia2411
09.06.15,10:54
Je to dohoda o vysporiadani majetku po rozvode bez sudu,overene magistratom mesta Pardubice.
misoft
09.06.15,11:34
Nuž - je to len obyčajná dohoda (i keď "potvrdená magistrátom, ale ten len potvrdzuje to, čo je napísané a podpísané). Pokiaľ by sa táto Dohoda dala potvrdiť súdne - mala by väčšiu právnu hodnotu - jej neplnenie by sa rovnalo mareniu súdneho rozhodnutia (dohoda napísaná, súd ju potvrdil a zároveň je to i jeho rozhodnutie). Takto je ex- v postavení obyčajného dlžníka... takže ti nezostáva nič iné, len to od neho na základe Dohody vymáhať súdne (vidíš - a tomu sa práve dalo vyhnúť tým súdnym potvrdením).
draik
09.06.15,13:19
Čo si predstavujete pod vetou "Pokiaľ by sa táto Dohoda dala potvrdiť súdne - mala by väčšiu právnu hodnotu - jej neplnenie by sa rovnalo mareniu súdneho rozhodnutia"?
Mária27
09.06.15,13:47
Je to jeho normálny dlh, treba si ho vymáhať skôr, než sa premlčí