Lobobo
09.06.15,12:08
Ahojte, chcel by som sa spytat. Chystam sa kupit pozemok o vymere 2200 m2, ktory je ako prvy za hranicou intravilanu obce, oznaceny ako orna poda. Chcel by som na pozemok dotiahnut inzinierske siete. je mozne tahat siete aj na pozemok ktory je ako orna poda, alebo musi byt uz vynaty z podneho fondu na stavebny? Stavat sa este chvilu nechystam.. chcem len pozemok pripravit dobuducna...
Chobot
09.06.15,11:39
Môžeš ťahať siete, aj keď je to ešte orná pôda. Aj tak nebudeš vynímať celý pozemok (2200 m2) z pôdneho fondu, ale iba pozemok pod domom, teda stavbou. Zvyšok zostane orná pôda.

Ale na to, aby si potiahol siete, potrebuješ projekt, povolenia od prevádzkovateľov sietí´a stavebné povolenie od miestneho stavebného úradu. A ten ti môže v podmienkach stanoviť, že oblasť, ktorou budeš ťahať siete bude treba vyňať z pôdneho fondu.

Ako ďaleko máš siete od pozemku? Máš priamu prístupovú cestu na parcelu?
Lobobo
09.06.15,17:51
To ze potrebujem vsetky povolenia samozrejme viem... to mi pan ktory robi plyn napr vsetko vybavi... pozemok je od cesty 70 m. Ide k nemu priama cesta. je sice len taka proforma vysipana makadamom, ale je obecna a starosta mi prislubil ze mi da stavebne povolenia a mozem v nej bez problemov kopat.
Chobot
09.06.15,18:09
Tak potom len overiť, či tá cesta je vyňatá z pozemkového fondu. Ak je to aj na katastrri vedené ako komunikácia, tak žiadny problém. Nemusíš nič vynímať. Až potom, keď postavíš, tak pozemok pod domom vyjmeš.
Lobobo
09.06.15,18:12
Praveze to bohuzial na katastri nie je ako cesta ale ako pozemok, ktory je trvale nevyuzitelny... takze s tym neviem co a ako...
Chobot
10.06.15,10:12
Napíš kataster a číslo parcely, pozriem na katasterportali.