gox
09.06.15,16:16
Dobry den, na zaciatok Vas chcem poprosit o trpezlivost a zhovjevavost, kedze som mlady a neskuseny v tejto problematike :)
Som SZCO, neplatitel DPH a chcem si otvorit maloobchodnu predajnu. Podla mojich doterajsich vedomosti sa budem musiet registrovat na danovom urade a stat sa platcom DPH. No problem je v tom, ze moja terajsia cinnost je poskytovanie urcitych sluzieb, resp. prac a na fakture figurujem ako neplatca DPH. Ako by sa toto zmenilo, keby som sa stal platcom DPH? Teraz si danove priznanie robim kazdy rok, ked sa stanem platca DPH budem si ho robit kazde 3 mesiace a budem do neho zaratavat trzby z cinnosti ktoru vykonavam teraz + trzby z predajne ?
Dakujem.
avalik
09.06.15,14:30
Asi je na čase si nájsť dobrú účtovníčku :)

Platiteľom DPH sa budeš musieť stať ak dosiahneš za 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov obrat 49 790 eur. Ale môžeš sa stať aj dobrovoľný platiteľ DPH.

Ak sa staneš platiteľom DPH tak to bude fungovať takto: https://www.youtube.com/watch?v=8Wl88_dAvh8

Daňové priznanie, ktoré si robíš teraz je k dani z príjmov (zákon 595/2003 o dani z príjmov) - to budeš robiť aj naďalej, ročne.

Ak sa staneš platiteľom DPH, budeš musieť podávať mesačné daňové priznanie k DPH + kontrolný výkaz, prípadne súhrnný výkaz (pozri zákon 222/2004 o DPH).

Aktuálne znenia zákonov si nájdeš na www.zakonypreludi.sk
marjankaj
09.06.15,14:46
Zabudla si mu zdôrazniť, že bude podávať elektronicky skoro všetko. Teda ak by to chcel robiť sám.
avalik
09.06.15,15:21
anooo, máš pravdu, dík za doplnenie :)
gox
09.06.15,15:50
Diky, pomohlo mi to, ano mas pravdu zrejme je najrozumnejsie oslovit niekoho od fachu. Len z tych dani som mal trochu chaos ale dobre video, trochu mam v tom jasnejsie.
Ale este mam jednu otazocku, teda mesacne budem podavat danove priznanie, odvediem dan.A teda zisk ktory mi ostane po zdaneni, budem opat uvadzat do danoveho priznania ktore si robim kazdy rok, avsak dan z neho uz platit nebudem, ale kedze budem mat vyssi prijem, navysia sa mi aj odvody ? Dakujem
marjankaj
09.06.15,15:57
Zisk zistíš až na konci roka. A vtedy ho aj zdaňuješ.