Kiara29
25.05.06,10:05
Ahojte všetci,
mám takýto problém, sme platcami štvrť. DPH a ja som omylom zaevidovala jednu došlú faktúru dvakrát a teraz som zistila, že kolega
zaevidoval jednu vyšlú faktúru tiež dvakrát. Je to poriadne na bednu. Treba spraviť dodatočné DPH za ten štvrťrok alebo stačí storno v ďalšom štvrťroku DPH?
Prosím dajte mi to vedieť, lebo na strane MD je to 1000sk a na strane
DAL 9000Sk.
Ešte podotýkam, že mali sme nadmerný odpočet za ten prvý štvrťrok
a to mínus 40000sk.
Ďakujem
Kiarazlezaradil
Tweety
25.05.06,08:07
Ahojte všetci,
mám takýto problém, sme platcami štvrť. DPH a ja som omylom zaevidovala jednu došlú faktúru dvakrát a teraz som zistila, že kolega
zaevidoval jednu vyšlú faktúru tiež dvakrát. Je to poriadne na bednu. Treba spraviť dodatočné DPH za ten štvrťrok alebo stačí storno v ďalšom štvrťroku DPH?
Prosím dajte mi to vedieť, lebo na strane MD je to 1000sk a na strane
DAL 9000Sk.
Ešte podotýkam, že mali sme nadmerný odpočet za ten prvý štvrťrok
a to mínus 40000sk.
Ďakujem
Kiarazlezaradil Ostáva iba podať dodatočné DP za príslušný kvartál.
KEJKA
25.05.06,08:16
dodám, že výsledok dodatočného bude vyšší NO o 8000 Sk, takže bez pokuty, dúfam.
Kiara29
25.05.06,08:53
Takže dodatočné? Nedá sa to naozaj neako ináč?

Ďakujem Vám.
Tweety
25.05.06,08:58
Takže dodatočné? Nedá sa to naozaj neako ináč?

Ďakujem Vám. Nie, nedá. :cool: Dodatočné bude v prospech firmy.:cool:
KEJKA
25.05.06,08:59
ináč...kedže nepoškodzuješ štátny rozpočet, duplicitné zápisy vystornuješ, DPH dáš mimo daňový náklad a dodatočné nepodáš. Prídeš o 8000 DPH, ktoré by ti štát vrátil.
Jozef I
25.05.06,09:08
Navrhujem jednoznačne podať dodatočné DP.


mimotemy Lida - bola si dosť rýchla, hneď som si všimol svoj omyl.:o
KEJKA
25.05.06,09:13
Pri kontrole sa DU na to takto nedíva. Ak by prišli, je jasné že nadmerný odpočet si uplatniť nemusíš. Ale na výstupe je povinnosť daň odviesť. A ako bolo napísané chyba sa spravila aj na vstupe aj na výstupe. A z toho výstupu by dali pokutu lebo NO bol o túto sumu neoprávnene vyšší. !

Navrhujem jednoznačne podať dodatočné DP. prečítaj si zadanie...na výstupe bola duplicitna OF, takže NO bol nižší!
jedine tých 1000 Sk vstup...to je riziko, ja som uviedla len ako možnosť.
Najjednoduchšie a najčistejšie je dať doatočné DPH.
Všetky náhradné postupy sú viacmenej nesprávne a rizikové...ale sú to možnosti.
Kiara29
25.05.06,09:46
Tak dobre aj keď Lindin návrh o storne sa mi páči najviac ale zákon je zákon.:-)
Díky za pomoc
Kiara
Tweety
25.05.06,10:49
Tak dobre aj keď Lindin návrh o storne sa mi páči najviac ale zákon je zákon.:-)
Díky za pomoc
Kiara
Prakticky by to bolo jednoduchšie, ale zákon hovorí jednoznačne.:cool:
Milan Benka
25.05.06,10:57
Tak dobre aj keď Lindin návrh o storne sa mi páči najviac ale zákon je zákon.:-)
Díky za pomoc
Kiara

Platiť štátu dane je povinnosť, ale nechať mu čo i len 1 korunu, ktorú nemusím je bl............. .
KEJKA
25.05.06,13:46
Prakticky by to bolo jednoduchšie, ale zákon hovorí jednoznačne.:cool:
Zákon hovorí jednoznačne, kedy sa dodatočné DP MUSÍ podať, a v ostatných prípadoch sa NEMUSÍ.
a v tomto prípade nie je povinnosť. Ak sa podá DP, tak len dobrovoľne, resp. podľa predchádzajúcej zásady...štátu dobrovolne ani korunu....s tým súhlasím.
mimotemy uvediem, že niekedy externá účtovníčka jednoducho nechce upozorniť na to, že urobila chybu....zvolí radšej zatušovanie. Osobne sa mi to prieči, . lebo to vyjde najavo naneskôr pri daňovej analýze k dani z príjmu.
V týchto prípadoch by sa vždy mala rozhodnúť firma, teda konateľ.
Kiara29
25.05.06,15:41
Ahoj Linda,

súhlasím s tým, lebo v saldokonte sa to tiež dá vidieť takže či chceš niečo zakryť alebo nie nedá sa to. Ja to vysvetlím šéfovi, neboj.
Pekný zvyšok dňa
Diky všetkým ste zlatí lebo mi nemáme peniaze na daňového poradcu :-)