Romanis
09.06.15,18:28
Zdravim, mame na zahrade bazén, ktorý ma nafukovaciu obruč. Pred pár dnami nam začala fučat tak pomaly (myslim tak ze to nafukame a za 3 dni cca je to uplne vyfučane) nevieme si z tym poradit prosim mohli by ste pomôcť ?

Ďakujem
buchač
09.06.15,16:41
Tu by sa teda aj hodilo špecifikovať veľkosť obruče.
Tiež by nebolo od veci dať, že čo všetko a ako ste robili.
dmc
09.06.15,16:58
Pokial bazen nieje starsi aky 3-4 roky skuste skontrolovat tesnost v mieste nafukovacieho ventilu.

Pokial ma bazen 4 roky a viac - tak je uz "kaput". Material obruce je tenky plast ktory degraduje na slnku a z mojich skusenosti je zivotnost nafukovacej obruce cca 4 roky - potom zacne na viacerych miestach prepustat. Pokial by vyrobca zvolil material na nafukovaciu obruc taky isty ako je samotne teleso bazenu, tak by bola jeho zivotnost minimalne 10 rokov - ale to by zas tolko nezarobil na predaji noveho bazena kazde 4 roky.

Na internete sa da kupit aj samotny bazen bez prislusenstva.
Oliwa
09.06.15,17:07
Tipujem, že môže ísť o typ s priemerom 3,5 m. Dierka ako taká nie je podmienkou, aby Vám z tej obruče pomaly unikal vzduch. Stačí, aby na jednom mieste spoj, ktorý je po obvode bazéna v niekoľkých kružniciach, prestal tesniť /napr. výrobná vada, únava materiálu, pôsobenie slnka/.
Ak je to nový bazén a odložili ste si náhodou aj blok a nejde o mechanické poškodenie, reklamujte ho.
Ak nie, šetrite na nový...

Kým som dopísala, dmc ma predbehol... ;)
Veľkosť obruče nemá na to žiadny vplyv. Keď fučí, tak fučí... Žehličkou to nespojíš a tu lepidlo ani záplata nepomôže...
buchač
09.06.15,17:28
Veľkosť obruče nemá na to žiadny vplyv. Keď fučí, tak fučí... Žehličkou to nespojíš a tu lepidlo ani záplata nepomôže...
Na veľkosť obruče som sa pýtal z iných dôvodov...ale to je vedľajšie.
Biglajsom tak akurát po hlave...
Lepidlo a či záplata ? Všetko sa dá, len treba chcieť a vedieť. Hľa, čo dokážu "zlaté české ručičky"...

https://www.youtube.com/watch?v=TBTxrGcveA8
Oliwa
09.06.15,17:50
No jo, až na to, že tenhle českej Pepa neopravuje fučíci obruč ale vypouštěcí ventil... :)
willma
09.06.15,18:00
bazén na záhrade - mačky na záhrade - nemusia byť Tvoje - voda v bazéne - mačka smädná šmýka sa a má drápky - takto sme došli o bazén aj my - minidieročky som našla pomocou penidla a vody :)
arizona
09.06.15,18:09
Nam tiez znicia kazdorocne obruc macky s pazurikmi. Jemne dierocky sme nasli pomocou mydlovej vody a neskor sme zistili,kde je pricina.
Skusali sme rozne druhy zaplat,ale na tej horucave vsetko povolilo. Ak mate v okoli macky,tak je dobre na obruc davat napr.uteraky,ak nie ste v blizkosti bazena.
dmc
09.06.15,18:09
ja fakt nechcem pochybovat o moznosti pretrhnutia pazurikom macky......ked som ja objavil prve malicke dierky...myslel som najskor ze nejaky sused preskocil plot a "chce mi zle"a tenkou ihlou sa zahral na vysivkara......ale ked pribudali dierocky - premyslal som aj o macke....lenze ked sa pozries na pazuriky macky - tak vobec niesu tenke a vaha macky by dierku riadne zvecsila. Az som napokon po mesiaci zistovania prisiel na to ze jednoducho ide o degradaciu materialu - pri detailnom pohlade to bolo vidiet.

Ja som tiez zistoval uniky jarkovou vodou......

Kludne to moze roztrhnut aj macka....ale tie dierky by bolo podla mojho nazoru vecsie...... alebo nejaka "mikro-macka---- alebo utocne vcely....alebo.... dobre no.. uz koncim.
willma
09.06.15,18:13
no u nás to boli preukázateľne mačky - vymákli sme ich mrchy :D
buchač
09.06.15,19:01
No joooo...tyď netvrdím vopak, že jo.
Ja jenom tvrdím to, že zlatý český ručičky dokážou udělat, ku příkladu, i z hovna fantastickej koláček.
Oliwa
10.06.15,03:49
Telo ako dôkaz... :D
Oliwa
10.06.15,04:14
V tom prípade treba kúpiť mačkám vlastný menší bazén - s mačičkami, aby pochopili...:D
bjuty smis
12.06.15,11:45
s jarovou vodou najdi dierku., prvý skús ventil.....

ked nejnajdeš, musíš vypustiť bazén a nafúknutú obruč postupne strč celú do vody...ja používaml detskú vaničku..ešte pred napustením bazéna....nabudúce už budeš aj ty :))

na bazén sa neormálne predávajú záplaty, dá sa snimi dokonca lepiť aj pod vodou....v kauflande stoja 5 evri a držia ako fras....

mne robii dieru psy...samozrejme s pazúrmi...
Oliwa
12.06.15,12:27
Ak je to veľký rodinný bazén /čo predpokladám, že je/, nevidím dôvod, aby ho celý vypúšťal. Stačí, ak nechá dostatočne vyfučať obruč a ak je hladina vody 10-15 cm pod obručou, postupne ju opatrne môže po častiach po celom obvode ponárať do vody a dierka sa prejaví bublinkami. Nechápem, načo jarovú vodu? Veď nejde skúšať únik plynu...:D
misoft
13.06.15,19:07
Jeden známy mal tiež (dávnejšie) bazén, ktorý "fučal". Hľadal odkiaľ. A šiel na to exaktne. Miesto čistého vzduchu vháňal dnu (ale neviem čo to bolo) nejaký dym - a o chvíľu sa dierka "objavila" :D - ten dym ju prezradil......
bjuty smis
15.06.15,07:01
jarová voda bublinkuje , ovela lahšie najdeš dierku...ked je malá, ťažko ju nájde..

a chcel by som vidieť, ako by si ponárala tú obruč do bazéna...voda ti bude pretekať prúdom a ty hladať drobnulinkú bublinku...