EMMDACO
10.06.15,07:31
-
------POZEMOK JE V OSOBNOM-SUKROMNOM VLASTNICTVE------
------DOPLNAM INFORMACIE----- pozemok je medzi novymi rodinnymi domami-stavebnymi pozemkami-jedna sa o klasicky Ba satelit kde je cca 400 novych domov len ten moj pozemok nie je stavebny ale lesny ako boli aj tie veldal mna.
-
Dobry den, vedel by mi prosim niekto poradit v oblasti vystavby "niecoho obyvatelneho" (cohokolvek prestreseneho-obyvatelneho) co sa da postavit na lesnom pozemku bez nutnosti stavbneho povolenia? Len na ohlasku? Viem ze na ohlasku sa da "stavat" len do 25m2, tusim aj len do urcitej vysky(asi malo na 2 poschodia teda celkova plocha by bola 50m2). Zaujima ma ci niekto riesi taketo "stavby", resp ako a co by sa dalo "postavit" na lesnom (ale nezalesnenom pozemku aj ked v okoli je vsetko zastavane rodinnymi doamami)? Je mozne to formulovat, ziadat o vystavbu napr. hospodarskej stavyb-budovy alebo nieco podbne? Nemusi to dostat cisla (popisne atd.) Ide len o to ako sa tam vobec nieco da postavit-zhotovit okrem mobilnych domov. Prosim o radu aj niekoho kto vie realizovat podobne "stavby". DAKUJEM.
Oliwa
10.06.15,06:02
buchač
10.06.15,06:21
Na lesných pozemkoch je zakázané :

....blá, blá...zvyšok som vymazal...to nemá význam.

DOPLNENIE :

Téma jak vyšitá o neúplných informáciách.
Zadrbe "A" a nedá aj to "B"...a tým pádom je všetko doteraz písané o ničom...
Oliwa
10.06.15,06:30
Farba pleti nie je vždy podmienka... niekedy je vhodné mať "správne" meno - napr. Talapka, Čarnogurský...
Rudolf Kubík
10.06.15,06:56
Maringotku, alebo Containex, ale nesmieš robiť terénne úpravy. Mám s tým skúsenosť :)
Terezia13
10.06.15,06:58
ak to nie je jeho pozemok, tak ani maringotku
marjankaj
10.06.15,06:59
No niektorým stačí aj kartónová škatuľa niekde v parku. Pochybujem, že by si vybavovali stavebné povolenie. A bývajú.
Rudolf Kubík
10.06.15,07:40
Ak majiteľ súhlasí, tak môže, ak je pozemok v pozemkovom fonde v podstate ho nemá kto naháňať.
Oliwa
10.06.15,08:00
... a čo diviak? :D
Anik
10.06.15,08:01
výška konta
Terezia13
10.06.15,08:05
prosím, ak ma tu niekto nenávidí, nech mi to napíše priamo a nech sa neskrýva za body, ďakujem
Terezia13
10.06.15,08:08
môže, to je pravda, záleží v koho vlastníctve je tá pôda, súkromník neviem, či by povolil, štátne lesy tiež pochybujem, ale možné to je
EMMDACO
10.06.15,08:09
------POZEMOK JE V MOJOM
OSOBNOM-SUKROMNOM VLASTNICTVE------
arizona
10.06.15,08:18
Tu drobnu stavbu,co spominas nemozes postavit bez SP,pokial na pozemku uz nestoji ina,hlavna stavba na zaklade SP. Nakolko sa jedna o doplnkovu stavbu.
Viac sa docitas v zakone http://www.vyvlastnenie.sk/clanok/a/co-je-to-drobna-stavba-podla-stavebneho-zakona/

Skus si pozriet mobilne domy,hovori sa,ze tie nepotrebuju SP http://www.mobilnedomy.sk

Alebo si vygoogli byvanie v kontajneroch. Tiez sa daju zobitnit a nudzove byvanie
Oliwa
10.06.15,08:20
No tak toto je už reálnejší obraz... Lebo posed medzi bungalowmi v BA satelite... :D to by bola iná podívaná... To všetci okolo žiadali o preklasifikovanie lesného pozemku na stavebný?
A potom, že nám mizne orná pôda a lesy...
EMMDACO
10.06.15,09:25
aky je rozdiel medzi lesnym pozemkom ktory je medzi domami a tym ktory je inde? ine zakony? ako mam vediet ze potrebujem dat vediet aj "rozmery, zlozenie pody......" Keby som tieto rozne info vedel, nepytal by som sa. Casto krat som tu videl ze ludia musia byt skoro az odbornici aby sa mohli nieco opytat! To by tato stranka asi nemala vyznam. Pre teba "uplne informacie" nemusia znamenat to iste ako pre laika.
EMMDACO
10.06.15,09:28
vsetky tie pozemky sa predavalai ako stavebne, ten moj kusok som ziskal neskor, teda uz sa nedal spravit ako stavebny, nemal som v plane dom ale zahradu
Andy Kralik
10.06.15,09:47
Je v intravilane? Ak ano, ako je uvedeny v uzemnom plane?
Nie je az tak podstatne co je napisane na liste vlastnictva..
Nechce sa mi verit ze vsetky domy okolo su nacierno.. aj ked..
buchač
10.06.15,09:51
Môj Ty pekný...

To,čo si doplnil...TO malo byť už od začiatku.
Lebo je rozdiel medzi lesom v horách a lesom v meste.
Chápeme sa ?
EMMDACO
10.06.15,10:05
nic tam nie je na cierno! vsetko su to stavebne pozemky okrem mojho, ten som kupil neskor a ten jediny nebol vynaty z lesneho na stavbny.
EMMDACO
10.06.15,10:08
a ako mam vediet ze lesny pozemok, nie je lesny, ked sa v tom nevyznam? nemam si rovno aj odpovedat?
EMMDACO
10.06.15,10:10
ono to developer dokaze vynat ked sa jedna o obrovske plochy ale koli jednemu 1000m pozemku sa to "neda"
Andy Kralik
10.06.15,10:12
potom predpokladam ze je v intravilane, v uzemnom plane je urceny na stavbu IBV. Cize vynat by nemal byt problem.
Dolezita je odpoved 1)intravilan-extravilan? a ak intravilan, 2)ako je uvedeny v uzemnom plane...
Ak je to extravilan je to problem, nie nemozne ale problem.
Ak intravilan a nie je urceny na vystavbu je to problem, nie nemozne ale problem
Alebo som nepochopil otazku? Ma to byt tak, ze chcete stavat a nemate na stavbu domu?
Andy Kralik
10.06.15,10:14
Dolezita je odpoved 1)intravilan-extravilan? a ak intravilan, 2)ako je uvedeny v uzemnom plane...

Ak je to extravilan je to problem, nie nemozne ale problem.
Ak intravilan a nie je urceny na individualnu vystavbu je to problem, nie nemozne ale problem

Nie je az tak podstatne co je napisane na liste vlastnictva..
EMMDACO
10.06.15,11:07
neviem co je to extravilan a intravilan, viem len ze samotny developer mi povedal ze z toho uz stavebny dodatocne spravit nevie. Ide mi o to ze co sa da legalne na takom pozemku spravit (nieco obytne- chata, drevenica, mastal.... mne je jedno ako sa to nezve)
buchač
10.06.15,11:30
Ty si ešte stále nepochopil, že o čo mi vlastne ide/išlo ?

Ide o úvodný príspevok, kde si nedal komplet info z Tvojej strany.
Tento si upravil až po 3 hodinách.
jezo421
10.06.15,11:59
Ja len tolko, ze uzemny plan pokojne moze zasahovat do extravilanu. A vacsinou aj zasahuje, inak by sa obce tazko mohli rozvijat. Kedy (a ci vobec) sa zastavany extravilan preklasifikuje na "intra" netusim.
buchač
10.06.15,14:37
JASNÉ !!!!

NAJJEDNODUCHŠIE je zadrbať "neužitočné"...
marjankaj
10.06.15,19:07
A čo sa vypytuješ tu na porade.Naklusaj na príslušný miestny úrad alebo stavebný úrad a tam ti dajú informácie. Tu nikto netuší v ktorej obci je ten les o ktorom píšeš. Či v Jarovniciach alebo Plaveckom Štvrtku, Komárne alebo Bratislave.