Letko
10.06.15,08:01
Ahojte,

obstarávali sme 6 tonerov do tlačiarní. Podľa cien, za ktoré nám dodával iný dodávateľ, sme nastavili aj max. cenu a to 162€ bez DPH.

Pred chvíľou skončila elektronická aukcia, kde bola výsledná cena 42€.

V podmienkach je aj odvoz už použitých tonerov.

Som zvedavý, čo mi za túto cenu pošle dodávateľ a aj či si odvezie použité tonery.

Ak všetko klapne, bude to pekné ušetrenie peňazí.
Zuzana2
10.06.15,06:09
Letko, daj vedieť, ako to dopadlo. Tiež sa chystáme obstarávať cez EKS, tak privítam každú skúsenosť.
Letko
10.06.15,06:22
Letko, daj vedieť, ako to dopadlo. Tiež sa chystáme obstarávať cez EKS, tak privítam každú skúsenosť.
OK, dám vedieť. Dátum dodania sme dali 18. 6. - 19. 6.
Môj známy tiež objednával cez EKS tonery. Napísal aj "originálne tonery do tlačiarne..." a oni mu poslali síce "originálne" - mysli tým nerepasované, ale on myslel originálne tonery vyrobené výrobcom tlačiarne. Dodávateľ mu povedal, že mal napísať "originálne XEROX tonery" či tak nejak. On ich teda vybalil, dal do tlačiarne a nefungovali, ani jeden. Zavolal dodávateľovi, on ich zobral späť, musel na nich vymeniť čipy, pretože tie tonery, čo mu dodal, boli pre západnú Európu a neboli kompatibilné s jeho tlačiarňou. Ťahalo sa to 2 týždne, pokiaľ mu prišli tie tonery s kompatibilnými čipmi.

Takže aj takéto sú úskalia EKS.
Oliwa
10.06.15,06:45
Letko, daj vedieť, ako to dopadlo. Tiež sa chystáme obstarávať cez EKS, tak privítam každú skúsenosť.
No možno budú mať len polovičnú náplň...
Letko
10.06.15,07:02
Letko, daj vedieť, ako to dopadlo. Tiež sa chystáme obstarávať cez EKS, tak privítam každú skúsenosť.
No možno budú mať len polovičnú náplň...
V podmienkach som napísal aj počet vytlačených strán pri 5% pokrytí aj číslo tonera.
Letko
12.06.15,10:30
Takže, 10. 6. 2015 bola ukončená elektronická aukcia, 12. 6. dodaný tovar, 6 kusov funkčných tonerov, kuriér zobral použité tonery, faktúra má splatnosť 30 dní, ušetrených 74% nákladov na tonery - 42€ namiesto 162€.
Zuzana2
25.06.15,09:38
Ospravedlňujem sa, ale založila som "súvisiacu tému"
tom_i
02.09.15,17:19
Chcela by som sa spytat mam vypracovat ponuky pre EKS, v praci kolegovia pozaduju konkretny prasok na pranie a konkretne cistiace prostriedky, mozem ich vo formulari nazvatoriginalnym nazvom alebo opisat presne zlozenie z obalov? Dakujem
Letko
02.09.15,17:38
Napíš presný názov a na konci doplň "alebo ekvivalent" a do špecifikácie napíš presne zloženie.
Toto je tá nevýhoda EKS, že ak chceš aj niečo konkrétne kúpiť, nemusíš to dostať.
tom_i
03.09.15,10:12
tak načo to došľaka je taká hovadina, každý si povie chcem toto a hento a nič iné a ja mám objednať mačku vo vreci, opísať blbosti a proste s malou dušou čakať či príde to čo som chcela, hrozné
Letko
04.09.15,03:45
Tak to je. Na niečom sa dá pekne ušetriť, len tie nervy, či ti príde to, čo si si myslela alebo to, čo vyplýva z opisného formulára.