Katrina13
10.06.15,12:36
Ahojte, idem sa Vás spýtať na skúsenosti s vedením daňovej evidencie. Manžel je platiteľ DPH, ja plánujem byť neplatca DPH a zatiaľ sme viedli jednoduché účtovníctvo, ale zvažujem daňovú evidenciu, keďže sa mi zdá značne jednoduchšia a nemusím robiť ani účtovnú závierku. Viete mi niekto z praxe napísať ako sa Vám to eviduje a či neostať pri JÚ?
zuzana cinova
23.06.15,11:46
Ja evidenciu vediem niektorým subjektom. Dokonca aj tým,čo zamestnávajú zamestnancov. Nahadzujem všetky položky do programu a potom len výstupmi z daňových príjmov a výdavkov vypracujem daňové priznanie. Vlastne daňová evidencia je pracná skoro tak ako vedenie účtovníctva. Eviduješ aj záväzky aj pohľadávky aj nedaňové príjmy,stav zásob.. Výhodou je len neuzatváranie účtovných kníh,zostavovanie uzávierky a nesankcionovanie za chyby v účtovaní. :-)
vanessa2
23.06.15,11:54
Je to podobné ako jednoduché účtovníctvo, bežne to vedieme u SZČO myslím si že je predsa len jednoduchšia daňová evidencia ako jednoduché účtovníctvo aj zostavy či už kontrolné sú jednoduchšie,
bodliak
23.06.15,12:09
Prácne rovnako, akurát sa môžem riadiť zdravým rozumom a nie zákonom o účtovníctve...