tatranska
10.06.15,12:29
Vsetko je postriekane!

Chcela by som sa zacat lepsie stravovat!
Ale v nasich obchodoch sa to neda.
Kabaka123
10.06.15,10:30
... zacni pestovat vlasnú zeleninu... alebo teraz je setózna... kupuj zeleninu na trhoch...
Katy a R
10.06.15,10:32
tak si treba dopestovať :) ... a najlepšie na takej pôde, kde ešte ľudská noha nestupila - alebo teda stupila - ale bez chemikálií a hnojenia;)
ivka70
10.06.15,10:37
Mozes si pestovat vlastne, mozes kupovat z farmarskych dvorov, mas moznosti a moznosti. Zaruky ale ziadne.
Aj tak sa mi zda, ze to ,co predavaju obchody, je kontrolovane ovela viac ako cokolvek ine.
avalik
10.06.15,10:42
lea ani na trhu nemas zarucene, ze tu zeleninu nenakupili vo velkosklade
Katy a R
10.06.15,10:48
alebo čím všetkým to striekajú ??
lujza.j
10.06.15,10:52
Lepsie stravovat sa...nie len o zelenine.....
Katy a R
10.06.15,10:58
dobrý by bol ten stĺp, čo mala Z. Krónerová v rozprávke ;):) .. aj keď teraz neviem, či aj ten vzduch by bol v ňom zdravý ???
buchač
10.06.15,11:23
Chcela by som sa zacat lepsie stravovat!
Ale v nasich obchodoch sa to neda.
Ja občas (? ;)) rád oponujem, takže aj teraz hajde do toho. :rolleyes:
Veď začni, nik Ti nebráni...ale to je len poznámka.
Ale dá sa, tomu ver !
Lenže je tam jedno veľké ALE....všetko je o peniazoch, tomu ver tiež.
Kabaka123
10.06.15,12:09
však nehádam sa.... ale predsa je to lepšie ako to, čo ide do obchodu...
Anika61
10.06.15,14:25
Nie je....a aj ked si vypestujes vlastne-nemas zaruku ze pri dnesnom znecistenom ovzdusi,roznych exhalatoch,tazkych kovoch a jedoch''v pôde aj to bude zdrave....dobre pise Katy a R...''kde este ludska noha nestupila''ja by som to povedala doslova....lebo vsade kde ludska noha stupila je vsetko znecistene....ludstvo je azda jediny ''organizmus,''ktory systematicky nici samo seba....rada by som sa mylila....
Dáša_
10.06.15,14:54
no, ke´d vyhodíš všetko priemyselne spracované a pôjdeš na základné suroviny, urobíš prvý krok. Len sa treba odhodlať a začať. A postupne zlepšovať ďalšie veci, napríklad hľadať kvalitnejších dodavateľov. Hlavne treba začať
misomiso
10.06.15,15:08
Ja som bol uz na zomretie a uplne stacilo, ze som pred styrmi mesiacmi. vyhodil maso. V zivote som sa necitil lepsie ako teraz. Krvne testy - lekar nechcel verit.

Jeden znamy bol uz na samych praskoch vratane antidepresiv, nebol schopny nic robit, tak bu bolo zle, fyzicky aj psychicky. Bol u nejakeho Cinana a dostal prikazom vyhodit lepok (podotykam ze nie je celiatik, to ma zistene) a laktozu. Po troch dnoch cilil obrovsku zmenu, po par tyznoch totalne vysmiaty. Lieky vyhodil.

Inak - v Azii takmer nejestvuje rakovina, najma nie rakovina prsnika. Zistilo sa, ze je to tym, ze nikdy nekonzumovali zivocisne mlieko. Uz to tam zacina malicko prichadzat do velkych mist, kde su bohati a zacinaju sa stravovat "po europsky". Dokonca som pred tyzdnom cital, ze slovenski mliekari nemaju co s mliekom, tak rokoju o dodavkach do Ciny. Katastrofa. Prave som sa odtial vratil, vsetkym znamym som tam vravel, nech sa nenechaju pomylit. Ked sa s Cinanom date do debaty o strave, tak sa vas opyta "Je pravda, ze u vas v Europe bezne ludia trpia roznymi alergiami?

Zeleninu maju rovnako striekanu ako my, mozno aj viac, nie je to len o tom.
Nandrolon
10.06.15,15:47
Si si isty ci lepsie??
Ja o tom dost pochybujem. Castokrat spekulanti na trznici bud "prepredavaju" alebo hnoja 5 x viac ako pestovatelia pre obchody. Ak sa nieco pestuje iba na kseft a predava sa to po trzniciach, castokrat je to horsie ako to, co je v hypermarketoch, nakolko v marketoch je vacsia kontrola + potrebne certifikacie...
Nandrolon
10.06.15,16:05
Ivka, pises mi z duse.
Zvlast v dnesnej dobe, ked sa uz na trhu nepredavaju iba prebytky, ale stava sa z toho hlavna zarobkova cinnost s cielom zarobit co najviac. A aj odrbavanie je castokrat sucastou toho procesu...
buchač
08.07.15,09:39
Inak - v Azii takmer nejestvuje rakovina, najma nie rakovina prsnika.
=============================
Dolož relevanté štúdie.
---------------------------------------------------
Ale inak, na nete som našiel...citujem :

Šéf štúdie Freddie Bray z IARC zároveň pripustil, že registre v Afrike, Ázii a Latinskej Amerike zachytávajú necelú desatinu obyvateľstva a tak sa v dátach vyskytli určité nezrovnalosti.
http://www.topky.sk/cl/13/1312333/Hroziva-prognoza--Vyskyt-rakoviny-sa-do-2030-zvysi-o-75-percent-

Sú to síce Topky, ale aj tak je to pravda.
Len samotná Čína má miliardu obyvateľov a bolo by zaujímavé vedieť, že koľko je tam jednotlivcov s touto chorobou.
Tie veľké mestá neriešme, ale vidiek je dôležitý...tam je to ešte solídne zanedbané...a vo všetkých ohľadoch a nie iba, čo sa týka zdravotníctva.
trisestri
08.07.15,12:16
u nas ta trhu takmer nik nepredava vlastne alebo nestriekane-zaruky neexistuju,ale najlepsie skusenosti len predsa s tym co dopestovane u nas v prirodzenom vegetacnom obdobi,najhorsi su belgicke,holandske ovocie, zelenina,vraj az 27 krat robia postreky-odporucam huby,kapustu,mrazenu zeleninu, kyslu kapustu,kel,papriku,lesne ovocie vseobecne by tam toho malo byt najmenej- v markete nemam dobre skusenosti z ovocim a zelenymi salatmi-treba vyhladavat nase farmy,tusim existuje tzv debnickovy predaj,resp sledovat ponuky prislusnych inzertnych
BXLmiami
08.07.15,12:18
:-)) tak to len vysúkať si rukávy,nič Ti nebráni.
Slayer666
08.07.15,12:35
Ale no tak miso....v Azii?? Odkial je jogurt? Kefir? Mlieko nekonzumuju len v niektorych castiach dalekeho vychodu, v Azii je konzumacia mlieka a mliecnych vyrobkov inak bezna. Ze tam nie je rakovina? To tiez nie je pravda.
misomiso
08.07.15,12:36
Ovocie a zelenina predavana v obchodoch iste nie je zdava z pohladu konzumenta v 18 storoci. Lenze stale je 100 x zdravsia ako konzumacia masa. Ked si nebudeme vsimat tu najpodstatnejsiu vec, teda ako maso (hoci by bolo aj v bio kvalite) toxikuje organizmuus, tak nam ostane otazka, ci farmari krmia dobytok mensiam alebo vacsim svinstvom ako je zelenina zo supermarketu.

Zvieratam ide vsetok odpad z celeho spracovatelskeho priemyslu. Z toho sa robia krmne zmesi. V ich telach sa to potom kumuluje.

Kdesi som cital, ze zem by uzivila 8 x toleko ludi, ak by sa stali vegetarianmi. Teda zviera musi zjest 8.000 kcal v rastlinnej strave, aby na nom narastlo tolko masa, ze ty, ak ho zjes, ziskas 1.000 kcal. Teda ak mas v zelenine X chemickych postrekov, tak s masom ich do seba dostavas v mnozstve 8X, mozno 7,5X, za predpokladu, ze to 0,5 stihne to zviera za svoj kratky zivot vycurat.
buchač
08.07.15,13:39
Sa poserme z tej Číny...
korela
08.07.15,18:18
Ja viem o jednom obrovskom poľnohospodárskom pozemku, kde sa nehnojilo desiatky rokov. Som zvedavá, ako dopadne ten pozemok, akej výstavbe ustúpi, kto ho dokáže zničiť. Keby sa tam dnes začalo pestovať, je to hneď bio. Žiadna trojročná lehota.
kukučka
08.07.15,19:57
A bráni ti niekto?
misomiso
09.07.15,14:55
No, dobre, myslel som Cinu, Japonsko, Vietnam, Koreu a pod. Nemyslel som Mongolsko ci Pakistan, odkial je asi Kefir. Inak Japonci historicky nejedli nie len mlieko, ale ani maso. Naucili ich to az krestanski misionari. Japoncom bolo fyzicky zle a vracali, ked videli po prvy raz zabijat a jest zviereta. Japonci dodnes pouzivaju maso iba ako korenie. nejeky 200g rezen, ci uz vyprazany alebo na prirodno u nich nehrozi. Dozivaju sa najvyssieho veku na planete, ale iba doma. Ak sa Japonec prestahuje do USA, tak koniec, uz zomera ovele mladsi.

Prosim neziadajte ma googlit tie zdroje, ktore si mozete vygooglit sami za 2 sekundy. Napriklad rakovina - mlieko http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000648/1372599/Cinanky-zahadne-neochoreju-na-rakovinu-prsnika--Ako-je-to-mozne- Uplne staci, ked sa pozriete do Ciny a bezneho Cinana sa opytate, ci pozna osobne zo svojho okolia zenu, ktora by sa liecila alebo zomrela na rakovinu prsnika. Ja to na Slovensku poznam osobne niekolko pripadov.
misomiso
09.07.15,15:06
Asi viete, aky je rozdiel medzi normalnym farmarom a BIO farmarom nie? Ze BIO farmar postrekuje v noci...
buchač
09.07.15,19:02
RAZ tu jeden básni o zázračných kvapkách
http://www.porada.sk/t127571-p2-mms-miracle-mineral-supplement.html#post2058094

TERAZ zrazu jaká zmena...žeby kvapky nepomohli ???
lujza.j
09.07.15,19:20
no neviem..mojmu chlapovi sa pod oknami pasú kravky...nemám pocit...že papajú odpad.....na samote u lesa....Alpy na dohlad.....
buchač
09.07.15,19:27
Lui

Mám dojem, že misomiso naráža na to znečistenie v zemi jemu zasľúbenej, teda v krajine šikmookých.
Viď linkov do aleluja...

https://www.google.sk/search?client=opera&q=zne%C4%8Distenie+%C4%8D%C3%ADny&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl
misomiso
09.07.15,19:33
Ja som to skusal tri dni, este v dobe, ked som veril na zazracne a bezpracne riesenia. Obycajny chlor z bazena, akurat mi z toho bolo zle od zaludka.
korela
09.07.15,19:46
Lujzi, ale ty sa pozri na slovenské kravy. Naše mlieko pijeme. Nie na nejakú nemeckú farmu. U nás tiež nájdeš pár fariem, ale ide skôr o ovce a kozy, ktoré sa voľne pasú. Okrem domáceho zvieratstva. Sliepky, husi, kačky ľudia možno aj vypustia na výbeh, o zajacoch pochybujem, ale ak sú kravy zavreté v kravíne, alebo ak sa dostanú na vzduch, tak čo mám ja odpozerané, ležia v blate, trávy nikde. Nemajú slnko, tak im pichajú D vitamín. Od veterinára viem, že je lepší ako ten, ktorý sa predpisuje ľuďom.
Inak neviem prečo naše kopce nie sú posiate min. ovcami, veď sú tu na to podmienky ako stvorené.

.
Buchač, máš skúsenosť s MMS? Ak nie, načo sa k tomu vyjadruješ.
Ja som ráno začínala a večer končila mlganím oleja, kúpeľom chodidiel v 2 l vody s MMS. Nevedela som o čo ide, to som sa neskôr dočítala až na Porade. Zarábala som si roztok s názvom Janin v 5 ml odmerke s 5 kvapkami z citróna.
Po zreagovaní vyliala do vody. Po piatich minútach som zacítila jeho chuť pod jazykom cez žily. T.j. tie kvapky MMS prešli do piatich minút cestu z chodidiel do celého tela, čiže aj do mozgu. Kúpeľ trval 30 min. Nebudem popisovať, kedy som s týmto kúpeľom skončila, lebo mnohí by tu možno padli do mrákot. Takmer ako ja. Taký efekt. A okrem toho veľa iných vecí, nerobila som počas dňa nič iné, iba si pripravovala veci pre seba. Viem, čo sa mi odstránilo, takže nikdy nebudem tvrdiť, že kvapky MMS sú neúčinné. Počas liečby som chodila na normálne kontroly k internistovi, ten bol šťastný ako sa mi upravili hodnoty K.O. a iné viditeľné prejavy na tele a hlavne na stave pokožky.
buchač
09.07.15,19:51
misomiso (Dnes 22:33) Ja som to skusal tri dni, este v dobe, ked som veril na zazracne a bezpracne riesenia. Obycajny chlor z bazena, akurat mi z toho bolo zle od zaludka.
===============================
Hm...ale v tej téme som sa vyjadril aj ja.
Viď príspevok a s DORAZOM na poslednú vetu v ňom.
http://www.porada.sk/t127571-mms-miracle-mineral-supplement.html#post1346681

Svoj názor som dal aj v tých ostatných príspevkoch v danej téme, no viacerí si húdli svoje...a kde sú teraz s tými poznatkami, skúsenosťami...ale hlavne s výsledkami ?
Lebo nejakého nového člena teda ja neberiem, to považujem za reklamu a nie relevantný dôkaz. Tí starší členovia, ktorým sa dá ako tak veriť, sú už niekde odídivší.
buchač
09.07.15,19:55
korela (Dnes 22:46)
Inak neviem prečo naše kopce nie sú posiate min. ovcami, veď sú tu na to podmienky ako stvorené.
=================================

POČET OVIEC V EÚ NAĎALEJ KLESÁ

V minulom roku klesol počet oviec v EÚ o ďalšie 2%, po poklese o 6% v roku 2008.

V trhovom prehľade EÚ uvádza, že v roku 2009 klesol počet oviec vo všetkých krajinách s významnom produkciou oviec. Vo Veľkej Británii klesli počty oviec medzi decembrom 2008 a 2009 o 2,7%, v Španielsku o 1,9%, vo Francúzsku o 2,4% a v Taliansku o 2%.

Počet oviec celkom klesol na 88,6 milióna kusov v celej EÚ, okrem Belgicka a Dánska. Počet chovných oviec v EÚ klesol o 2% pod 66 miliónov. To nasledovalo po znížení o 5% v roku 2008. Počet chovných oviec klesol vo všetkých hlavných produkujúcich krajinách, s výnimkou Španielska, kde bolo chovné stádo stabilné. Počet chovných oviec vo Veľkej Británii klesol pod 14 miliónov kusov, t.j. o 1% a ide o najnižšiu úroveň za 40 rokov.

Chov oviec v EÚ je poznačený úbytkom pracovných síl a neefektívnosťou, ktorá redukuje čistý príjem fariem z produkcie oviec. Na základe údajov posledného sčítania fariem sa v roku 2010 u najväčších producentoch očakáva ďalší pokles počtu porážok zvierat.

http://www.agroinstitut.sk/spp/index.php?start&pl=16&article=257
korela
09.07.15,20:17
A čo z toho pre teba vyplýva? Z povrchu iba štatistika. Najlepšie by sa k tomu vyjadril asi Pavol 54. Ja to vidím asi tak, že z EÚ v prvom rade vymizli textilky, už nenosíme kvalitné vlnené látky ako naši predkovia, ale umelé vlákna. Tie organizmu určite veľmi prospievajú :-). Veď misomiso nás už oboznámil, že naše kravské mlieko má putovať do Ázie, je ho tu prebytok. A pravá bryndza prakticky na pultoch neexistuje, pravé kozie a ovčie výrobky detto. Človek ich nájde v bio alebo špecializovaných obchodoch, alebo priamo u farmára. Ja za tým poklesom nevidím nezáujem spotrebiteľa, ale zasa nejakú direktívu z EÚ.
Úbytok pracovných síl... a na štáte visí množstvo nezamestnaných.
buchač
09.07.15,20:25
Pre mňa čo vyplýva ?
Lebo EU !
------------------------
...a najlepšie by sa vyjadril, alebo aj "vyjadril" jeden ekonomický génius na Porade ...;) :D :D :D :D :D
Wotan
10.07.15,09:03
keby si netrepal, ze mlieko sposobuje rakovinu... sposobuje ju chemia a vsetok ten sajrajt co do nas tlacia... pokial je mlieko nezavadne a bez kadejakeho humusu a chemie, a od zdravych zvierat, tvoj koment je potom vyplod.
Wotan
10.07.15,09:06
odjakziva ludia jedli maso, aj praclovek... maso je k zivotu potrebne, ty si hlasaj vegetarianstvo ked ta to bavi, ale nepresviedcaj ze maso je nezdrave... hovorim o kvalitnom mase bez chemie samozrejme.. a vsetko s mierou
lujza.j
10.07.15,09:47
Korela mne na kupu na SK ostala len perliva voda z lidlu.nejake potraviny v dm-ke....vsetko u susedov...nieco chlap dovlecie.....este teraz chodim do biskupic pri picérku na trh....je tam stanok so syrmi....
buchač
10.07.15,09:57
korela (Včera 22:46)
Buchač, máš skúsenosť s MMS? Ak nie, načo sa k tomu vyjadruješ.
Viem, čo sa mi odstránilo, takže nikdy nebudem tvrdiť, že kvapky MMS sú neúčinné. Počas liečby som chodila na normálne kontroly k internistovi, ten bol šťastný ako sa mi upravili hodnoty K.O. a iné viditeľné prejavy na tele a hlavne na stave pokožky.
===============================
Odpoviem inak - opýtam sa...v iných súvislostiach.

MÁŠ SKÚSENOSŤ S Onkologickým ochorením ?
Ležala si na danom oddelení ? Podstúpila si nejakú operáciu ?...a podobne.
Pýtam sa na TVOJU osobu a nie na niekoho z okruhu blízkej alebo vzdialenej rodiny, alebo známych.
PREKONALA SI TY OSOBNE ONKO PROBLÉM ???
Ak nie, tak nerieš, tak sa nevyjadruj...lebo nechápeš - nepochopíš.
Ono je to tak, že topiaci sa aj stebla trávy chytá.

Lebo mňa silno a prudko interesujú tieto poznatky ohľadom kvapiek MMS a v tej súvislosti aj ich zázračné liečivé účinky na onko ochorenie.
-------------------------------------------------
Tie ostatné liečebné účinky na iné choroby neriešim...a ani Badatela (toho mám doslovne v prdeli) , nakoľko je to proste kšeftár so zdravím človeka. Nemá dokonca ani žiadne vzdelanie, čo sa týka tejto oblasti.
--------------------------------------------------

...a znova sa Ťa tak trochu vyzývam na zverejnenie Tvojej stránky (lebo ju máš) ohľadom tých prírodných postupov. Veď sa podeľ aj s ostatnými...či ??? ;)
Slayer666
10.07.15,11:00
Len z tej diskusie k tomu clanku:
''Zavadzaju. V skutocnosti ide o patnasobok, cize okolo 50 zien na 100 000 zien, co je sice menej ako 150 vo velkej britanii, ale je to len tretina, nie tisicina. Neverte tymto nedovzdelanym magorom co nezvladnu ani zakladny fact check.

V cine ma rakovina prsniku mortalitu priemerne 24%, v UK 15%.

Taktiez je v cine na omnoho nizsej urovni diagnostika, cize mnoho zien hlavne z chudobnejsich oblasti zomrie na rakovinu bez jej diagnozy, co znamena nepresnost statistik.

NEVERTE SARLATANOM A PSEUDOODBORNIKOM, CO NEPREZENTUJU ZIADNE DOKAZY.

Nehovoriac ze zmiznutie nadoru kvoli vysadeniu mliecnych vyrobkov je donebavolajuca kravina, a ziaden vyskum to nikdy nepotvrdil.''

Priznavam, ze som si nedal tu namahu, kliknut na tie zdroje, ktore ten clovek uvadza, ale uz len to, ze nejake zdroje uviedol...chapes.

A propos, dlhovekostou su znami viac Okinawcania nez Japonci, ktori tradicne varia na sadle a jedia bravcove. A tiez ludia na Kaukaze, ktori konzumuju mliecne vyrobky vo velkom a tiez cervene maso.

Ja sa o svetove kuchyne dost zaujimam a ked citam tvrdenia typu, ze Japoncov naucili jest maso krestanski misionari, tak mi proste bullshit kontrolka ide explodovat, sorry. Ale (nielen) na Slovensku, kde vacsina gazdinok este stale robi ''cinu'' tak, ze drbne kurca s kari korenim (ktore je anglicky vynalez a nie ani len indicky), sojovkou (ktora v skutocnosti je len dajaka slana blbost, co soju nevidela) a kepucom (navyse temer bez paradajok) na panvicu a tam to kus ohreje, sa to urcite siri lahko. Minule som cital rebricek najpopularnejsich receptov na mimibazar.sk. Brutal.

A este mliekarenska lobby. To je dalsia moja oblubena fraza. Velka, zla, demonicka, turbokoncernova a vsemocna mliekarenska lobby, proti ktorej mala tradicna rodinna firmicka Big Pharma z malej dedinky Milwaukee nic nezmoze a ani zo zdruzenie zivnostnikov, remeselnikov a potrhovych babicko-predavacov produkujucich maragarin a high-fructose corn syrup. To je dalsi bullshit. (toto prosim neberte tak, ze sa pridavam na stranu tych antifarmaceutickych bluznivcov, co sa snazia zachovat enviromentalnu pestrost tym, ze odmietanim ockovania zabrania vymretiu osypok a dalsich milych zvieratok, s ktorymi by sa deticky tak radi hrali, lebo to je dalsi bullshit)

Neber to ako utok. Len jedna vec. Akekolvek tvrdenia, ktore budes citat, ze Cinania (alebo lubovolny iny vzdialeny narod, o ktoreho kuchyni vie priemerny Slovak velke nic) nemaju taku alebo taku chorobu lebo nejedia alebo naopak jedia hento ci tamto, su k-r-a-v-i-n-y. Bodka. Bez vynimky.
buchač
10.07.15,12:53
Slayer666 (Dnes 14:00) Len ....

====================================

Sly...ja LEN toľko.
Dík za tie riadky, dík za ten čas, ktorý si strávil napísaním komentára.
Niekto tie riadky síce nestrávi, ale to je jeho problém.
---------------------------------------------------
Tie príspevky ohľadom Číny a jej vychvaľovania do nebetyčných výšok už idú pomaly aj na nervy.
korela
10.07.15,17:48
Nemám a mať nebudem. Neviem, kde berieš tú istotu v sebe.
fortunka
10.07.15,17:54
a treba sa zamysliet aj nad tym z coho to vypestujeme ;) z roznych vyslachtenych, preslachtenych a osetrovanych semien :)
fortunka
10.07.15,18:03
Treba si najst vlastneho "zahradnika", skamaratiti sa s niekym na trhu kto pestuje, chova... ja mam takto dodavatela zeleniny, ovocia aj hydiny. A rovnako niekto v rodine ma urcite zahradu, je nezamestnany... tak u nas teta takto odzasobuje pol rodiny :D Horsie je, ekd je mimo sezony, sice zavarame, mrazime... ale aj na to su uz dnes ludia pohodlni.. na jednej strane by chceli mat v decembri cerstve jahody a na strane druhej mali by byt BIO a z miestnej produkcie.. :D
Rovnako ako ked hladam velky mrazak, lebo zeleninu mrazime, a povedia mi, ze to nam je na co?? VED SUPERMARKET je teraz otvoreny non-stop na kazdom rohu :D
No ale to je ina tema :))))

Ale z mojho pohladu je horsie ako kvalita jedla prežieranie sa + k tomu rôzne psychologické vplyvy... (napr. neustále riešenie čo jesť... z kade a bla bla). Cize s mierou sa moze jest vsetko.. myslim ze aj potraviny v obchodoch su dostatocne kontolovane, rozne ffamy co sledujem napr. na facebooku su aj tak iba bludy... (rozvarene parky - ktore vraj nie su kvalitne lebo sa rozpadli, ked ich slecna rozvarila, zoxidovane maso (to su narp. tie zelene casti na hovadziom mase - kazdy masiar povie ze je to normalne, ak to maso ma normalnu strukturu, nesmrdi, nie je mazlave). Ale to potrebuje aj trochu vedomosti a nie len citat kadejake bludy... clovek moze aj z hocijakeho BIO ochoriet.
Mna viac vytaca ked si kupime korbaciky a po ceste pridem na to ze su zmrazene... to ma ide vystriet :D Cize aj skladovanie je podstatne :)) Zelenina na trhu cely den na slnku susena... plastove flase s mineralkami rovno vo vyklade, ako inak na slnku... a pod :)