majoneza
10.06.15,17:12
Dobrý deň, prekladal som jeden krátky text zo slovenčiny do angličtiny, ktorý mi poslal občan SR. Následne mi poslal fakturačné údaje na jeho zamestnávateľa, a ide o britskú firmu - tam je platcom DPH/VAT. Ako živnostník nie som platcom DPH nikde. Ak správne rozumiem iné, dosť staré príspevky, mám fakturovať bez DPH, a klient faktúru platí VAT britskému daňovému úradu. Otázka zneje: Aké ďalšie povinnosti budem mať z toho? Musím podať nejaký súhrny výkaz na DRSR? Natoľko ide o 10 euro rozmýšľam či vôbec oplatí sa fakturovať. Mám tiež s.r.o. ktoré tiež nie je platcom DPH a nemá zahraničných klientov. Bude jednoduchšie ak fakturujem zo s.r.o. ?
KEJKA
10.06.15,18:13
poskytnutie služby do EU - najskôr musíš byť registrovanýpodľa §7a)
majoneza
14.06.15,16:39
Dakujem, z toho vyplyva, ze musim byt aj platcom DPH?
avalik
14.06.15,17:15
nie, budeš, len "registrovaný pre daň podľa § 7a" nestaneš sa "platiteľom DPH" ... ale určité povinnosti v súvislosti s DPH ti vzniknú, odporúčam čím skôr si zabezpečiť účtovníka/čku
majoneza
15.06.15,17:33
Mam uctovnicku - len odvtedy, ze nie som platcom DPH, fakturuje mi o 20 eur mesacne menej za jej sluzby. Natolko ide o 10 eurovy preklad (jednu normostranu) asi bude jednoduchsie a lacnejsie darovat preklad klientovi. Dakujem za poradu.