alfa33
10.06.15,20:16
Dobrý deň.
Chcem sa informovať v danej veci.
Predal som motorové vozidlo, ale nový majiteľ ho nestihol prihlásiť do 30 dní. Je možné stiahnuť odhlásenie na druhého majiteľa späť, tak aby som bol držiteľom/vlastníkom opäť ja(aby na danom vozidle nebolo nutné vykonať kontrolu originality)?Ak je to možné, aké sú potrebné doklady na opätovné zapísanie mňa ako vlastníka? Vopred vďaka za skorú odpoveď.
misoft
10.06.15,18:32
Akosi nem rozumiem. Pokiaľ si ho predal a odhlásil - tak máš pokoj. (Inak sa tomu vraví aj Zmena vlastníctva vozidla). Predajom na základe zmluvy o kúpe a predaji) sa menilo vlastníctvo vozidla.
Podľa tohto http://www.minv.sk/?zmena-vlastnictva-vozidla
je nový majiteľ (vlastník) vykonať zmenu a nahlásiť (teda lajstrá vybaviť) do 15 dní (žiadnych 30 dní - kde si to vyhrabal).
Ale to je už JEHO problém! Ak to nestihne - tak nech si - blbec - sám vybavuje kontrolu originality.

Rada: kašli na tento postup. Ty si odhlásený, ukonči poistku a basta. Nech sa nový trápi, keď je pako!

Nebuď blbcovi samaritánom.
alfa33
10.06.15,18:45
To mi je jasne, normalne by som na to kaslal. Lenze je to znamy, ten vozidlo predal dalej a dosla mu pokuta z policie na zaplatenie kvoli neprihlaseniu ktoru uhradil. Aby sa vyhol kontrole originality tak preto ma ziadal aby som to prihlasil naspat na seba a nasledne na toho tretieho majitela. preto sa pytam ci je vobec nieco take mozne a co to znamena pre mna ak by som na to pristupil
Tych 30 dni mas tu napisanych http://www.minv.sk/?prihlasenie-vozidla-z-ineho-okresu
buchač
10.06.15,19:01
alfa33 (Dnes 21:45) To mi je jasne, normalne by som na to kaslal. Lenze je to znamy, ten vozidlo predal dalej a dosla mu pokuta z policie na zaplatenie kvoli neprihlaseniu ktoru uhradil. Aby sa vyhol kontrole originality tak preto ma ziadal aby som to prihlasil naspat na seba a nasledne na toho tretieho majitela. preto sa pytam ci je vobec nieco take mozne a co to znamena pre mna ak by som na to pristupil
Hm.......
Vezmi eventualitu, takú fikciu, ktorá ale nie je nemožná.
Za tých 30 dní (možno aj viac) sa koľko kilákov nabehalo na aute? Či jedným alebo druhým majiteľom po Tebe. Mohlo dôjsť k nejakej závade a budeš mať problém Ty. Dnešná doba prináša neskutočné prekvapenia...a nie iba od známych a ich známych...ale aj od rodiny.


Ja by som sa opýtal známeho nasledujúcou otázkou..." To nemáš 80 € na kontrolu ?"...
Veď len tie prepisy hore dole niečo obnášajú....a o strate času ani nevravím.
--------------------------------------------------------------


alfa33 (Dnes 21:45) To mi je jasne, normalne by som na to kaslal.

...pokračuj. ;)
misoft
10.06.15,19:03
Možné to je. Ale! Ak ho opätovne prihlásiš na seba - budeš musieť aj PZP! A spočítaj si to, koľko ťa to vyjde.
Známy - neznámy - ON mal vedieť, čo má robiť. Píšem ti ešte raz - nerob mu samaritána.
A za ďalšie - ani nevieš, v akom je už stave. A potom ten tretí v poradí zistí nejakú chybu. A od koho bude požadovať nápravu? Od toho známeho istotne nie, ale od TEBA! A ten "známy" sa bude pekne rehliť, ako s tebou vyjesexoval.....
alfa33
10.06.15,19:15
Mas pravdu. Mohol s tym nieco vyviest, ale v tej dobe nebolo pisane na mna. tie zavady by som neriesil, nakolko to je motorka v hodnote 300 eur. Moj problem je skor ten, ze vzdy chcem kazdemu vyjst v ustrety a rozmyslam ci mu mam v tom pomoct,alebo kaslat na neho. Bud mu pomozem a nakoniec budem mat ja s tym problemy,alebo mu pomozem a nebudu z toho ziadne problemy pre mna. A posledna moznost kaslat na neho, mat pokoj a tym padom uz s nim nikdy nekomunikovat, nakolko ma bude mat v zuboch.
Inac ta moto je odhlasena z mojej strany uz asi 3/4 roka? cize podstatne viac ako 30 dni
misoft
10.06.15,19:19
Prečo by ťa mal mať v zuboch? Len preto, že ON bol lenivý pako? Že si sa nenechal využívať?
V takom prípade - kašli na neho, vymaž ho z kontaktov, zabudni na jeho adresu, nezdrav ho - lebo si nič iné nezaslúži. Lebo je to odrbávač!
alfa33
10.06.15,19:24
tiez to tak vidim. mimochodom tomu este predchadzalo to, ze ked som mu ju predal tak som mal od neho problem pol roka dostat velky technicak na odhlasenie, proste preto aby nemusel platit PZP, tam som mu vysiel v ustrety. ale mas pravdu, druhykrat sa asi nenecham napalit
alfa33
10.06.15,19:32
Mas pravdu, ale vsetko ohladne PZP a tie hovadiny by hradil on, ja teda urcite nie.Tak ci tak to nemeni nic na tom, ze asi nenecham so sebou vydrbat
misoft
10.06.15,19:48
Aleluja! Aleluja! Konečne ti svitlo! Napíšeme čiernou kriedou do komína....:D
alfa33
10.06.15,19:56
Neboj, svitlo mi uz davno. To bola skor moralna dilema ci mam pomoct znamemu v nudzi.
alfa33
20.06.15,19:28
takze dostal som odpoved na moju otazku priamo od policie: "Dobrý deň, vy ako pôvodný vlastník môžete zrušiť avízo prevodu držby na inú osobu a znovu zaregistrovať seba ako vlastníka a vzápätí vykonať nové avízo prevodu držby vozidla. Toto sa využíva hlavne pri zmene budúceho kupujúceho a nie pri nedodržaní zákonom stanovenej lehoty. Na vybavenie potrebujete vyplnenú žiadosť o vykonanie zmeny, povinné zmluvné poistenie, doklady od vozidla. Bližšie informácie Vám poskytnú na príslušnom okresnom dopravnom inšpektoráte Okresného riaditeľstva Policajného zboru. "
Samozrejme, tak ci tak to nenecham na seba prepisat, lebo starost by bola potom len na mojej hlave. Vdaka za rady a za pomoc.