filome555
11.06.15,08:26
Uchadzam sa o pracovne miesto a budu ma volat na pracovny pohovor. Momentalne som uz 8 mesiacov na PN. ( po havarii. Uz som OK. Pohovor bude cca o 1 tyzden. Je vhodnejsie zrusit PN, zaevidovat sa na UP a ist na pohovor radsej ako nezamestnana, evidovana na UP ? Co je vyhodnejsie z hladiska zamestnavatela? Bude potrebne dokladovat novemu zamestnavatelovi, ako dlho som poberala nemocenske davky a ako dlho som bola evidovana na UP? Ma zam. pravo sa opytat, z akeho dovodu som bola na PN ?
ivka70
11.06.15,06:29
Potencialnemu zamestnavatelovi to je ukradnute, ci si na UP alebo PN.
Ale nezabudni, ze na PN musis dodrziavat liecebny rezim, cize na pohovor mozes ist len v case vychadzok.
Na pohovore nemusis informovat ani o PN ani o evidencii, je na tebe ako zdovodnis dieru v zivotopise, ak sa ta na nu spytaju.
jslancik
11.06.15,07:30
ale keby bola určitý čas na UP, tak by zamestnávateľ dostal "nejaké drobné" ako príspevok. Len to by tam musela byť asi dlhšie ako 1 deň :D
ivka70
11.06.15,07:46
Dostal ,ale to by musel take pracovne miesto, pre dlhodobo nezamestnaneho, vytvarat ...co sa nie kazdemu chce vybavovat papierovacky okolo
jslancik
11.06.15,08:00
no, čo ja poznám zamestnávateľov, tak hľadajú špeciálne takých ľudí, čo sú dlhodobo nezamestnaní. Ten príspevok za to stojí.
misoft
11.06.15,14:25
S tými "zamestnávateľmi" - súhlas. Zoberú evidovaných na dohodu - po čase ich vyhodia a zoberú ďalších evidovaných - a príspevky sa im poskytujú....